УДЦР завершив заходи з підготовки нормативно-технічної документації для автоматизованої інформаційної системи централізованої бази даних перенесення абонентських номерів

З метою спрощення порядку отримання послуг із перенесення абонентських номерів (далі – ППН) для споживачів телекомунікаційних послуг, рішенням НКРЗІ від 23.03.2021 № 107 затверджено Зміни до деяких рішень НКРЗІ з питань надання послуг із перенесення абонентських номерів.

Зазначене рішення зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.04.2021 за № 442/36064 та набере чинності з 01 грудня 2021 року.

Відтак, для забезпечення реалізації вказаних змін операторам, провайдерам телекомунікацій необхідно здійснити заходи, що мають бути спрямовані на підготовку власних телекомунікаційних мереж та/або персоналу до впровадження спрощеного механізму надання ППН.

Слід відзначити, що в рамках забезпечення впровадження такого механізму Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (УДЦР), як технічний адміністратор централізованої бази даних перенесених номерів, здійснив доопрацювання власних нормативно-технічних документів, а саме:

  • опис технологічного процесу обробки даних в АІС ЦБД ПН Версія 1.2;
  • специфікація SOAP/XML інтерфейсу взаємодії з АІС ЦБД ПН Версія 1.2.1;
  • технологічна специфікація SOAP/XML інтерфейсу взаємодії з АІС ЦБД ПН Версія 1.2.1.

Вказані нормативно-технічні документи затверджені наказом УДЦР від 14.06.2021 року № 124 та розміщені на офіційному сайті УДЦР.

Таким чином, операторам телекомунікацій створено всі умови для забезпечення підготовки власних телекомунікаційних мереж і персоналу до запровадження з 01.12.2021 спрощеного механізму надання ППН.