Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


УДЦР уклав договір на купівлю системи моніторингу якості мобільного зв’язку

Кабінет Міністрів України у 2020 році прийняв низку постанов та рішень, спрямованих на створення в Україні системи моніторингу за якістю послуг мобільного зв’язку і доступу до Інтернету.

Метою функціонування системи є максимальне задоволення попиту споживачів на телекомунікаційні послуги, збільшення їхніх обсягів та покращення якості. Система також сприятиме захисту прав споживачів, адже буде не лише  вимірювати, фіксувати та обробляти відповідні показники, а й оперативно передавати ці дані регулятору – НКРЗІ та інформувати громадськість.

Для закупівлі Системи моніторингу та збору значень параметрів якості надання послуг рухомого (мобільного) зв’язку 18 червня 2021 року між Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» та акціонерним товариством «Альфа-Банк» укладено відповідний договір фінансового лізингу.

Фінансування закупівлі здійснюється за рахунок власних коштів Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» в межах, визначених Кабінетом Міністрів України.

У рамках договору фінансового лізингу планується поставити спеціалізований апаратно-програмний комплекс компанії Rohde&Schwarz - провідного світового постачальника рішень для тестування мереж мобільного зв’язку. Широка лінійка продукції надає всеосяжні та ефективні інструментарії не тільки для мобільних операторів, компаній, що надають послуги з тестування, але й для державних регуляторів.

Рішення Rohde&Schwarz включає все необхідне апаратне, програмне забезпечення та експертну підтримку, необхідні для ефективного моніторингу якості послуг мобільного зв’язку та використовується не тільки багатьма провідними світовими операторами, але й державними регуляторами в сфері зв’язку та телекомунікацій багатьох країн.

Перша партія такого обладнання з’явиться в Україні вже на початку липня.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфер зв`язку та інформатизації, вже декілька років ефективно використовує обладнання компанії Rohde & Schwarz для вимірювання показників якості послуг рухомого (мобільного) зв’язку у рамках виконання завдань державного нагляду. Тому побудова Системи моніторингу саме на базі цього бренду є логічним продовженням розвитку сфери державного контролю у сфері телекомунікацій.

Враховуючи обмеженість радіочастотного ресурсу, держава надає операторам мобільного зв’язку дорогоцінні частоти, але ставить певні вимоги, зокрема і щодо якості послуг, яких вони мають дотримуватись. Система моніторингу та збору значень параметрів якості надання послуг рухомого (мобільного) зв’язку зможе здійснювати перевірку щодо повноти та сумлінності виконання умов, виставлених державою, а закуплене обладнання дозволить проводити контроль за якістю послуг мобільного зв’язку як в межах населенних пунктів, так і на дорогах міжнародного та національного значення.