Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 31 серпня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) Комісія видала ТОВ «СІТІЛАЙН 2020» ліцензію на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Полтавській області строком на 5 років.

Комісія продовжила термін дії двох ліцензій на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): ПрАТ «ДАТАГРУП» у Сумській, Дніпропетровській, Житомирській областях з 27.12.2021 по 26.12.2026; Приватному підприємству - фірмі «РАДІОПРОМ» у Хмельницькій та Рівненській областях з 15.12.2021 по 14.12.2026.

У зв’язку з анулюванням ліцензій на користування РЧР України та відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», враховуючи лист ДП «Український державний центр радіочастот». Комісія анулювала ПП «АКБ-МАЙСТЕР» три дозволи на експлуатацію РЕЗ. Дане рішення підлягає виконанню одночасно з виконанням пункту 1 рішення НКРЗІ від 10.08.2021 № 290 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), НКРЗІ внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП п’ять пристроїв автомобільних радіолокаційних (виробництва Німеччини та США) та надала виробнику «Роберт Бош ГмбХ», Німеччина, код реєстраційного номера, виробника включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру.

Комісія розглянула заяви ТОВ «ЕЛКО УКРАЇНА» та ТОВ «КВАДРО.ЮА» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічних експертиз з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявлених типів РЕЗ визначила можливим застосування чотирьох типів РЕЗ виробництва  компанії «SZ DJI Technology CO., Ltd.» (Китай): двох пультів дистанційного керування квадрокоптером та мультикоптером квадрокоптера та безпілотного радіокерованого літального апарату типу мультикоптер.

Разом з тим, НКРЗІ визначила неможливим застосування на території України сферичного радару (24 ГГц) у складі безпілотного радіокерованого літального апарату типу мультикоптер для радіотехнології «Радіолокаційні вимірювання», оскільки смуга радіочастот у рамках заявленої радіотехнології і стандарту у Плані використання радіочастотного ресурсу України розподілена виключно для використання автомобільними радарами безпеки дорожнього руху.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Комісія отримала повідомлення і внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку інформацію про двох операторів: підприємця Афанасьєва А.О., який надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень на території м. Одеса та Одеської області; ТОВ «Нова якісна пошта», яке надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території м. Черкаси Черкаської області, м. Ковель Рівненської області.

Рішення НКРЗІ про регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, Комісія за заявами суб’єктів господарювання вилучила наступний номерний ресурс:

  • у ТОВ «Квант» - у Львівській області ємністю: 150 номерів у м. Мостиська; 100 номерів у с. Арламівська Воля Мостиського району; 250 номерів у м. Судова Вишня Мостиського району; 500 номерів у м. Ходорів Жидачівського району з подальшим скасуванням дозволу;
  •  у ТОВ «Українські новітні телекомунікації»: 10000 номерів у м. Київ; код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ з подальшим скасуванням дозволів;
  • у АТ «Українська залізниця» - у Кіровоградській області ємністю 600 номерів у м. Долинська.

Комісія переоформила два дозволи на використання номерного ресурсу:

  • у зв’язку з виникненням в оператора потреб у зміні обсягу номерного ресурсу, без зміни терміну дії дозволу - АТ «Українська залізниця» у Кіровоградській області ємністю: 800 номерів у м. Гайворон; 2350 номерів у м. Знам’янка без зміни терміну дії дозволу;
  • у зв’язку з переоформленням дозволу на вилучений за рішенням HKP3I номерний ресурс, що використовується споживачами - ТОВ «Українські новітні телекомунікації» - 10000 номерів у м. Київ на строк 5 років.

Комісія виділила наступний номерний ресурс на строк на 5 років:

  • ПрАТ «Телесистеми України» - код оператора 55 глобальної телекомунікаційної послуги 900 «З розподілом прибутків» на території м. Київ, Дніпропетровської та Харківської областей;
  • ТОВ «Українські новітні телекомунікації» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ;
  • ТОВ «Колективна телефонна компанія «ВЕКО» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Вінниця.

Розгляд проектів нормативно-правових актів та інших документів

Комісія розглянула надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 р. № 355», від 17.08.2021 № 16/03/02-1284, та погодила його із зауваженнями та пропозиціями.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Технічного регламенту радіообладнання, НКРЗІ внесла зміни до Правил надання виробником радіообладнання інформації для споживачів (користувачів) щодо наявності вимог отримання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів або випромінювальних пристроїв та інших параметрів використання радіочастотного ресурсу України, затверджених рішенням НКРЗІ від 13.02.2018 № 77, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12.03.2018 за № 284/31736. Це рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Комісія розглянула звернення ТОВ «Хуавей Україна» щодо проведення демонстрації закритого тестового сегменту мережі 5G у місті Київ, та запропонувала Заходи для уникнення шкідливих завад, електромагнітних завад, ризику для здоров’я та безпеки людей, домашніх тварин та майна, за умови яких можлива демонстрація радіообладнання. Окрім того, Комісія рекомендувала ТОВ «Хуавей Україна» направити до НКРЗІ: у 10-тиденний термін після початку демонстрації - копію розділу робочого проекту «Оцінка впливу на навколишнє середовище» та копію протоколу досліджень електромагнітного поля; у місячний термін після завершення демонстрації -письмовий звіт. Це рішення також буде направлено до Генерального штабу Збройних Сил України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та ДП «Український державний центр радіочастот».