Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 13 липня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі РЧР) Комісія видала ТОВ «Мікротім Радіо» ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Закарпатській області строком на 5 років.

Комісія видала підприємцям дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

 • підприємцю Білоусу О.І. - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Івано-Франківській області;
 • підприємцю Ісаєву М.М. для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Херсонській області.

Комісія переоформила чотири ліцензії на користування РЧР та визнала недійсними ліцензії, що переоформлюються:

 • у зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот - Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення дві ліцензії для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Хмельницькій області терміном дії по 30.01.2022 та у Волинській області терміном дії по 31.01.2022.
 • у зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи Товариству з додатковою відповідальністю «ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ» дві ліцензії: для цифрового транкінгового радіозв’язку (транкінгового радіозв’язку) у м. Київ терміном дії по 24.05.2023 та для аналогового ультракороткохвильового радіотелефонного зв’язку (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужби) у м. Київ терміном дії по 09.10.2023.

Комісія продовжила термін дії трьох ліцензій на користування РЧР України:

 • ТОВ «Доля і Ко. ЛТД» -  для аналогового ультракороткохвильового радіотелефонного зв’язку (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб) у м. Київ та Київській області з 31.10.2021 по 30.10.2026, що переоформлена підпунктом 2.2 пункту 2 рішення НКРЗІ від 06.07.2021 № 238;
 • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): ТОВ компанії «Вінтелепорт» у Вінницькій області з 21.11.2021 по 20.11.2026; ТОВ «Техносфера» у Львівській області з 30.11.2021 по 29.11.2026.

Іншими рішеннями Комісія анулювала суб’єктам господарювання 19 дозволів на експлуатацію РЕЗ у зв’язку з анулюванням ліцензій на користування РЧР України: 12 дозволів підприємцю Пузанову В.Л.; дозвіл ТОВ «МікроТім»; шість дозволів підприємцю Сівцову Ю.В. Дані рішення підлягають виконанню одночасно з виконанням пункту 1 рішень НКРЗІ від 15.06.2021 № 222, № 221 та рішення від 22.06.2021 № 235 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), НКРЗІ внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП чотири типи обладнання радіодоступу торговельної марки «Ruckus», США.

Комісія надала виробнику «Рускус Ваірлесс, Інк», США, код реєстраційного номера виробника, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Комісія отримала повідомлення і внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку інформацію про трьох операторів: підприємця Пархоменка О.О.; ТОВ «ЮРТРАФІК АВТО», які надаватимуть послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території всієї України, окрім окупованих територій; міжнародні приймання, обробки та перевезення поштових відправлень, а також виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн ЄС та на територію країн ЄС (Австрії, Бельгії, Болгарії, Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії, Хорватії, Швеції); ТОВ «ДЕЛІДОКС», яке надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень на території всієї України, окрім населених пунктів Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Рішення НКРЗІ про регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України НКРЗІ вилучила за заявами наступний номерний ресурс з подальшим скасуванням дозволів:

 • у ТОВ «Колективна телефонна компанія «ВЕКО» - 5000 номерів у м. Вінниця;
 • у ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Трайфл» - 1000 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро;
 • у ТОВ «ЛЄКОЛ» - 4000 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Одеса;
 • у ПАТ «СУМИХІМПРОМ» - 1000 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Суми.

У зв’язку з переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами, Комісія переоформила п’ять дозволів на використання номерного ресурсу на строк 5 років:

 • ТОВ Колективна телефонна компанія «ВЕКО» - дозвіл на використання 2700 номерів у м. Вінниця;
 • ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Трайфл» - дозвіл на використання 1000 номерів у м. Дніпро;
 • ТОВ «ЛЄКОЛ» - дозвіл на використання 4000 номерів у м. Одеса;
 • АТ «Укртелеком» - дозвіл на використання 1912 номерів у м. Стрий Львівської області;
 • ПАТ «СУМИХІМПРОМ» - дозвіл на використання 1000 номерів у м. Суми.

Комісія виділила:

 • ПрАТ «ВФ Україна», ПрАТ «КИЇВСТАР» та ТОВ «лайфселл»  скорочений номер 1535 для організації інформаційно-довідкової служби «Звернення громадян з питань житлово-комунального господарства» для використання у мережах рухомого (мобільного) зв’язку на території м. Харків. Замовник послуги комунальне підприємство «Міський інформаційний центр»;
 • ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Трайфл» - код кінцевий  пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро;
 • ТОВ «ЛЄКОЛ» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Одеса;
 • ПАТ «СУМИХІМПРОМ» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Суми.

Рішення Комісії щодо розгляду проектів нормативно-правових актів

Комісія розглянула надісланий листом проект наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження Вимог щодо рівня якості послуг рухомого (мобільного) зв’язку» та погодила проект із пропозицією до нього.

Комісія розглянула подані листом АТ «Укрпошта» пропозиції та комплект документів для перегляду Граничних тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку, затверджених рішенням НКРЗІ від 03 вересня 2019 року № 403, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20 вересня 2019 року за № 1048/34019, та повернула пропозиції на доопрацювання у зв’язку із неузгодженістю відомостей, зазначених у пропозиціях, та їх невідповідності вимогам Порядку регулювання тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку (далі – Порядок).

Враховуючи лист Міністерства фінансів України, постанову Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 № 106 «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету», розглянувши оприлюднений для обговорення на офіційній сторінці Міністерства фінансів України в мережі Інтернет проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів», Комісія надала пропозиції до проекту наказу.

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Комісія внесла зміни до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2021 рік, затвердженого рішенням НКРЗІ від 08.12.2020 № 479.

Керуючись Кодексом України про адміністративні правопорушення та у зв’язку з кадровими змінами, Комісія внесла зміни у додаток до рішення НКРЗІ від 01.03.2016 № 112 «Про уповноваження посадових осіб НКРЗІ складати протоколи про адміністративні правопорушення» (у редакції рішення НКРЗІ від 26.01.2021 № 30).

Керуючись Законом України «Про телекомунікації», «Про радіочастотний ресурс України» та у зв’язку з кадровими змінами, Комісія внесла зміни у додаток 1 до рішення НКРЗІ від 21.03.2013 № 168 «Про уповноважених НКРЗІ посадових осіб розглядати справи про адміністративні правопорушення та для здійснення державного нагляду» (в редакції рішення НКРЗІ від 29.12.2020 № 526).