Підсумки засідання НКРЗІ від 08 червня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) Комісія видала ТОВ «Монтажтехсервісзв’язок» ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Дніпропетровській області строком на 5 років.

Комісія видала ТОВ «ТЕЛНЕТ» ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) в Одеській області строком на 5 років.

Комісія продовжила термін дії трьох ліцензій на користування РЧР України:

  • для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) ПрАТ «ФАРЛЕП - ІНВЕСТ» у Чернівецькій області з 04.10.2021 по 03.10.2026;
  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): ліцензію ТОВ «Комп’ютерні мережі» у Херсонській області з 30.11.2021 по 29.11.2026; ліцензію ТОВ «Сетілайт» - у Полтавській області з 29.11.2021 по 28.11.2026.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), НКРЗІ внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП сім типів радіообладнання, а саме: дві цифрові радіорелейні станції передавання торговельної марки Intracom Telecom, Греція; п’ять типів обладнання радіодоступу виробництва «Eкстрім Нетворкс, Iнк.» та «Кембіум Нетворкс Корп.», США.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Комісія отримала повідомлення і внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку інформацію про трьох операторів: які надаватимуть послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень: ТОВ «АЙФАРМ.ХЕЛП» на території України, крім зони ООС та АР Крим; ПП «ПАТМОС» на території України, крім окупованих територій; на території країн ЄС, а саме: Австрії, Бельгії, Болгарії, Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії, Хорватії, Швеції; ПП «ЗАХІД-ТРАНС-СЕРВІС», яке надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території всієї України, окрім окупованих територій; міжнародні приймання, обробки та перевезення поштових відправлень, а також виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн ЄС та на територію країн ЄС (Австрії, Бельгії, Болгарії, Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії, Хорватії, Швеції).

Рішення НКРЗІ про регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України НКРЗІ вилучила за заявами наступний номерний ресурс:

  • у ТОВ «УКРКОМ» - 1000 номерів у м. Дніпро; 1000 номерів у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області; два коди кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро та у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області;
  • у ТОВ «ТЕЛСТ» - 2012 номерів у м. Стрий Львівської області. Дане рішення набирає чинності з 01.07.2021.

У зв’язку із переоформленням дозволів на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами, Комісія переоформила ТОВ «УКРКОМ» два дозволи на використання номерного ресурсу ємністю: 1000 номерів у м. Дніпро та 1000 номерів у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області терміном на 5 років.

Комісія виділила наступний номерний ресурс на строк 5 років:

  • ТОВ «УКРКОМ» - два коди кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро; у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області;
  • ТОВ «БІНОТЕЛ» - 1000 номерів у м. Сєвєродонецьк Луганської області; 1000 номерів у м. Слов’янськ Донецької області; 1000 номерів у м. Бровари Київської області; 2000 номерів у м. Чернівці; 1000 номерів у м. Бердянськ Запорізької області.

Рішення Комісії щодо розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Комісія розглянула лист Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації та проект Закону України «Про особливості надання електронних публічних послуг», реєстраційний номер 5495 від 14.05.2021, та висловила позицію щодо доцільності його прийняття.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Правил надання виробником радіообладнання інформації для споживачів (користувачів) щодо наявності вимог отримання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів або випромінювальних пристроїв та інших параметрів використання радіочастотного ресурсу України». Даний проект буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.

Розглянувши проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», реєстраційний номер 5600 від 02.06.2021, НКРЗІ висловилася за недоцільність його прийняття у зв’язку із зауваженнями та пропозиціями до нього.

Комісія розглянула проєкт наказу Міністерства енергетики України «Про внесення зміни до Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта електроенергетики», надісланий листом Міністерства енергетики України від 02.06.2021 № 26/1.1-4.2-8690, і погодила його без зауважень.

Комісія розглянула проєкт наказу Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України «Про затвердження Переліку технічних засобів телекомунікацій, споруд електрозв’язку або їх частин, іншого телекомунікаційного обладнання, які приймаються на брухт від суб’єктів господарювання», і, враховуючи частину сімнадцяту статті 4 Закону України «Про металобрухт», погодила цей проєкт наказу без зауважень.

Керуючись законами України «Про телекомунікації», «Про радіочастотний ресурс України» та у зв’язку з кадровими змінами, Комісія внесла зміни у додатки до рішення НКРЗІ від 21.03.2013 № 168 «Про уповноважених НКРЗІ посадових осіб розглядати справи про адміністративні правопорушення та для здійснення державного нагляду» (у редакції рішення НКРЗІ від 29.12.2020 № 526).