Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 12 жовтня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) Комісія   видала ТОВ «Кейбл ТВ-Фінанси» ліцензію на додаткову смугу радіочастот для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Запорізькій області строком на 5 років.

Комісія продовжила термін дії п’яти ліцензій на користування РЧР України:

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) – три ліцензії:  підприємцю Стогулу І.О. у Донецькій області з 18.04.2022 по 31.12.2026; підприємцю Северенчуку М.В.  у Полтавській області з 03.02.2022 по 31.12.2026; ТОВ «Х - СІТУ» у Хмельницькій області з 03.03.2022 по 31.12.2026;
  • ​для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) - ТОВ «ІНЖЕНЕР СЕРВІС ГРУП» у Кіровоградській області з 15.02.2022 по 14.02.2027;
  • для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) - Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення у Сумській області з 16.02.2022 по 15.02.2027.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія за заявою анулювала підприємцю Прокопенко Ю.В. ліцензію на користування РЧР України  для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Донецької області з подальшим анулюванням дозволів на експлуатацію.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та враховуючи лист ДП «Український державний центр радіочастот» Комісія анулювала підприємцю Титаренко М.В. вісім дозволів на експлуатацію РЕЗ, у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування РЧР України. Це рішення підлягає виконанню одночасно з виконанням пункту 1 рішення НКРЗІ від 21.09.2021 № 342 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Комісія розглянула заяву ТОВ «ТЕЛЕКАНАЛ СТБ» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатом технічної експертизи щодо забезпечення електромагнітної сумісності, Комісія визначила можливим застосування заявленого типу РЕЗ: земної передавальної станції системи фіксованого супутникового зв’язку моделі OPEN SKIES-STB2, виробництва компанії ТОВ «ТЕЛЕКАНАЛ СТБ» (Україна).

Рішення НКРЗІ про регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, Комісія за заявою виділила ПП «Будівництво телефонних мереж» 1500 номерів у селах Васильківського району Київської області з подальшою видачею відповідного дозволу на строк 5 років.  

Комісія за заявами вилучила у дочірнього підприємства «Дніпро-сервіс» ВАТ «Компанія «Дніпро»: 1000 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Херсон з подальшим скасуванням дозволів.

Рішення щодо розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Розглянувши проект Закону України «Про основні засади формування сприятливих умов для підприємницької діяльності в Україні (Акт про свободу підприємництва)», що надійшов до НКРЗІ з листом Держаної установи «Урядовий контактний центр», надісланим за належністю листом Секретаріату Кабінету Міністрів України, Комісія надала зауваження та пропозиції до проекту закону з подальшим інформуванням  Міністерство економіки України та Секретаріат Кабінету Міністрів України про прийняте рішення.

Розглянувши, надісланий листом Міністерства внутрішніх справ України, проект наказу «Про внесення змін до Порядку технічної експлуатації системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі», Комісія  погодила його із зауваженням та пропозицією.

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348 «Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації», Положення про НКРЗІ, Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації». Даний проект рішення буде надіслано  на погодження до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Відповідно до статті 13, пункту 5 частини другої статті 14 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», враховуючи результати робочої наради від 11.10.2021 щодо підведення підсумків громадського обговорення, НКРЗІ схвалила проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до розмірів плати за видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України», який буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.