Підсумки засідання НКРЗІ від 09 березня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

У зв’язку зі зменшенням кількості регіонів Комісія переоформила Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Київській області терміном дії по 03.10.2021.

Комісія продовжила термін дії шести ліцензій на користування РЧР України:

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): підприємцю Ісаєву М.М. у Херсонській області з 14.09.2021 по 13.09.2026; ПП Телерадіостудії «Імпульс» у Вінницькій області з 22.07.2021 по 21.07.2026; ТОВ «Телерадіокомпанія «ГЛУХІВ - 500» у Сумській області з 21.06.2021 по 20.06.2026;
  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): ТОВ «ТВП «ФОРМАТ» у Донецькій області з 22.07.2021 по 21.07.2026; ПП «ЦИФРОВІ РІШЕННЯ» у Львівській області з 23.06.2021 по 22.06.2026;
  • для аналогового транкінгового радіозв’язку (транкінгового радіозв’язку) - ТОВ «ЄВРОЗВ'ЯЗОК» у Харківській області з 25.07.2021 по 24.07.2026.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія за заявами ліцензіатів анулювала чотири ліцензії на користування РЧР України: для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): підприємцю Когуту О.О. на території Запорізької області; ТОВ «Павутина.Нет» на території м. Київ; для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) - ЗАТ «СІНЕТ» на території Чернігівської області; для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) - ПАТ «Укртелеком» на території Рівненської області та м. Київ з подальшим анулюванням дозволів на експлуатацію.

Комісія розглянула лист ДП «Український державний центр радіочастот» та анулювала ТОВ «Аеро Телеком» 189 дозволів у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування РЧР України. Це рішення підлягає виконанню одночасно з виконанням пункту 1 рішення НКРЗІ від 23.02.2021 № 64 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр), Комісія внесла до розділу І Реєстру 10 типів радіообладнання: апарат телефонний для проводового зв'язку з бездротовою трубкою цифрової удосконаленої системи безпроводового доступу (DECT), Японія; радіостанцію носивну (портативну), Німеччина; вісім радіоінтерфейсів передачі даних, Китай.

Комісія розглянула заяви приватної виробничо-комерційної фірми «ІСТ» та ТОВ «СЕТЕКО» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічних експертиз з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявлених типів РЕЗ визначила можливим застосування чотирьох типів заявлених РЕЗ.

Рішення Комісії щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, Комісія виділила ТОВ «О-2» номерний ресурс на 5 років: 300 номерів у м. Вінниця; 100 номерів у м. Чернівці; 100 номерів у м. Рівне; 100 номерів у м. Полтава; 100 номерів у м. Житомир; 100 номерів у м. Херсон; 100 номерів у м. Миколаїв; 100 номерів у м. Івано-Франківськ; 100 номерів у м. Луцьк; 100 номерів у м. Ужгород; 100 номерів у м. Запоріжжя; 100 номерів у м. Тернопіль; 100 номерів у м. Хмельницький; 100 номерів у м. Кременчук Полтавської області.

Рішення Комісії щодо проекту Закону України

Комісія розглянула, надісланий листом Міністерства цифрової трансформації України, проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації» та погодила його без зауважень.