Підсумки засідання НКРЗІ від 22 грудня 2020 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

У зв’язку зі зменшенням кількості регіонів та зменшенням смуги радіочастот відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія переоформила ПрАТ «ДАТАГРУП» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом (далі - РЧР) та визнала недійсною ліцензію, що переоформлюється для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у м. Київ, Київській та Миколаївській областях терміном дії по 01.11.2024.

Комісія продовжила термін дії трьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • ПрАТ «ДАТАГРУП» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Миколаївській області з 04.04.2021 по 03.04.2026;
  • ТОВ «лайфселл» - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у м. Київ з 04.04.2021 по 03.04.2026;
  • ПП «Бейнлеумі Україна» - для рухомого супутникового радіозв’язку (радіозв’язку супутникової рухомої та фіксованої радіослужб) у Дніпропетровській області з 18.04.2021 по 17.04.2026.

Комісія анулювала за заявами ліцензіатів: у ТОВ «АірПорт» дві ліцензії на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Київської області та м. Київ; у підприємця Гончаренка І.М. – ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Харківської області.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр), Комісія внесла до розділу І Реєстру чотири типи РЕЗ: передавач радіомовний моделі HARRIS TMW-50000 виробництва м. Харків; три станції абонентські системи зв'язку eLTE-U торговельної марки Huawei виробництва Китаю.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Комісія отримала повідомлення від двох операторів і внесла інформацію про них до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку, а саме: ПП «КТС Майстер», яке здійснює надання послуг з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів на території Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської, Київської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької областей; ТОВ «ГЛОБАЛ-ПОСТ» - приймання поштових відправлень; обробка поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставка (вручення) поштових відправлень у м. Київ та Київській області.

Рішення Комісії щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації», Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України та за заявами операторів Комісія вилучила наступний номерний ресурс з подальшим скасуванням дозволів:

  • у АТ «Одеський припортовий завод» - ємністю 2000 номерів у м. Одеса;
  • у ТОВ «РІВНЕПРОМЗВ’ЯЗОК» - ємністю 7200 номерів у м. Рівне та Рівненському районі;
  • у ПрАТ «Сі-Ес-Ті Інвест» - два коди транзитні пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Харків та у м. Запоріжжя; код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро.

З метою захисту прав споживачів загальнодоступних телекомунікаційних послуг та у зв’язку із переоформленням дозволів на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами, НКРЗІ переоформила на строк 5 років наступний номерний ресурс з видачею дозволів на використання:

  • АТ «Одеський припортовий завод» ємністю 2000 номерів у м. Одеса;
  • ТОВ «РІВНЕПРОМЗВ’ЯЗОК» ємністю 5400 номерів у м. Рівне та Рівненському районі.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Комісія розглянула надісланий листом Міністерства юстиції України проект Кодексу України про адміністративні проступки та не погодила його у зв’язку із зауваженнями та пропозиціями до нього.

Комісія розглянула надісланий листом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України проєкт Закону України «Про захист прав споживачів» (у новій редакції) та погодила його без зауважень.

Комісія розглянула звернення Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (далі - УДЦР) та відповідно до пункту 6 частини першої статті 6 Закону України «Про управління об’єктами державної власності», статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», внесла зміни до інвестиційного плану УДЦР на 2019-2021 роки та інвестиційного плану УДЦР на 2021 рік.

Окрім того, Комісія внесла зміну до фінансового плану УДЦР на 2021 рік та уповноважила Голову НКРЗІ Животовського О.М. підписати його.

Відповідно до пункту 10 статті 18 Закону України «Про телекомунікації» та враховуючи лист Міністерства цифрової трансформації України щодо ефективного розподілу фінансових ресурсів по регіонах у рамках бюджетної програми «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості», згідно з Порядком надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації, затвердженим рішенням НКРЗІ від 05.04.2016 № 180, Комісія надала операторам, провайдерам телекомунікацій, що надають послуги проводового та безпроводового доступу до мережі Інтернет, запит на отримання інформації щодо можливості фактичного надання такої послуги станом на 01.12.2020; рекомендувала їм надати до НКРЗІ запитувану інформацію в термін до 12.01.2021 через Систему електронної звітності НКРЗІ, яка розміщена на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет в розділі «Операторам, провайдерам». Опрацьована інформація буде надана Міністерству цифрової трансформації України в термін до 15.01.2021.