Підсумки засідання НКРЗІ від 25 травня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі – РЧР), у зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот Комісія переоформила Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення ліцензію на користування РЧР для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Чернівецькій області терміном дії по 08.10.2021.

Комісія продовжила термін дії трьох ліцензій на користування РЧР України:

  • підприємцю Халіку А.В. – дві ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): у Дніпропетровській області з 30.11.2021 по 29.11.2026 та Кіровоградській області з 29.11.2021 по 28.11.2026;
  • Комунальному закладу «Регіональний інформаційно - комп’ютерний центр» Рівненської обласної ради - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Рівненській області з 14.09.2021 по 13.09.2026.

Комісія анулювала за заявами підприємцю Деркачу Р.А. три ліцензії на користування РЧР України на території Полтавської області: ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) та дві ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з подальшим анулюванням дозволів на експлуатацію.

Комісія анулювала ПП «ТіСіПі» дозвіл на експлуатацію РЕЗ у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування РЧР України. Це рішення підлягає виконанню одночасно з виконанням пункту 1 рішення НКРЗІ від 27.04.2021 № 162 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), НКРЗІ внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП чотири станції базові систем стільникового зв’язку E-GSM, GSM-900/1800, IMT-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) і повторювач систем стільникового зв’язку E-GSM, GSM-900/1800, IMT-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) торговельної марки «Huawei» (Китай).

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Комісія отримала повідомлення і внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку інформацію про чотирьох операторів: підприємця Гирила М.Я.; ТОВ «ВІО ТУР»; підприємця Федака С.М., які надаватимуть послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території всієї України, окрім окупованих територій; міжнародні приймання, обробка та перевезення поштових відправлень, а також виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн ЄС та на територію країн ЄС (Австрії, Бельгії, Болгарії, Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії, Хорватії, Швеції); ТОВ «ПОШТА УА», який надаватиме ті ж послуги на території України, окрім населених пунктів Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

Рішення НКРЗІ про регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України НКРЗІ за заявою вилучила у ПрАТ «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ» міжнародний код ідентифікації мережі рухомого (мобільного) зв’язку MNC 09 на території України.

Тим же рішенням Комісія виділила ПрАТ «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ» міжнародний код ідентифікації мережі рухомого (мобільного) зв’язку MNC 09 на території України на 2 роки з видачею дозволу на 5 років.

У зв’язку із виникненням в оператора потреб у зміні призначення номерного ресурсу, Комісія переоформила ПрАТ «ДАТАГРУП» дозвіл на використання коду оператора 10 глобальної телекомунікаційної послуги 800 «Виклик за рахунок абонента, якого викликають» на території України без зміни терміну дії дозволу.

Рішення Комісії щодо проектів нормативно-правових актів

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації», враховуючи результати наради, проведеної 20 травня 2021 року щодо підведення підсумків громадського обговорення проекту рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Положення про якість телекомунікаційних послуг», затвердженого рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 15.04.2010 № 174 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 23.06.2010 за № 429/17724 (із змінами), Комісія схвалила цей проект рішення. Документ буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.

Відповідно до частини першої статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», пункту 8, 8¹ частини першої статті 6 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» та враховуючи звернення Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», НКРЗІ погодила укладення договору щодо проведення незалежної аудиторської перевірки річної фінансової звітності Державного підприємства «Український державний центр радіочастот».

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія затвердила План перевірок користувачів радіочастотного ресурсу України у смугах радіочастот загального користування на третій квартал 2021 року.