Підсумки засідання НКРЗІ від 10 серпня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) Комісія за заявами суб’єктів господарювання продовжила термін дії семи ліцензій на користування РЧР України:

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): підприємцю Шелухіну С.Д. у Запорізькій області з 24.11.2021 по 23.11.2026; ТОВ «ДНІПРОЛІНК» у Дніпропетровській області з 24.11.2021 по 23.11.2026; дві ліцензії ПП «Радіонет» у Вінницькій області з 01.12.2021 по 30.11.2026 та з 15.12.2021 по 14.12.2026; ПП «Цифрові Комунікації» у Сумській області з 01.03.2022 по 28.02.2027; ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» у м. Київ, Київській та Одеській областях з 27.12.2021 по 26.12.2026;
  • для аналогового ультракороткохвильового радіотелефонного зв’язку (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб) ТОВ «ДОЛЯ І КО. ЛТД» у м. Київ та Київській області з 11.12.2021 по 10.12.2026.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія за заявами анулювала ПП «АКБ – МАЙСТЕР» дві ліцензії на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Черкаської області з подальшим анулюванням дозволів на експлуатацію.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія відмовила ТОВ «Вечір Телеком» у продовженні терміну дії ліцензії на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Вінницької області у зв’язку з невиконанням ліцензіатом з власної вини умов, зазначених у ліцензії.

Комісія розглянула лист Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо анулювання КП «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ» дозволу на тимчасове мовлення з використанням 21 ТВК у с. Бахмутівці Щастинського (Новоайдарського) району Луганської області (аналогове телевізійне мовлення) й лист ДП «Український державний центр радіочастот» та анулювала КП «ІННОВАЦІЙНО-ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР» (м. Севєродонецьк Луганської області) дозвіл на експлуатацію РЕЗ аналогового телевізійного мовлення.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі - Реєстр РЕЗ та ВП), НКРЗІ внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП два типи радіообладнання: земну станцію прийому спеціальної інформації супутникової служби дослідження Землі моделі ЗС-Х, виробництва України; модуль зв’язку (Connectivity Module) т.м. «Astronautics», виробництва США.

Комісія розглянула заяву ТОВ «ІН-ПРЕМ» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ внесла уточнення у додаток до рішення НКРЗІ від 10.11.2020 № 426 «Про визначення можливим застосування радіоелектронних засобів на території України» щодо умов застосування радіообладнання.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Комісія отримала повідомлення і внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку зміни у інформацію про ТОВ «ОКТОПУС ЛОДЖИСТІКС», а також внесла інформацію про двох операторів: ТОВ «КОМФОРТ ТРАНС ЛТД», яке надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території всієї України, окрім окупованих територій, міжнародні приймання, обробку та перевезення поштових відправлень, а також виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн ЄС та на територію країн ЄС (Австрії, Бельгії, Болгарії, Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, ФРН, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії, Хорватії, Швеції), а також Туреччини, Білорусії, РФ, Казахстану, Грузії, Молдови, Вірменії, Азербайджану, Великобританії, Англії, Литви, Латвії, Ірану, Іраку, Сирії, Лівану, Йорданію, Ізраїль; ТОВ «Міст Шопінг», яке надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів на території України, крім території визнаною тимчасово окупованою відповідно до законодавства та території, на якій тимчасово не здійснюють свої повноваження органи державної влади України.

Розгляд проектів нормативно-правових актів та інших документів

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» Комісія затвердила Зміни до Положення про якість телекомунікаційних послуг, затвердженого рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 15 квітня 2010 року № 174, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 червня 2010 року за № 429/17724. Дане рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Комісія розглянула проекти наказів Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про внесення змін до Порядку сканування на предмет вразливості державних інформаційних ресурсів, розміщених в Інтернеті» та «Про затвердження Порядку передачі екстрених викликів за скороченим телефонним номером 102 в телекомунікаційній мережі загального користування» та погодила їх без зауважень.

Відповідно до Закону України «Про поштовий зв’язок», Порядку регулювання тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 23.05.2017 № 260, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за № 759/30627, Комісія затвердила Граничні тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку. Дане рішення буде подане на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня його офіційного опублікування.