Підсумки засідання НКРЗІ від 02 лютого 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Законів України «Про радіочастотний ресурс України», Комісія видала ПрАТ «ДАТАГРУП» ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Миколаївській області строком на 5 років.

У зв’язку зі зміною місця проживання Комісія переоформила підприємцю Папіну С.С. ліцензію на користування радіочастотним ресурсом (далі – РЧР) та визнати недійсною ліцензію, що переоформлюється для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Дніпропетровській області терміном дії по 29.09.2025.

Комісія продовжила термін дії шести ліцензій на користування РЧР України:

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): ТОВ «ІМК» у Київська області з 26.05.2021 по 25.05.2026; ПрАТ «ФАРЛЕП - ІНВЕСТ» у м. Київ, Київській, Одеській, Івано-Франківській областях з 18.05.2021 по 17.05.2026;
  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): підприємцю Білоусу О.І. у Львівській області з 19.05.2021 по 18.05.2026; ТОВ «НЕОКОМ» у Чернігівській області з 05.05.2021 по 04.05.2026; ТОВ «ІНЖЕНЕР СЕРВІС ГРУП» у Кіровоградській області з 14.06.2021 по 13.06.2026;
  • для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення у Тернопільській області з 18.05.2021 по 17.05.2026.

Окрім того, Комісія взяла до відома, що є недійсними дві ліцензії ТОВ «САТОК - БЦ» на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Київської області.

Комісія переоформила ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» три ліцензії на користування РЧР: у зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот - ліцензію для цифрового стільникового радіозв’язку CDMA – 800 у Одеській області терміном дії по 31.12.2024; у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів - ліцензію у Миколаївській, Черкаській та Херсонській областях терміном дії до 01.01.2026 та ліцензію у Вінницькій, Житомирській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Кіровоградській областях та м. Севастополь терміном дії до 01.01.2026.

Комісія анулювала за заявами ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» дві ліцензії на користування РЧР для цифрового стільникового радіозв’язку CDMA – 800.

Окрім того, Комісія прийняла рішення у подальшому видати ліцензії на користування РЧР України в 15 регіонах, м. Київ, АР Крим та м. Севастополь на конкурсних або тендерних засадах відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та інших нормативно-правових актів.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр), Комісія внесла до розділу І Реєстру станцію базову систем стільникового зв'язку IMT-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого (мобільного) зв'язку IMT (LTE) торговельної марки Huawei, виробництва Китай.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Комісія отримала повідомлення і внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку інформацію про сім операторів: підприємців Паславського Я.А., Маслюка В.П., Білецького Д.Є.; ТОВ «МАНДРІВНИК ПРИКАРПАТТЯ»; ТОВ «ЛЕГЕНДА-ТРАНС» (ПП «ЛЕГЕНДА-ТРАНС»); ТОВ «СІМ ТРАНС», які надаватимуть послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України, окрім окупованих територій, а також міжнародні приймання, обробку та перевезення поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн Європейського Союзу та на території країн ЄС, а саме: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція; а також Державне комерційне підприємство «Центр Інформаційно-технічної безпеки» (ДКП «Центр інформтех безпеки»), яке надаватиме ті ж послуги на території України та за її межами.

Рішення Комісії щодо розгляду проектів нормативно-правових актів

Комісія розглянула надісланий листом Міністерства цифрової трансформації України проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції з розвитку цифрових прав дітей та затвердження плану заходів з її реалізації» і погодила його без зауважень.

Також Комісія погодила із зауваженням надісланий листом Міністерства цифрової трансформації України проект розпорядження «Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні».