Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


НКРЗІ продовжує пошук шляхів врегулювання відносин, пов’язаних із захистом прав споживачів під час замовлення, отримання та відмови від контент-послуг

На засіданні Урядового комітету з питань цифрової трансформації, розвитку громад і територій, освіти, науки та інновацій, охорони здоров’я, захисту довкілля, економічної, фінансової та правової політики та правоохоронної діяльності, яке відбулось 01.07.2021, вирішено повернути НКРЗІ проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг».

Проект постанови було розроблено НКРЗІ в рамках діючого Закону України «Про телекомунікації» та після погодження із Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством фінансів України, Міністерством розвитку  економіки, торгівлі та сільського господарства України, Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Антимонопольним комітетом України, Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державною регуляторною службою України, Уповноваженим Верховної ради України з прав людини та отримання позитивного висновку Міністерства юстиції України внесено на початку червня цього року на розгляд Кабінету Міністрів України.

Одночасно з цим Комітет Верховної Ради України з питань цифрової трансформації своїм листом від 25.06.2021 (вх. НКРЗІ від 02.07.2021) звернув увагу Кабінету Міністрів України, що у зв’язку з набранням чинності Законом України «Про електронні комунікації» 01.01.2022 року постає необхідність комплексного перегляду Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг та затвердження нових Правил надання та отримання електронних комунікаційних послуг, і тому внесення точкових змін до підзаконних нормативних-правових актів, які будуть невдовзі скасовані, не буде ефективним. У зв’язку з цим та враховуючи пропозиції окремих учасників ринку телекомунікацій, Комітет запропонував Кабінету Міністрів України повернути НКРЗІ зазначений проект змін.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 6 Закону України «Про електронні комунікації» центральний орган виконавчої влади у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра відповідальний за розроблення правил надання та отримання електронних комунікаційних послуг.

Враховуючи наведене та у зв’язку з тим, що процедура погодження проекту акта з усіма заінтересованими сторонами є тривалою (для порівняння: зазначений проект постанови проходив погодження близько 11 місяців), НКРЗІ на своєму відкритому засіданні, що відбулось 16.07.2021, прийнято рішення за № 264, яким погодилась із пропозицією Комітету та призупинила подальшу підготовку зазначеного нормативно-правового акта.

Планується, що з набранням чинності Закону України «Про електронні комунікації» пропозиції НКРЗІ будуть підтримані та доопрацьовані з урахуванням позицій Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації.

НКРЗІ готова і надалі всебічно сприяти врегулюванню відносин, пов’язаних із захистом прав споживачів під час замовлення, отримання та відмови від контент-послуг.