Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 23 березня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія видала ТОВ «КАМОРЕТ ІНВЕСТ» строком на 5 років дві ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР): для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у м. Київ та для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у м. Київ.

У зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи Комісія переоформила ТОВ «ТЕРА НЕТ» дві ліцензії на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Полтавській та Сумській областях терміном дії по 01.08.2023 та терміном дії по 02.08.2023.

Комісія продовжила термін дії чотирьох ліцензій на користування РЧР України:

  • підприємцю Татарову О.В. - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Харківській області з 01.06.2021 по 31.05.2026 та для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 28.03.2021 по 27.03.2026 на території Харківської області;
  • ТОВ «Онет» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Запорізькій області з 19.09.2021 по 18.09.2026;
  • Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Харківській області з 27.07.2021 по 26.07.2026.

Комісія анулювала за заявою ТОВ «Прикарпатське виробниче підприємство зв’язку» ліцензію на користування РЧР України для цифрової безпроводної телефонії (радіозв’язку у системі з фіксованим абонентським радіодоступом стандарту DECT) на території Хмельницької області з подальшим анулюванням дозволів на експлуатацію.

У зв’язку зі зменшенням кількості регіонів, Комісія переоформила ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» ліцензію на користування РЧР та визнала недійсною ліцензію, що переоформлюється, для цифрового стільникового радіозв’язку CDMA – 800 у м. Київ та Київській області, Автономній Республіці Крим, м. Севастополь, Одеській, Харківській, Полтавській, Миколаївській областях терміном дії до 01.01.2026.

Окрім того, Комісія вирішила видати ліцензії на користування РЧР України в Дніпропетровській та Запорізькій областях на конкурсних або тендерних засадах відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та інших нормативно-правових актів.

Комісія відмовила ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Полтавської області у зв’язку з недостовірністю даних у документах, та у зв’язку з раніше прийнятим рішенням щодо видачі ліцензії на смугу радіочастот, що заявляється.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр), Комісія внесла до розділу І Реєстру електронний радар торговельної марки «ЕRADAR», Китай.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Комісія отримала повідомлення і внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку інформацію про двох операторів: ТОВ «ТЕРНОТРЕВЕЛ», який надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій та підприємця Шишкіна П.С., який надаватиме послуги з перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень на території України, окрім окупованих територій, а також міжнародні приймання, обробку та перевезення поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн Європейського Союзу та на територію країн ЄС (Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція).

Рішення Комісії щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, Комісія вилучила за заявами операторів наступний номерний ресурс:

  • у науково-виробничого ТОВ «СОЛВЕР» - код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 та 600 номерів у м. Полтава;
  • у ТОВ «БАЙТ» - 100 номерів у с. Старичі; 100 номерів у с. Прилбичі Яворівського району Львівської області.

Комісія переоформила два дозволи на використання номерного ресурсу:

  • у зв’язку з переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами - Науково-виробничому ТОВ «СОЛВЕР» ємністю 600 номерів у м. Полтава з видачею дозволу на строк 5 років;
  • у зв’язку із виникненням в оператора потреб у зміні обсягу номерного ресурсу, без зміни терміну дії дозволу - ТОВ «БАЙТ» у Яворівському районі Львівської області ємністю: 600 номерів у м. Яворів; 500 номерів у м. Яворів-1; 400 номерів у м. Новояворівське; 300 номерів у смт Краковець; 500 номерів у смт Шкло; 200 номерів у смт Шкло-1; 200 номерів у смт Івано-Франкове; 200 номерів у с. Наконечне ІІ; 200 номерів у с. Глиниці; 100 номерів у с. Коти.

Комісія виділила наступний номерний ресурс на 5 років:

  • Науково-виробничому ТОВ «СОЛВЕР» - код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Полтава;
  •  ТОВ «БІНОТЕЛ» - 2000 номерів у м. Луцьк Волинської області; 2000 номерів у м. Житомир; 2000 номерів у м. Івано-Франківськ; 2000 номерів у Миколаїв.

Рішення Комісії щодо проектів Законів України та нормативно-правових актів

Комісія розглянула направлений листом Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації проект Закону України «Про вихід з Угоди щодо співробітництва у розвитку та використанні систем стільникового рухомого зв'язку», реєстраційний номер 0093 від 04.03.2021 та висловилась за доцільність його прийняття.

Комісія, відповідно до статей 18, 32, 39 та 63 Закону України «Про телекомунікації», затвердила зміни до деяких рішень НКРЗІ з питань надання послуг із перенесення абонентських номерів. Це рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Комісія розглянула звернення ТОВ «Нокіа Солюшнз енд Нетворкс Україна» щодо проведення демонстрації радіообладнання LTE B1 (діапазон 2100 МГц) на одному сайті діючої базової станції ПрАТ «ВФ Україна» (просп. Перемоги, 49/2, м. Київ) та запропонувала Заходи для уникнення шкідливих завад, електромагнітних завад, ризику для здоров’я та безпеки людей, домашніх тварин та майна, за умови яких можлива демонстрація цього радіообладнання.

Дане рішення буде також направлено до ПрАТ «ВФ Україна», Генерального штабу Збройних Сил України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та державного підприємства «Український державний центр радіочастот».

Окрім того, Комісія рекомендувала ТОВ «Нокіа Солюшнз енд Нетворкс Україна» направити до НКРЗІ: у 10-ти денний термін після початку демонстрації копію розділу робочого проекту «Оцінка впливу на навколишнє середовище» згідно Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань та копію протоколу досліджень електромагнітного поля; у місячний термін після завершення демонстрації -письмовий звіт.

Комісія розглянула надісланий листом проект наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження Типового договору про взаємодію оператора телекомунікацій з Національним центром оперативного управління мережами телекомунікацій» та погодила його без зауважень.

Відповідно до Закону України «Про поштовий зв’язок», Порядку регулювання тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 23 травня 2017 року № 260, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 червня 2017 року за № 759/30627 (далі – Порядок), Комісія відмовила АТ «Укрпошта» у перегляді пропозицій щодо зміни тарифів, у зв’язку із невідповідністю запропонованих змін до тарифів, зазначених у пропозиціях, вимогам Порядку.