Підсумки засідання НКРЗІ від 20 липня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія за заявою анулювала Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) для радіорелейного зв’язку на території Полтавської області з подальшим анулюванням дозволів на експлуатацію.

Комісія відмовила Спільному українсько – німецькому підприємству у формі ТОВ «Інфоком» у продовженні терміну дії двох ліцензій на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): на території Київської області у зв’язку з невиконанням ліцензіатом з власної вини умов, зазначених у ліцензії, та у зв’язку з порушенням заявником вимог щодо форми подачі заяви; ліцензії на території Дніпропетровської області у зв’язку з порушенням заявником вимог щодо форми подачі заяви.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), НКРЗІ внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП два типи радіообладнання: станцію базову типу Radio Dot System, системи міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT та стільникового зв’язку UMTS, Швеція, та пристрій автомобільний радіолокаційний торговельної марки Hyundai Mobis, Республіка Корея.

Комісія розглянула заяви ТОВ «ЕЛСИС» та ТОВ «ФЛАЙТ КОНТРОЛ» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічних експертиз з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявлених типів РЕЗ та визначила можливим застосування двох заявлених типів РЕЗ: радіолокаційної станції моделі ELR 55303, Україна, та земної станції прийому спеціальної інформації супутникової служби дослідження Землі моделі ЗС-Х, Україна.

Рішення НКРЗІ про регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України НКРЗІ вилучила за заявами у ТОВ «Компанія «Конфіденційні телекомунікації України» 18000 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ з подальшим скасуванням дозволів (цей пункт набирає чинності з 02.08.2021).

Комісія виділила наступний номерний ресурс на строк 5 років:

  • ПрАТ «ДАТАГРУП»: 200 номерів у м. Маріуполь Донецької області; 200 номерів у м. Краматорськ Донецької області; 200 номерів у м. Житомир; 200 номерів у м. Ужгород; 200 номерів у м. Мелітополь Запорізької області; 200 номерів у м. Івано-Франківськ; 200 номерів у м. Кропивницький; 200 номерів у м. Сєвєродонецьк Луганської області; 200 номерів у м. Суми; 200 номерів у м. Тернопіль; 200 номерів у м. Херсон; 200 номерів у м. Чернівці; 200 номерів у м. Чернігів;
  • АТ «Укртелеком»: три коди кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7: у смт Іванівка Херсонської області; у смт Горностаївка Херсонської області; у смт Володарка Київської області;
  • ТОВ «Бі Ті Сі»: код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ (цей підпункт набирає чинності з 02.08.2021).

Комісія переоформила ТОВ «Бі Ті Сі» дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 18000 номерів у м. Київ на 5 років у зв’язку з переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами (цей пункт набирає чинності з 02.08.2021).

Рішення Комісії щодо розгляду проектів нормативно-правових актів та інших питань

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» Комісія унесла зміни до Основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг, затверджених рішенням НКРЗІ від 29 листопада 2012 року № 624, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 24 грудня 2012 року за № 2150/22462 (із змінами). Це рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв». Рішення буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.

Комісія розглянула звернення дочірнього підприємства державної компанії «Укрспецекспорт» - державного госпрозрахункового зовнішньоторговельного підприємства «СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ» (ДП ДГЗП «СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ») щодо тестування та випробування виробленого радіообладнання супутникової служби у місті Києві й Київській області та лист ДП «Український державний центр радіочастот» (далі - ДП УДЦР) і  запропонувала Заходи для уникнення шкідливих завад, електромагнітних завад, ризику для здоров’я та безпеки людей, домашніх тварин та майна, за умови яких можлива демонстрація радіообладнання ДП ДГЗП «СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ» та ТОВ «УКРАНТЕХ». Дане рішення буде надіслано зазначеним підприємствам, а також Міністерству цифрової трансформації України, Генеральному штабу Збройних Сил України, Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та ДП УДЦР. Окрім того, Комісія рекомендувала ДП ДГЗП «СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ», ТОВ «УКРАНТЕХ» направити до НКРЗІ у десятитиденний термін після початку демонстрації копію розділу робочого проекту «Оцінка впливу на навколишнє середовище», копію протоколу досліджень електромагнітного поля та письмовий звіт у місячний термін після завершення демонстрації.

Також Комісія розглянула звернення ТОВ «Нокіа Солюшнз енд Нетворкс Україна» спільно з ПрАТ «ВФ Україна» щодо проведення тестових випробувань LTE B1 та запропонувала Заходи для уникнення шкідливих завад, електромагнітних завад, ризику для здоров’я та безпеки людей, домашніх тварин та майна, за умови яких можлива демонстрація радіообладнання LTE B1 ТОВ «Нокіа Солюшнз енд Нетворкс Україна». Комісія рекомендувала «Нокіа Солюшнз енд Нетворкс Україна» за результатами демонстрації радіообладнання у місячний термін направити до НКРЗІ письмовий звіт.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 560, Комісія погодила затвердження робочого проекту Технічного переоснащення пожежної сигналізації офісу Івано-Франківського обласного відділу Карпатської філії УДЦР у м. Івано-Франківськ, поданого листом ДП УДЦР.

Відповідно до Положення про НКРЗІ, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1067, (із змінами), Статуту ДП УДЦР, затвердженого рішенням НКРЗІ від 29.01.2019 № 44, та листа ДП УДЦР, Комісія погодила організаційну структуру державного підприємства «Український державний центр радіочастот».