23-й Саміт Україна – Європейський Союз

Сьогодні, 12 жовтня 2021 року, у Києві відбувся 23-й Саміт Україна – Європейський Союз за участі Президента України Володимира Зеленського, Президента Європейської Ради Шарля Мішель та Президента Європейської Комісії Урсули фон дер Ляєн.

На спільному брифінгу Президент Європейської Ради Шарль Мішель та Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн у своїх виступах, окрім іншого, відзначили суттєвий прогрес, який здійснила Україна у сфері цифровізації, а також наголосили на готовності та потенціалі для подальшого поглиблення співпраці між ЄС та Україною у цій сфері. Одним з таких напрямків може стати впровадження 5G, що суттєво наблизить Україну до ринку ЄС.

За підсумками 23-го Саміту була схвалена спільна заява, в якій, окрім іншого, йдеться про наступне:

«Україна відзначила свої зусилля щодо досягнення повного взаємного режиму внутрішнього ринку у сфері телекомунікаційних послуг та приєднання до Єдиного цифрового ринку ЄС у межах Угоди про асоціацію. ЄС привітав триваючу залученість України до виконання своїх зобов’язань у сфері телекомунікаційних послуг, що у разі їх повного виконання може привести до застосування режиму внутрішнього ринку для цього сектору. У цьому контексті була підкреслена важлива роль ефективного та незалежного регулятора у сфері телекомунікацій. Ми відзначили прогрес у реалізації спільного робочого плану щодо електронних довірчих послуг, що веде до можливої угоди, яка має базуватися на наближенні до законодавства та стандартів ЄС. Ми привітали домовленість щодо оновлення Додатку XVII до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС».