Підсумки засідання НКРЗІ від 23 лютого 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) Комісія видала дві ліцензії строком на 5 років: ТОВ «ТРК КЛАС» - для супутникового радіозв’язку (радіозв’язку супутникової рухомої та фіксованої радіослужб) у м. Київ та ТОВ Компанії «Планета-Юг» - на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) в Одеській області.

Комісія продовжила термін дії п’яти ліцензій на користування РЧР:

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) ТОВ «БАЙТ - СД» у Луганській області з 20.06.2021 по 19.06.2026; ТОВ «ВСЕСВІТ ОНЛАЙН» у Сумській області з 16.08.2021 по 15.08.2026;
  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): підприємцям Гонтару В.Г. у Донецькій області з 25.08.2021 по 24.08.2026; Чабанову А.О. у Миколаївській області з 23.06.2021 по 22.06.2026; Северенчуку М.В. у Київській області з 11.08.2021 по 10.08.2026.

Комісія анулювала за заявою ТОВ «Аеро Телеком» ліцензію на користування РЧР України для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на всій території України. Комісія прийняла рішення видати ліцензію на користування РЧР України на території 27 регіонів України на конкурсних або тендерних засадах відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та інших нормативно-правових актів.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр), Комісія внесла до розділу І Реєстру чотири типи радіообладнання: пристрій автомобільний радіолокаційний торговельної марки Hyundai Mobis, Республіка Корея, та точки доступу з інтерфейсом передачі даних Bluetooth LE та ZigBee торговельної марки «ARUBA», США.

Комісія розглянула заяви ТОВ «Транзас Україна», ТОВ «ТНТ ТПІ» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічних експертиз з питань забезпечення електромагнітної сумісності визначила можливим застосування заявлених типів РЕЗ: берегової морської автоматичної ідентифікаційної системи служби регулювання руху суден – базовий АІС транспондер виробництва Швеції та безпілотного радіокерованого пристрою типу «мультикоптер» з обладнанням дистанційного керування виробництва США.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Комісія отримала повідомлення і внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку інформацію про чотирьох операторів: ПП «ЛЕГЕНДА-ТРАНС»; підприємця Борисюка С.М.; ТОВ «ВЕСТЕРН ТРАНС»; підприємця Сало А.І., які надаватимуть послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України, окрім окупованих територій, а також міжнародні приймання, обробку та перевезення поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн Європейського Союзу та на територію країн ЄС (Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція).

Рішення НКРЗІ про регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, Комісія вилучила за заявою у ПрАТ «ЦЕНТР ЕКСПЛУАТАЦІЇ-ЗВ’ЯЗОК» 5000 номерів у м. Чернігів з подальшим скасуванням дозволу.

У зв’язку з переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами, Комісія переоформила ТОВ «ТАСКО» дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 5000 номерів у м. Чернігів на строк 5 років.

Комісія виділила наступний номерний ресурс:

  • ПрАТ «КИЇВСТАР» - 4000 номерів у м. Донецьк; 6000 номерів у м. Запоріжжя; 36000 номерів у м. Київ; 1000 номерів у м. Кропивницький; 2000 номерів у м. Луганськ; 5000 номерів у м. Маріуполь Донецької області; 1000 номерів у м. Миколаїв; 16000 номерів у м. Одеса; 2000 номерів у м. Суми; 1000 номерів у м. Херсон; 1000 номерів у м. Хмельницький; 1000 номерів у м. Черкаси;
  • ПрАТ «Телесистеми України» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро.

Рішення Комісії щодо проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» Комісія внесла зміни до пункту 1 рішення НКРЗІ від 05 квітня 2016 року № 180 «Про затвердження Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації і визнання такими, що втратили чинність, рішень НКРЗ від 04.11.2008 № 1189 та від 25.12.2008 № 1283» та затвердила Зміни до Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації; форму звітності № 1-Т «Сфера телекомунікацій» та Інструкцію щодо її заповнення. Це рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації», Комісія унесла зміни до Розрахункових такс за послуги пропуску трафіку до телекомунікаційних мереж операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках послуг пропуску трафіку. Це рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з 01 липня 2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.

Із прийняттям Закону України «Про електронні комунікації», на підставі якого з 1 січня 2022 року втрачають чинність закони України «Про телекомунікації», «Про радіочастотний ресурс України» та з метою прийняття проекту Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв’язку України» (реєстраційний номер 4066 від 07.09.2020), який є взаємопов’язаним із Законом України «Про електронні комунікації», НКРЗІ схвалила пропозиції до зазначеного проекту Закону. Дані пропозиції  та звернення будуть направлені до Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації.

Комісія розглянула надісланий листом Міністерства цифрової трансформації України проект Закону України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо встановлення мораторію на індексацію ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України для виду радіозв’язку «стільниковий радіозв’язок»)» та погодила його із пропозицією.