Підсумки засідання НКРЗІ від 26 січня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія видала ПП «ТРК ВІДРОДЖЕННЯ» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України (далі – РЧР) для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Дніпропетровській області строком на 5 років.

У зв’язку зі зменшенням кількості регіонів та зменшенням смуги радіочастот Комісія переоформила ТОВ «САГА Ком’юнікейшнз Юкрейн» ліцензію на користування РЧР для радіозв’язку передавання даних (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб) у м. Київ та Львівській області терміном дії по 26.05.2021.

Комісія продовжила термін дії чотирьох ліцензій на користування РЧР України:

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): ТОВ «ТК Дріада» у Луганській області з 20.05.2021 по 19.05.2026; ТОВ «КОМЕРЦІЙНА ЛОГІСТИКА» у Дніпропетровській, Запорізькій та Рівненській областях з 02.06.2021 по 01.06.2026;
  • для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби): ПрАТ «Київстар» у м. Київ та 21 регіоні України з 15.05.2021 по 14.05.2036; ПАТ «Укртелеком» у Дніпропетровській, Закарпатській та Чернівецькій областях з 18.05.2021 по 17.05.2026.

Комісія розглянула листи Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо анулювання ліцензії на мовлення та ДП «Український державний центр радіочастот» (далі - УДЦР) стосовно анулювання ТОВ «Телерадіокомпанія «ЕКСПРЕС-ІНФОРМ» дозволів на експлуатацію РЕЗ аналогового телевізійного мовлення та анулювала ТОВ «Телерадіокомпанія «ЕКСПРЕС-ІНФОРМ» вказані дозволи у зв’язку з анулюванням зазначеної ліцензії на мовлення.

Комісія розглянула листи Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та УДЦР щодо анулювання ліцензії на мовлення стосовно анулювання дозволу на експлуатацію РЕЗ аналогового звукового мовлення ТОВ «Телерадіокомпанія «МОЖЛИВІСТЬ» та анулювала цей дозвіл.

Про визначення можливості застосування радіоелектронних засобів на території України

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, розглянувши заяви представництва «ЕПСОН ЄВРОПА Б.В.», ТОВ «Флай Технолоджи» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічних експертиз з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявлених типів РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування двох типів РЕЗ: потокового медіаплеєра т.м. EPSON виробництва Японія та квадрокоптера з обладнанням радіодоступу та GPS/GLONASS-приймачем виробництва Китай.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Комісія отримала повідомлення і внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку інформацію про трьох операторів: ТОВ «ОЛЕНА – ТУР», ТОВ «КОНВЕЙ-ТРАНС», ТОВ «АЛ-ТРАНС ТУР», які надаватимуть послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України, окрім окупованих територій, а  також міжнародні приймання, обробку та перевезення поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн Європейського Союзу та на території країн ЄС, а саме: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція.

Рішення НКРЗІ про регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, Комісія вилучила за заявою у ТОВ «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЗОРЯ» 2100 номерів у м. Рубіжне Луганської області із подальшим скасуванням дозволу.

У зв’язку з переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами, Комісія переоформила ТОВ «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЗОРЯ» дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 2100 номерів у м. Рубіжне Луганської області.

Рішення Комісії щодо розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Комісія розглянула надісланий листом Міністерства розвитку громад та територій України проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації у 2021-2023 роках Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки» та погодила його із зауваженнями та пропозиціями.

Комісія розглянула листи УДЦР щодо погодження включення до переліку об’єктів оренди другого типу державного нерухомого майна, і  відповідно до частини другої статті 6 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», надала згоду на передачу в оренду нерухомого майна, що є державною власністю у м. Кривий Ріг та м. Полтава.

Керуючись статтею 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення та у зв’язку з кадровими змінами, Комісія внесла зміни у додаток до рішення НКРЗІ від 01.03.2016 № 112 «Про уповноваження посадових осіб НКРЗІ складати протоколи про адміністративні правопорушення».