Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 06 квітня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) Комісія видала Комунальному підприємству «Вінницький інформаційний центр» ліцензію на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Вінницькій області строком на 5 років.

Комісія видала підприємцю Лебідь В.В. ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Херсонській області строком на 5 років.

У зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот Комісія переоформила ТОВ «Українські новітні телекомунікації» ліцензію на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у 22 регіонах України, м. Київ, м. Севастополь, Автономній Республіці Крим, Луганській та Донецькій областях терміном дії до 04.07.2021.

Комісія продовжила термін дії трьох ліцензій на користування РЧР України:

  • ТОВ «Українські новітні телекомунікації» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у 22 регіонах України, м. Київ, м. Севастополь, Автономній Республіці Крим, Луганській та Донецькій областях з 04.07.2021 по 03.07.2031;
  • ТОВ «Комп’ютерні системи «СТІНГ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Закарпатській області з 01.09.2021 по 31.08.2026;
  • Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) в Одеській області з 23.08.2021 по 22.08.2026.

Комісія анулювала за заявами дві ліцензії на користування РЧР України: ТОВ «ІСТЕК УКРАЇНА» - ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Сумської області; Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення - ліцензію для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) на території Закарпатської області з подальшим анулюванням дозволів на експлуатацію.

У зв’язку з анулюванням ліцензії на користування РЧР України Комісія анулювала ЗАТ «СІНЕТ» 132 дозволи на експлуатацію РЕЗ. Дане рішення підлягає виконанню одночасно з виконанням пункту 1 рішення НКРЗІ від 09.03.2021 № 89 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр), Комісія внесла до розділу І Реєстру два інтерфейси - передачі даних Bluetooth LE та  передачі даних ZigBee, США.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Комісія отримала повідомлення і внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку інформацію про двох операторів, які надаватимуть послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень: ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «ПАРТНЕР-ІНВЕСТ» на території України; ТОВ «САМСОНІКА 2» на територіях м. Київ та Київської області, м. Одеса та Одеської області.

Рішення Комісії щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, Комісія виділила ТОВ «БІНОТЕЛ» наступний номерний ресурс строком на 5 років: 2000 номерів у м. Кременчук Полтавської області; 2000 номерів у м. Кам’янське Дніпропетровської області; 2000 номерів у м. Полтава; 2000 номерів у м. Біла Церква Київської області.

Рішення Комісії щодо проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Відповідно до Податкового кодексу України Комісія затвердила Форму надання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, інформації про видані ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України щодо кожного платника рентної плати за користування радіочастотним ресурсом, який обчислює суму рентної плати відповідно до позиції 11 пункту 254.4 статті 254 Податкового кодексу України. Дане рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Комісія розглянула надісланий листом Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації проект Закону України «Про критичну інфраструктуру», реєстраційний номер 5219 від 09.03.2021, та висловилась за доцільність його прийняття із пропозиціями.

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації», Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг» та установила строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються зауваження та пропозиції до проекту акта та аналізу регуляторного впливу, з дня їх оприлюднення до 07 травня 2021 року.

Відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна», розглянувши лист ДП «Український державний центр радіочастот» щодо погодження об’єкту оренди, Комісія надала згоду на передачу в оренду нежитлового приміщення у м. Одеса, балансоутримувачем якого є Південна філія ДП «Український державний центр радіочастот».