Підсумки засідання НКРЗІ від 16 березня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі – РЧР ) Комісія продовжила термін дії двох ліцензій на користування РЧР України:

  • ПрАТ «ДАТАГРУП» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у м. Київ з 30.06.2021 по 29.06.2026;
  • підприємцю Жишку О.Г. - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Миколаївській області з 10.08.2021 по 09.08.2026.

Комісія розглянула листи Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо анулювання ліцензії на мовлення ТОВ «Редакція газети «Все про бухгалтерський облік» (м. Київ) та лист ДП «Український державний центр радіочастот» стосовно анулювання дозволу і анулювала ТОВ «Редакція газети «Все про бухгалтерський облік» дозвіл на експлуатацію РЕЗ аналогового звукового мовлення.

Рішення Комісії щодо проектів нормативно-правових актів та з інших питань

У зв’язку з кадровими змінами та службовою необхідністю, керуючись статтею 42 Закону України «Про телекомунікації», Комісія внесла зміну у додаток до рішення НКРЗІ від 24.12.2019 № 637 «Про уповноваження НКРЗІ посадових осіб здійснювати ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій та надання витягу з нього суб’єктам господарювання».

Комісія розглянула надісланий листом Міністерства цифрової трансформації України проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з розвитку широкосмугового доступу до інтернету на 2021 рік» і погодила його із зауваженнями.

Комісія взяла до уваги Закон України «Про електронні комунікації», розглянула листи Міністерства цифрової трансформації України та Адміністрації державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, врахувала результати спільної робочої наради представників НКРЗІ, Міністерства цифрової трансформації України та Адміністрації Держспецзв’язку, проведеної 11.03.2021, та на виконання пункту 4 плану заходів щодо підвищення якості послуг рухомого (мобільного) зв’язку на 2020-2022 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 № 1189-р, представила план заходів щодо поетапного створення та розгортання загальнонаціональної постійно діючої Системи моніторингу якості послуг рухомого (мобільного) зв’язку та доступу до Інтернету для забезпечення всебічного періодичного інформування споживачів про рівні якості телекомунікаційних послуг.

Це рішення буде направлено до Міністерства цифрової трансформації України, Адміністрації державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» із рекомендаціями враховувати завдання та заходи, передбачені цим планом заходів.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Комісія затвердила План перевірок користувачів радіочастотного ресурсу України у смугах радіочастот загального користування на другий квартал 2021 року.

Комісія скасувала рішення НКРЗІ від 08.12.2020 № 482 «Про затвердження Плану перевірок користувачів радіочастотного ресурсу України у смугах радіочастот загального користування на перший квартал 2021 року», керуючись Законом України «Про радіочастотний ресурс України», Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» та постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами).