Підсумки засідання НКРЗІ від 19 січня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) Комісія видала ТОВ «ЮТІМ» ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Івано-Франківській області строком на 5 років.

Комісія продовжила термін дії пяти ліцензій на користування РЧР:

  • ТОВ «ДНІПРОНЕТ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Дніпропетровській області з 09.05.2021 по 08.05.2031;
  • ПП «Цифрові Комунікації» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Кіровоградській області з 11.08.2021 по 10.08.2026 та у Черкаській області з 01.07.2021 по 30.06.2026;
  • ТОВ «ДОЛЯ І КО. ЛТД» - для аналогового ультракороткохвильового радіотелефонного зв’язку (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб) у м. Київ з 22.05.2021 по 21.05.2026;
  • ТОВ «ЄВРОЗВ'ЯЗОК» - для аналогового транкінгового радіозв’язку (транкінгового радіозв’язку) у Харківській області з 09.05.2021 по 08.05.2026.

За заявами ліцензіатів Комісія анулювала: ТОВ «ТЕРА – КОМ» ліцензію на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Волинської області; ТОВ «Інтелектуальні Комунікації» - дві ліцензії для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) - на території м. Київ, Дніпропетровської, Харківської, Запорізької, Вінницької, Одеської, Херсонської, Київської, Донецької, Житомирської, Полтавської областей та на території Київської та Полтавської областей; ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Дніпропетровської, Житомирської, Миколаївської, Сумської областей та м. Київ з подальшим анулюванням дозволів на експлуатацію.

Розглянувши листи ДП «Український державний центр радіочастот» (далі - УДЦР) стосовно анулювання дозволу на експлуатацію РЕЗ, Комісія анулювала підприємцю Гончаренку І.М. дозвіл на експлуатацію РЕЗ та ТОВ «АірПорт» - 7 дозволів на експлуатацію РЕЗ у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування РЧР України. Дані рішення підлягають виконанню одночасно з виконанням пунктів 1 рішень НКРЗІ від 22.12.2020 № 504 та № 503 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр), Комісія внесла до розділу І Реєстру чотири типи обладнання радіодоступу  (точки доступу торговльної марки aruba)  виробництва США.

Рішення НКРЗІ щодо розгляду проектів нормативно-правових актів та інших питань

З урахуванням Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2006 № 815, Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, на експлуатацію яких потрібен дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою». Даний проект буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.

Комісія схвалила доопрацьований проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації від 05.04.2016 № 180 «Про затвердження Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації і визнання такими, що втратили чинність, рішень НКРЗ від 04.11.2008 № 1189 та від 25.12.2008 № 1283». Даний проект рішення буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», розглянувши лист УДЦР, Комісія погодила затвердження робочого проекту «Утеплення комплексної будівлі для стоянки та обслуговування спеціальних машин зв’язку Подільської філії Державного підприємства «Український державний центр радіочастот».