Підсумки засідання НКРЗІ від 11 травня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) Комісія видала дві ліцензії ПП «ФАКТОР» на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Миколаївській області строком по 30.12.2026 та строком по 30.12.2030.

Комісія видала дві ліцензії суб’єктам господарювання на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) строком на 5 років: ТОВ «ТВП «ФОРМАТ» у Донецькій області та ПрАТ «ДАТАГРУП» у Київській області.

Комісія продовжила термін дії двох ліцензій на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) підприємцям: Соколовій С.С. в Одеській області з 21.11.2021 по 20.11.2026; Ісаєву М.М. у Херсонській області з 14.09.2021 по 13.09.2026.

Комісія анулювала за заявою ТОВ «ВЕДЕКОН» дві ліцензії на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Київської та Харківської областей, а також на території Львівської, Рівненської, Хмельницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Полтавської та Донецької областей з подальшим анулюванням дозволів на експлуатацію.

У зв’язку з анулюванням ліцензії на користування РЧР України Комісія анулювала ПрАТ «ДАТАГРУП» шість дозволів на експлуатацію РЕЗ.

Комісія відмовила підприємцю Білоусу О.І. у продовженні терміну дії ліцензії на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Івано-Франківської області у зв’язку з невиконанням ліцензіатом з власної вини умов, зазначених у ліцензії.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр), Комісія внесла до розділу І Реєстру АІС-транспондер базовий моделі R60 VDES Base Station берегової морської автоматичної ідентифікаційної системи служби регулювання руху суден виробництва Швеції, а також надала виробнику «Екстрім Нетворкс, Інк.», США, код реєстраційного номера виробника, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру.

Окрім того, Комісія розглянула заяви ТОВ «Хуавей Україна» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічних експертиз з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявлених типів РЕЗ визначила можливим застосування трьох типів РЕЗ на території України: двох станцій базових системи стільникового зв’язку E-GSM, GSM-900, GSM-1800, IMT-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE, UMTS), виробництва Китаю та станції базової системи міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE), виробництва Китай.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Комісія отримала повідомлення і внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку інформацію про двох операторів: підприємця Драгана С.В., який надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України, окрім окупованих територій, а також міжнародні приймання, обробку та перевезення поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн Європейського Союзу та на територію країн ЄС (Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція); ТОВ «ПОШТА ГРОМАДИ», яке надаватиме ті ж послуги на території України, окрім тимчасово окупованих територій.

Рішення Комісії про регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, Комісія виділила наступний номерний ресурс строком на 5 років:

  • ПАТ «Укртелеком» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у смт Тиврів Вінницької області та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Гайсин Вінницької області;
  • ТОВ «БІНОТЕЛ» - 1000 номерів у м. Павлоград Дніпропетровської області; 1000 номерів у м. Краматорськ Донецької області; 1000 номерів у м. Ужгород; 1000 номерів у м. Нікополь Дніпропетровської області.