Підсумки засідання НКРЗІ від 13 квітня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) Комісія видала за заявами суб’єктів господарювання три ліцензії на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

  • ПрАТ «ДАТАГРУП» - для супутникового радіозв’язку (радіозв’язку супутникової рухомої та фіксованої радіослужб) у м. Київ та 24 регіонах України;
  • ТОВ «СПОТМІ» - дві ліцензії для рухомого супутникового радіозв’язку (радіозв’язку супутникової рухомої та фіксованої радіослужб) у м. Київ.

Комісія продовжила ПП «Інсталтелеком» термін дії ліцензії на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Хмельницькій області з 29.08.2021 по 28.08.2026.

У зв’язку з ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за видачу ліцензії на додаткову смугу радіочастот, Комісія скасула пункт 2 рішення НКРЗІ від 23.02.2021 № 63 щодо видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот ТОВ Компанії «Планета-Юг».

Комісія анулювала за заявами ТОВ «ВЕДЕКОН» дві ліцензії на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Львівської та Черкаської областях з подальшим анулюванням дозволів на експлуатацію.

Окрім того, Комісія анулювала ТОВ «Прикарпатське виробниче підприємство зв’язку» дозвіл на експлуатацію РЕЗ у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування РЧР України. Дане рішення підлягає виконанню одночасно з виконанням пункту 1 рішення НКРЗІ від 23.03.2021 № 111 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Комісія отримала повідомлення і внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку, а саме: зміни у інформацію  про ТОВ «ОКТОПУС ЛОДЖИСТІКС», а також внесла інформацію про двох операторів: підприємця Михайлюка І.П., який надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території всієї  України, окрім окупованих територій, міжнародні приймання, обробку та перевезення поштових відправлень, а також виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн ЄС та на територію країн ЄС (Австрії, Бельгії, Болгарії, Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембурга, Мальти, Нідерландів, ФРН, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії, Хорватії, Швеції); підприємця Нетлуха С.Р., який надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень та території України та здійснюватиме міжнародну доставку.

Рішення Комісії щодо проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Комісія розглянула надісланий листом Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації проект Закону України «Про критичну інфраструктуру та її захист», реєстраційний номер 5219-1, та висловилась за доцільність його прийняття із пропозицією.

Комісія розглянула надіслані листом Міністерства внутрішніх справ України проекти законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування правоохоронними органами безпілотних повітряних суден та протидії їх незаконному використанню» та «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення порядку та правил використання повітряного простору України експлуатантами безпілотних повітряних суден» та погодила проекти законів без зауважень.