Підсумки засідання НКРЗІ від 18 травня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі – РЧР) НКРЗІ видала Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення ліцензію на додаткову смугу радіочастот для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) в Івано-Франківській області строком на 5 років.

У зв’язку зі зменшенням кількості регіонів, Комісія переоформила ПрАТ «ДАТАГРУП» ліцензію на користування РЧР та визнала недійсною ліцензію, що переоформлюється для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Миколаївській області терміном дії по 01.11.2024.

НКРЗІ продовжила термін дії двох ліцензій на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): ТОВ Телерадіокомпанії «Вектор» у Харківській області з 26.09.2021 по 25.09.2026 та ТОВ «Хмельницькінфоком» у Хмельницькій області з 11.12.2021 по 10.12.2026.

Комісія анулювала за заявою ПАТ «Укртелеком» ліцензію на користування РЧР України для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) на території Львівської області.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), НКРЗІ внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП шість типів радіообладнання: станцію базову систем стільникового зв'язку IMT-2000 (UMTS), три станції базові системи міжнародного рухомого (мобільного) зв'язку IMT (LTE) торговельної марки «Nokia» (Фінляндія) та дві радіостанції носивні (портативні) виробництва «Моторола Солюшинс Джермені ГмбХ» (Німеччина).

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Комісія отримала повідомлення і внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку інформацію про трьох операторів: ТОВ «ПОВЕР ТРАНС 8228» та ТОВ «КТС КУР'ЄР І ТРАНСПОРТ СЕРВІС», які надаватимуть послуги з: приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території всієї України, окрім окупованих територій, міжнародні приймання, обробку та перевезення поштових відправлень, а також виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн ЄС та на територію країн ЄС (Австрії, Бельгії, Болгарії, Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії, Хорватії, Швеції), а також Туреччини, Білорусії, РФ, Казахстану, Грузії, Молдови, Вірменії, Азербайджану, Великобританії, Англії, Литви, Латвії, Іраку, Сирії, Лівану, Йорданії, Ізраїлю; ТОВ «Алексбас», який надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень та виконання доручень користувачів щодо поштових переказів на території України та країн Європейського Союзу.

Рішення НКРЗІ про регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, за заявами операторів НКРЗІ вилучила наступний номерний ресурс:

  • в АТ «Українська залізниця»: у Рівненській області: 2000 номерів у м. Здолбунів; 1500 номерів у м. Рівне; 2000 номерів у м. Сарни; у Закарпатській області: 2000 номерів у м. Ужгород; 1500 номерів у м. Мукачеве; 1000 номерів у м. Чоп; у Волинській області: 200 номерів у м. Луцьк; 200 номерів у м. Ківерці; 200 номерів у м. Володимир-Волинський; 1500 номерів у м. Ковель; у Тернопільській області: 2000 номерів у м. Тернопіль; 1000 номерів у м. Чортків; у Івано-Франківській області: 1600 номерів у м. Івано-Франківськ; 1000 номерів у м. Коломия; у Львівській області: 9200 номерів у м. Львів; 1000 номерів у м. Стрий; 1000 номерів у м. Самбір; 2000 номерів у м. Чернівці; 13 кодів кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у містах: Івано-Франківськ; Львів; Стрий Львівської області; Ковель Волинської області; Чернівці; Тернопіль; Чортків Тернопільської області; Коломия Івано-Франківської області; Мукачеве Закарпатської області; Ужгород; Рівне; Здолбунів Рівненської області; Самбір Львівської області.
  • у ПАТ «ІНТЕРПАЙП НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ ТРУБОПРОКАТНИЙ ЗАВОД»: 1200 номерів у м. Дніпро; код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро з подальшим скасуванням трьох дозволів.

З метою захисту прав споживачів загальнодоступних телекомунікаційних послуг та у зв’язку із переоформленням дозволів на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами, Комісія переоформила дев’ять дозволів на використання номерного ресурсу, а саме:

  • АТ «Українська залізниця»: у Тернопільській області: 2000 номерів у м. Тернопіль; 1000 номерів у м. Чортків; у Волинській області: 200 номерів у м. Луцьк; 200 номерів у м. Ківерці; 200 номерів у м. Володимир-Волинський; 1500 номерів у м. Ковель; у Закарпатській області: 2000 номерів у м. Ужгород; 1500 номерів у м. Мукачеве; 1000 номерів у м. Чоп; 2000 номерів у м. Чернівці; у Рівненській області: 2000 номерів у м. Здолбунів; 1500 номерів у м. Рівне; 2000 номерів у м. Сарни; у Івано-Франківській області: 1600 номерів у м. Івано-Франківськ; 1000 номерів у м. Коломия; у Львівській області: 9200 номерів у м. Львів; 1000 номерів у м. Стрий; 1000 номерів у м. Самбір;
  • ПАТ «ІНТЕРПАЙП НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ ТРУБОПРОКАТНИЙ ЗАВОД»: 1200 номерів у м. Дніпро.

НКРЗІ виділила на строк 5 років наступний номерний ресурс з видачею дозволів на використання:

  • АТ «Українська залізниця»: 13 кодів кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у містах: Івано-Франківськ; Львів; Стрий Львівської області; Ковель Волинської області; Чернівці; Тернопіль; Чортків Тернопільської області; Коломия Івано-Франківської області; Мукачеве Закарпатської області; Ужгород; Рівне; Здолбунів Рівненської області; Самбір Львівської області;
  • ПАТ «ІНТЕРПАЙП НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ ТРУБОПРОКАТНИЙ ЗАВОД»: код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро;
  • ТОВ «БСГ ТЕЛЕКОМ»: 100 номерів у м. Київ;
  • ТОВ «СПІДНЕТ»: два коди кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у мм. Київ та Одеса.

Рішення Комісії щодо проектів нормативно-правових актів

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації», враховуючи результати наради щодо підведення підсумків громадського обговорення проекту рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг», проведеної 13 травня 2021 року, Комісія схвалила згаданий проект рішення НКРЗІ, який буде подано на погодження до заінтересованих державних органів (Міністерство цифрової трансформації України, Державна регуляторна служба України, Антимонопольний комітет України).

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв» та установила строк до 21 червня 2021 року, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження та пропозиції до проекту акта та аналізу регуляторного впливу, з дня їх оприлюднення.

НКРЗІ, розглянувши проект наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження Змін до уніфікованої форми акта, складеного за результатами проведення планової (позапланової) перевірки за дотриманням суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері формування, встановлення та застосування державних регульованих цін», погодила його без зауважень.

Комісія розглянула та схвалила проект Угоди щодо взаємообміну інформаційними ресурсами між Державною службою статистики України та Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, а також уповноважила Голову НКРЗІ на її підписання.