Підсумки засідання НКРЗІ від 02 березня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) Комісія за заявами видала ТОВ «КОМЕРЦІЙНА ЛОГІСТИКА» три ліцензії на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років: дві ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Полтавській області та у Запорізькій, Рівненській, Сумській областях; ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) в Одеській та Сумській областях.

У зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот, Комісія переоформила ліцензію на користування РЧР та визнала недійсною ліцензію, що переоформлюється: ТОВ «Телерадіокомпанія «ГЛУХІВ - 500» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Сумській області терміном дії по 20.06.2021.

Комісія продовжила термін дії двох ліцензій на користування РЧР України:

  • підприємцю Шелухіну С.Д. - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Запорізькій області з 14.07.2021 по 13.07.2026;
  • Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Луганській області з 07.07.2021 по 06.07.2026.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр), Комісія внесла до розділу І Реєстру два типи радіообладнання: радіостанцію носивну торговельної марки Motorola, Німеччина; передавач радіомовний торговельної марки Vigintos Elektronika, Литва.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Комісія отримала повідомлення і внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку інформацію про трьох операторів: ТОВ «ТРАНС ТУРЛАЙНС», який надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України, окрім окупованих територій, а також міжнародні приймання, обробку та перевезення поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн Європейського Союзу та на територію країн ЄС: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція; ТОВ «ЄВРО БУС ТРАНС» - на тій же території, а також на території  Туреччини, Білорусії, РФ, Казахстану, Грузії, Молдови, Вірменії, Азейбарджану, Великобританії, Англії, Литви, Латвії, Ірану, Іраку, Сирії, Лівану, Йорданії, Ізраїлю; ПП «Аверс-Авто-Трейд» - послуги з приймання поштових відправлень; обробка поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставка (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів - на території України.

Рішення Комісії щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, Комісія виділила за заявами операторів наступний номерний ресурс:

  • ПАТ «Укртелеком» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Мар’їнка Донецької області з видачею дозволу на 5 років;
  • ТОВ «БІНОТЕЛ» - 2000 номерів у м. Вінниця; 2000 номерів у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області; 2000 номерів у м. Маріуполь Донецької області та видачею дозволів на 5 років.

У зв’язку виникненням у оператора потреб у зміні призначення номерного ресурсу, без зміни терміну дії дозволу, Комісія переоформила ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» дозвіл на використання скороченого номера 1563 для організації замовної послуги служби соціального спрямування «довідково-інформаційна служба» для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 50, 66, 95, 99 на території м. Кременчук та Кременчуцькому районі Полтавської області. Замовник послуги виконавчий комітет Кременчуцької міської ради Полтавської області.

Рішення Комісії щодо проектів нормативно-правових актів

Комісія розглянула надісланий листом Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення відеоспостереження, відеозапису, архівування та зберігання створеної в процесі відеоспостереження інформації суб’єктами господарювання на приймальних пунктах металобрухту» та погодила його без зауважень.

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» Комісія затвердила Зміни до Положення про вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж з метою здійснення державного нагляду у сфері телекомунікацій, затвердженого рішенням НКРЗІ від 30.07.2013 № 487. Це рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Комісія розглянула надісланий листом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Національної економічної стратегії на період до 2030 року» та погодила його із зауваженнями та пропозиціями.

Комісія розглянула, надісланий листом Міністерства цифрової трансформації України проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості» та погодила його із зауваженням.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», з метою підвищення ефективності користування радіочастотним ресурсом України, Комісія подала до Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України пропозиції щодо внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України.

Комісія розглянула проект наказу Міністерства цифрової трансформації України, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про внесення змін до наказу Міністерства цифрової трансформації України, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 30 вересня 2020 року № 140/614» та погодила його без зауважень.