Підсумки засідання НКРЗІ від 12 січня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія видала ТОВ «НАУКОВО - ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ «ХОУМ - НЕТ» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом (далі - РЧР) для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Вінницькій, Кіровоградській, Житомирській, Миколаївській та Чернігівській областях строком на 5 років.

У зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи Комісія переоформила ТОВ «Комп’ютерні системи «СТІНГ» три ліцензії на користування РЧР та визнала недійсними ліцензії, що переоформлюються: дві ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) терміном дії по 18.01.2022 та терміном дії по 11.05.2024; ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) терміном дії по 31.08.2021 у Закарпатській області.

Комісія продовжила термін дії шести ліцензій на користування РЧР України:

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): підприємцям Гетьману В. Б. у Миколаївській області з 18.05.2021 по 17.05.2026; Северенчуку М. В. у Київській області з 14.07.2021 по 13.07.2026;
  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): ПП «МЕРЕЖА ПЛЮС» у Кіровоградській області з 15.02.2021 по 14.02.2026; ТОВ «ІСП ШТОРМ» у Кіровоградській області з 27.04.2021 по 26.04.2031;
  • для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення у Донецькій області з 18.05.2021 по 17.05.2026 та Львівській області з 18.05.2021 по 17.05.2026.

Комісія анулювала Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення ліцензію на користування РЧР України для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) на території Черкаської області з подальшим анулюванням дозволів на експлуатацію.

Розглянувши лист ДП «Український державний центр радіочастот» стосовно анулювання дозволів на експлуатацію РЕЗ, Комісія анулювала ТОВ «Інтелектуальні комунікації» 131 дозвіл на експлуатацію РЕЗ у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування РЧР України. Це рішення підлягає виконанню одночасно з виконанням пункту 1 рішення НКРЗІ від 15.12.2020 № 487 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр), Комісія внесла до розділу І Реєстру радіостанцію носивну виробництва Україна та надала виробнику «Аутел Роботікс Ко., ЛТД», Китай, код реєстраційного номера виробника, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру.

Рішення Комісії щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, Комісія вилучила за заявами у ТОВ «ІТЕР КОМ» 1500 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ із подальшим скасуванням дозволів.

Комісія виділила номерний ресурс із видачею дозволів на строк 5 років:

  • ПП «ЕКСС» - 500 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у смт Безлюдівка Харківського району Харківської області;
  • ПрАТ «ДАТАГРУП» - 500 номерів у м. Одеса; 500 номерів та код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Полтава зі строком задіяння 3 роки;
  • ТОВ «ІТЕР КОМ» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ.

У зв’язку переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами, Комісія переоформила ТОВ «ІТЕР КОМ» дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1500 номерів у м. Київ на строк 5 років.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Комісія розглянула надісланий листом Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації проект Закону України «Про Захисників/Захисниць України та членів їх сімей» та висловилась за доцільність прийняття проекту Закону із зауваженням та пропозицією.

Комісія розглянула надісланий листом Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності проект Закону України «Про внесення зміни до статті 145 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо відповідальності у сфері телекомунікацій)» та висловилась за доцільність прийняття проекту Закону.

Комісія врахувала висновок про відмову в державній реєстрації нормативно-правового акта, надісланий листом Міністерства юстиції України від 08.01.2021, і вирішила  скасувати рішення НКРЗІ від 15.12.2020 № 497 «Про внесення змін до рішення НКРЗІ від 05.04.2016 № 180 «Про затвердження Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації і визнання такими, що втратили чинність, рішень НКРЗ від 04.11.2008 № 1189 та від 25.12.2008 № 1283».

Відповідно до статті 59 Закону України «Про телекомунікації», розглянувши повідомлення ПрАТ «Київстар» та ПрАТ «ВФ Україна», Комісія виключила пропозиції операторів з каталогу пропозицій щодо взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж на 2020 рік, вільний ресурс яких вичерпано та підтверджено відповідними повідомленнями.

Комісія врахувала листи Міністерства цифрової трансформації України, Інтернет асоціації України та народного депутата України Федієнка О.П. щодо продовження терміну надання інформації про можливість фактичного надання послуги проводового та безпроводового доступу до мережі Інтернет операторами, провайдерами телекомунікацій, і внесла  зміни до рішення НКРЗІ від 22.12.2020 № 513 «Про надання операторам, провайдерам телекомунікацій запиту на отримання інформації», тим самим продовживши операторам, провайдерам телекомунікацій термін надання запитуваної інформації до 25.01.2021. Відповідно продовжено до 29.01.2021 термін опрацювання у НКРЗІ  отриманої інформації і надання її Міністерству цифрової трансформації України.

З метою врегулювання в НКРЗІ окремих питань організації здійснення державного нагляду за ринком телекомунікацій, Комісія затвердила форму Посвідчення на проведення заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері телекомунікацій та форму Припису про усунення порушень законодавства у сфері телекомунікацій.