Підсумки засідання НКРЗІ від 27 квітня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) Комісія видала ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «РУБІНТЕЛЕКОМ» ліцензію на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Херсонській області строком на 5 років.

Комісія продовжила термін дії двох ліцензій на користування РЧР України- для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): підприємцю Жишку О.Г. у Миколаївській області з 29.11.2021 по 28.11.2026; ПП «Цифрові Комунікації» у Херсонській області з 30.11.2021 по 29.11.2026.

Комісія за заявою анулювала ПП «ТіСіПі» ліцензію на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Київської області з подальшим анулюванням дозволів на експлуатацію.

Комісія відмовила ТОВ Телекомунікаційній компанії «Вінтелепорт» у продовженні терміну дії ліцензії на користування РЧР для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) на території Вінницької області у зв’язку з порушенням заявником вимог щодо форми подачі заяви.

Комісія розглянула лист Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо анулювання ліцензії на мовлення РКП «Сватівська районна телерадіокомпанія» Сватівської районної ради Луганської області та лист ДП «Український державний центр радіочастот» та анулювала РКП «Сватівська районна телерадіокомпанія» Сватівської районної ради Луганської області (м. Сватове Луганської обл.) відповідний дозвіл на експлуатацію РЕЗ аналогового звукового мовлення.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Комісія отримала повідомлення і внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, а саме: зміни у інформацію про ТОВ «ТЕРНОМАКСБУС», а також внесла інформацію про одного оператора: ТОВ «ЄВРОВОЯЖ», яке надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території всієї України, окрім окупованих територій, міжнародні приймання, обробку та перевезення поштових відправлень, а також виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн ЄС та на територію країн ЄС (Австрії, Бельгії, Болгарії, Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, ФРН, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії, Хорватії, Швеції).

Рішення Комісії про регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, Комісія за заявами операторів вилучила наступний номерний ресурс:

  • у ПАТ «Укртелеком» - код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у смт Широке Дніпропетровської області;
  • у ТОВ «ВЕЛТОН.ТЕЛЕКОМ» - код оператора 10 глобальної телекомунікаційної послуги 800 «Виклик за рахунок абонента, якого викликають» на території м. Київ, Харківської, Донецької, Запорізької, Полтавської областей.

Комісія виділила за заявами операторів наступний номерний ресурс строком на 5 років:

  • ТОВ «СПІДНЕТ» - 100 номерів у м. Харків; 100 номерів у м. Львів; 200 номерів у м. Київ; 100 номерів у м. Дніпро зі строком задіяння номерного ресурсу 2 роки;
  • ТОВ «БІНОТЕЛ» - 2000 номерів у м. Кропивницький; 2000 номерів у м. Рівне; 2000 у м. Суми; 2000 номерів у м. Тернопіль; 2000 номерів у м. Херсон; 2000 номерів у м. Хмельницький; 2000 номерів у м. Черкаси; 2000 номерів у м. Чернігів зі строком задіяння номерного ресурсу 3 роки;
  • ПАТ «Укртелеком» - код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Тернівка Дніпропетровської області; код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у смт Петрове Кіровоградської області зі строком задіяння номерного ресурсу 2 роки.

Комісія переоформила два дозволи на використання номерного ресурсу:

  • ПАТ «Укртелеком» - на використання 17 кодів кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7; 25 кодів транзитних пунктів сигналізації мережі СКС-7 на території м. Дніпро та Дніпропетровської області у зв’язку з виникненням в оператора потреб у зміні обсягу номерного ресурсу) без зміни терміну дії дозволу;
  • ПрАТ «ДАТАГРУП» - на використання коду оператора 10 глобальної телекомунікаційної послуги 800 «Виклик за рахунок абонента, якого викликають» на території м. Київ, Харківської, Донецької, Запорізької, Полтавської областей строком на 5 років у зв’язку з переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами.

Рішення Комісії щодо проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Комісія розглянула надісланий листом Міністерства фінансів України проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» та не погодила його у зв’язку із зауваженнями та пропозиціями.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355, Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Правил надання виробником радіообладнання інформації для споживачів (користувачів) щодо наявності вимог отримання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів або випромінювальних пристроїв та інших параметрів використання радіочастотного ресурсу України» та встановила, що до 31 травня 2021 року від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань прийматимуться зауваження та пропозиції до проекту акту та аналізу регуляторного впливу до нього.

Комісія розглянула надісланий листом Міністерства цифрової трансформації України проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до плану заходів щодо впровадження в Україні системи рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління» та не погодила його у зв’язку із зауваженнями та пропозиціями до нього.