Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 19 жовтня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Законів України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія переоформила п’ять  ліцензій на користування радіочастотним ресурсом (далі - РЧР) та визнала недійсними ліцензії, що переоформлюються у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів:

 • ПрАТ «ФАРЛЕП - ІНВЕСТ» дві ліцензії для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у 13 регіонах України терміном дії по 02.05.2026 та у восьми регіонах терміном дії по 19.01.2025;
 • ТОВ «Кейбл ТВ-фінанси» три ліцензії для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у 19 регіонах терміном дії по 02.05.2026; у Черкаській, Хмельницькій, Чернігівській областях терміном дії по 02.05.2026; у восьми регіонах терміном дії по 19.01.2025.

Комісія продовжила термін дії двох ліцензій на користування РЧР України:

 • ТОВ «АЛВАРІУМ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Дніпропетровській області з 15.12.2021 по 14.12.2026;
 • ПрАТ «ДАТАГРУП» - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у 24 регіонах України та м Київ, м. Севастополь, АР Крим з 12.02.2022 по 11.02.2027.

У зв’язку зі зменшенням кількості регіонів та відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія переоформила ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» ліцензію на користування РЧР для цифрового стільникового радіозв’язку CDMA – 800 в Одеській області терміном дії до 01.01.2026.

Тим же рішенням Комісія за заявою ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» анулювала сім ліцензій на користування РЧР для цифрового стільникового радіозв’язку CDMA – 800.

Окрім того, Комісія вирішила ліцензії на користування РЧР України у діапазоні 800 МГц в 12 регіонах, м. Київ, АР Крим та м. Севастополь видати на конкурсних або тендерних засадах відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та інших нормативно-правових актів.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі - Реєстр) Комісія внесла до розділу І Реєстру два пристрої автомобільні радіолокаційні торговельної марки «HELLA» виробництва Німеччина.

Комісія розглянула заяви ТОВ «ЗТЕ Україна» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічних експертиз з питань забезпечення електромагнітної сумісності визначила можливим застосування двох заявлених типів РЕЗ: станції базової систем стільникового зв’язку E-GSM, GSM-900, GSM1800, IMT-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE, UMTS), виробництва Китай та станції базової системи міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (5G NR), виробництва Китай.

Про ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до Закону України «Про поштовий зв'язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлення, Комісія внесла зміни у інформацію про оператора підприємця Бараццетті Івана.

Рішення НКРЗІ про регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, Комісія за заявами вилучила наступний номерний ресурс з подальшим скасуванням дозволів:

 • у ПрАТ «ДАТАГРУП» - у Волинській області ємністю: 14000 номерів у м. Луцьк; 1000 номерів у м. Нововолинськ; 1000 номерів у м. Ковель; у Волинській області: код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Луцьк; код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Ковель; код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Нововолинськ;
 • у ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ АЗОТ» - 5000 номерів у м. Сєвєродонецьк Луганської області; код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Сєвєродонецьк Луганської області;
 • у ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» - 1000 номерів у м. Запоріжжя; код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Запоріжжя.

У зв’язку з переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами, Комісія переоформила три дозволи на використання номерного ресурсу на строк 5 років:

 • ПрАТ «ДАТАГРУП» - на території Волинської області ємністю: 14000 номерів у м. Луцьк; 1000 номерів у м. Нововолинськ; 1000 номерів у м. Ковель;
 • ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ АЗОТ» - 5000 номерів у м. Сєвєродонецьк Луганської області;
 • ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» - 1000 номерів у м. Запоріжжя.

Комісія виділила наступний номерний ресурс з подальшою видачею дозволів на строк 5 років:

 • ПрАТ «ДАТАГРУП»: код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Луцьк; на території Волинської області: код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Ковель; код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Нововолинськ;
 • ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ АЗОТ»: код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Сєвєродонецьк Луганської області;
 • ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод»: код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Запоріжжя.

Рішення НКРЗІ щодо інших документів

Відповідно до Порядку затвердження титулів об’єктів, будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів, коштів державних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.1997 № 995 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 18.11.2015 № 990), а також розглянувши подання Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (УДЦР) погодила Титули об’єктів будівництва у 2021 році: (Капітальний ремонт даху складських та адміністративно-побутових приміщень (літ. «Р-2») Рівненського обласного відділу УДЦР та (Ремонт фасаду будівлі – адмінкорпусу з вбудованими стоянками автомашин під літ. «А») Тернопільського обласного відділу Західної філії УДЦР. Комісія уповноважила Голову НКРЗІ Животовського О.М. підписати дані Титули об’єктів будівництва у 2021 році.