Підсумки засідання НКРЗІ від 30 березня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) Комісія видала дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): ТОВ «СТАР «ЛІНК» у Кіровоградській області; ПрАТ «ДАТАГРУП» - у Черкаській області.

У зв’язку зі зменшенням кількості регіонів, Комісія переоформила ПАТ «Укртелеком» ліцензію на користування РЧР та визнала недійсною ліцензію, що переоформлюється для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Херсонській області терміном дії по 27.03.2022.

Комісія продовжила термін дії чотирьох ліцензій на користування РЧР України:

  • ТОВ «ДНІПРОЛІНК» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Дніпропетровській області з 14.07.2021 по 13.07.2026;
  •  підприємцю Пилипчуку С.М. – дві ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Дніпропетровській області з 09.10.2021 по 08.10.2026 та з 18.06.2022 по 17.06.2027;
  • ТОВ «ДОЛЯ І КО. ЛТД» - для аналогового ультракороткохвильового радіотелефонного зв’язку (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб) у м. Київ та Київській області з 07.07.2021 по 06.07.2026.

Комісія відмовила ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Полтавської області у зв’язку недостовірністю даних у документах, поданих заявником та у зв’язку з раніше прийнятим рішенням щодо видачі ліцензії на смугу радіочастот, що заявляється.

Комісія розглянула лист Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо анулювання ліцензії на мовлення ТОВ «Телекомпанія «АТН» (м. Харків) та лист ДП «Український державний центр радіочастот» (ДП «УДЦР») стосовно анулювання дозволу на експлуатацію РЕЗ аналогового телевізійного мовлення, та анулювала ТОВ «Телекомпанія «АТН» даний дозвіл.

Комісія анулювала ТОВ «Павутина.Нет» дозвіл на експлуатацію РЕЗ широкосмугового радіодоступу у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування РЧР. Це рішення підлягає виконанню одночасно з виконанням пункту 1 рішення НКРЗІ від 09.03.2021 № 88 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр), Комісія внесла до розділу І Реєстру чотири типи радіообладнання: станцію базову типу Ericsson Radio System системи міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT, стільникового зв’язку UMTS, Швеція; пристрій автомобільний радіолокаційний для контролю дистанції торговельної марки APTIV, США; два інтерфейси торговельної марки Huawei, Китай.

Комісія розглянула заяви ТОВ «Флай Технолоджи» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування двох типів РЕЗ, а саме: квадрокоптера з обладнанням радіодоступу (2,4 ГГц), GPS/GLONASS-приймачем, ADS-B транспондером та неспеціалізованим обладнанням телеметрії та пульта дистанційного керування квадрокоптером, Китай.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Комісія отримала повідомлення і внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку інформацію про двох операторів: ТОВ «МАКСБУС», яке надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів на території України, окрім окупованих територій, а також міжнародні приймання, обробку та перевезення поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн Європейського Союзу та на територію країн ЄС (Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція), Великобританія та Північна Ірландія; ТОВ «ЛОГІСТІК ДЕЛІВЕРІ ЕКСПРЕС», яке надаватиме ті ж послуги на території України, окрім окупованих територій, та здійснюватиме міжнародні приймання та відправлення.

Рішення Комісії щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, Комісія вилучила за заявами операторів наступний номерний ресурс:

  • у ТОВ «Телефонна компанія УТЛ» - 2500 номерів у м. Київ;
  • у ДП «ТЕЛЕГРУП-УКРАЇНА» - 2000 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ.

Комісія переоформила три дозволи на використання номерного ресурсу:

  • у зв’язку з переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами: ДП «ТЕЛЕГРУП-УКРАЇНА» - дозвіл на 2000 номерів у м. Київ; ТОВ «Телефонна компанія УТЛ» - дозвіл на 2500 номерів у м. Київ;
  • у зв’язку із виникненням в оператора ПрАТ «КИЇВСТАР» потреб у зміні обсягу номерного ресурсу без зміни терміну дії дозволу – дозвіл на скорочений номер 1563 для організації замовної послуги соціального спрямування «довідково-інформаційна служба» для використання у мережі (рухомого) мобільного зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 67, 68, 96, 97, 98 на території м. Кременчук та Кременчуцького району Полтавської області.  

Комісія виділила на 5 років наступний номерний ресурс:

  • ТОВ «Телефонна компанія УТЛ» - коди кінцеві пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ;
  • ДП «ТЕЛЕГРУП-УКРАЇНА» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ.

Рішення Комісії щодо проектів нормативно-правових актів та інших питань

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Комісія внесла зміни до Переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, на експлуатацію яких потрібен дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою, затвердженого рішенням НКРЗІ від 23.12.2014 № 844, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.02.2015 за № 201/26646. Це рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Комісія затвердила Граничні тарифи на загальнодоступні телекомунікаційні послуги на період з 01 липня 2021 року та визнала таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 26.11.2019 № 564 «Про затвердження Граничних тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги і визнання таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 18 вересня 2018 року № 488». Дане рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з 01 липня 2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» Комісія прийняла рішення оприлюднити до 01 квітня 2021 року Звіт про роботу НКРЗІ за 2020 рік.

Із метою регулювання взаємодії операторів при взаємоз’єднанні телекомунікаційних мереж Комісія прийняла рішення затвердити та опублікувати в каталозі пропозицій щодо взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж, а також оприлюднити на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет пропозиції ПАТ «Укртелеком», ПрАТ «Київстар», ТОВ «лайфселл», ПрАТ «ВФ Україна» на 2021 рік та присвоїти їм номери у каталозі.

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Комісія внесла зміни до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2021 рік, затвердженого рішенням НКРЗІ від 08.12.2020 № 479.

Відповідно до Положення про Почесну грамоту Кабінету Міністрів України, з нагоди Дня Конституції України, Комісія внесла подання про нагородження Почесною грамотою Кабінету Міністрів України трьох працівників НКРЗІ за вагомий особистий внесок у забезпечення реалізації державної політики у сфері зв’язку та інформатизації, високі досягнення, сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, та працівника ДП «УДЦР» за сприяння у реалізації державної політики у сфері зв’язку та інформатизації.