Підсумки засідання НКРЗІ від 15 грудня 2020 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія видала за заявами ТОВ «УНІКОММ» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) для радіозв’язку передавання даних (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб) у Львівській області строком на 10 років.

У зв’язку зі зменшенням кількості регіонів Комісія переоформила ТОВ «лайфселл» ліцензію на користування РЧР для радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби у м. Київ терміном дії до 04.04.2021.

Комісія продовжила ТОВ «АВАТОР ІСП» термін дії ліцензії на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) та ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Харківській області з 20.05.2021 по 19.05.2026.

У зв’язку з порушенням заявником вимог частини першої статті 37 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та пункту 3.9 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України щодо термінів та форми подачі заяви, Комісія відмовила у продовженні терміну дії ліцензій: ТОВ «ТРК КЛАС» - для супутникового радіозв’язку (радіозв’язку супутникової рухомої та фіксованої радіослужб) на території м. Києва; ТОВ «ІСП ШТОРМ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Кіровоградської області.

Комісія відмовила ТОВ «КОМЕРЦІЙНА ЛОГІСТИКА» у продовженні терміну дії ліцензії на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Одеської та Сумської областей та ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Рівненської, Запорізької та Сумської областей у зв’язку з невиконанням ліцензіатом з власної вини умов, зазначених у ліцензії.

Комісія анулювала ТОВ «Інтелектуальні Комунікації» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на всій території України, крім Миколаївської області. Цю ліцензію у подальшому вирішено видати у 26 регіонах на території України, крім Миколаївської області, на конкурсних або тендерних засадах відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та інших нормативно-правових актів.

Також Комісія анулювала ТОВ «ПРІОРІ-НЕТ ПЛЮС» дві ліцензії  для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) та одну ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Черкаської області. Враховуючи лист ДП «Український державний центр радіочастот» (далі - УДЦР), Комісія анулювала ТОВ «ПРІОРІ-НЕТ ПЛЮС» дозволи на експлуатацію трьох РЕЗ у зв’язку з анулюванням ліцензій на користування РЧР України.

Комісія розглянула лист Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо анулювання ліцензії на мовлення ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «КВАРЦ» і анулювала ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «КВАРЦ» дозвіл на експлуатацію РЕЗ аналогового телевізійного мовлення, виданий на підставі цієї ліцензії на мовлення.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру два типи РЕЗ: берегову морську автоматичну ідентифікаційну систему служби регулювання руху суден – базовий АІС транспондер моделі AISC та  радіопередавач в службі трансляції поправок диференціальної корекції для систем супутникової навігації виробництва України.

Комісія розглянула заяви ТОВ «Флай Технолоджи», приватної виробничо-комерційної фірми «ICT» та ТОВ «Хуавей Україна» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України, врахувала результати технічних експертиз з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявлених типів РЕЗ і визначила можливим застосування п’яти заявлених типів РЕЗ: квадрокоптера з обладнанням радіодоступу, GPS/GLONASS-приймачем та неспеціалізованим обладнанням телеметрії та дистанційного керування виробництва Китаю; обладнання радіодоступу торгівельної марки Mist виробництва США; трьох станцій базових системи зв’язку eLTE-U торгівельної марки  Huawei, Китай.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Комісія отримала повідомлення від чотирьох операторів і внесла інформацію про них до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку, а саме: для надання послуг з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень: ТОВ «КСД ОДЕСА» на території всієї України крім анексованих територій та зони проведення ООС; ТОВ «ОЛДЕЙ ЛОГІСТИК» - на території України, крім території, визнаної тимчасово окупованою відповідно до законодавства та території, на якій тимчасово не здійснюють свої повноваження органи державної влади України; інформацію про ТОВ «ДЕНКА ЛОДЖІСТІКС» для приймання поштових відправлень; обробка поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України, окрім населених пунктів Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя; а також інформацію про підприємця Абрамовича А.П., який здійснює приймання поштових відправлень; обробку поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставку (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів на території Рівненської, Тернопільської, Львівської, Закарпатської, Київської, Одеської, Житомирської, Волинської, Хмельницької, Івано-Франківської областей.

Рішення Комісії щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України за заявами операторів Комісія вилучила наступний номерний ресурс:

  • у ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації»: 50000 номерів у м. Дніпро; 16000 номерів у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області; 1000 номерів у м. Павлоград Дніпропетровської області; 55000 номерів у м. Донецьк; 19000 номерів у м. Маріуполь Донецької області; у Донецькій області: 3000 номерів у м. Горлівка; 1000 номерів у м. Слов’янськ; 1000 номерів у м. Єнакієве; 5000 номерів у м. Макіївка; 50000 номерів у м. Запоріжжя; 2000 номерів у м. Мелітополь Запорізької області; 37000 номерів у м. Луганськ; 1000 номерів у м. Лисичанськ Луганської області; у Луганській області: 1000 номерів у м. Алчевськ; 1000 номерів у м. Сєверодонецьк; 71000 номерів у м. Львів; 100000 номерів у м. Харків; один код транзитний СКС-7 у м. Дніпро; один код транзитний СКС-7 у м. Донецьк; один код транзитний СКС-7 у м. Запоріжжя; чотири коди транзитних СКС-7 у м. Львів; один код транзитний СКС-7 у м. Луганськ; один код транзитний СКС-7 у м. Харків; один ідентифікаційний код мережі рухомого (мобільного) зв’язку 94 на території України; один міжнародний код ідентифікації мережі рухомого (мобільного) зв’язку MNC 04 на території України; скорочений номер 116111 для організації замовної послуги служби соціального спрямування «лінія допомоги дітям» для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційним кодом мережі рухомого (мобільного) зв’язку 94 на території України; скорочений номер 116123 для організації замовної послуги служби соціального спрямування «лінія психологічної допомоги» для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційним кодом мережі рухомого (мобільного) зв’язку 94 на території України;
  • у ПрАТ «ДАТАГРУП»: 3000 номерів у м. Рівне; один код транзитний СКС-7 у м. Рівне, 10000 номерів у м. Миколаїв та Миколаївському районі; один код транзитний СКС-7 у м. Миколаїв;
  • у ПрАТ «Науково-виробниче підприємство «Орбіта»: 4000 номерів м. Дніпро; один код кінцевий СКС-7 у м. Дніпро.

З метою захисту прав споживачів загальнодоступних телекомунікаційних послуг та у зв’язку із переоформленням дозволів на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами, Комісія переоформила ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» 24 дозволи на використання номерного ресурсу.  

Тим же рішенням НКРЗІ виділила на строк 5 років наступний номерний ресурс з видачею дозволів на використання:

  • ПрАТ «ДАТАГРУП»: 500 номерів у м. Кременчук Полтавської області; один код транзитний СКС-7 у м. Рівне, один код транзитний СКС-7 у м. Кременчук Полтавської області; один код транзитний СКС-7 у м. Миколаїв;
  • ПрАТ «Науково-виробниче підприємство «Орбіта»: один код кінцевий СКС-7 у м. Дніпро;
  • ПрАТ «КИЇВСТАР»: cкорочений номер 1555 для організації інформаційно-довідкової служби соціального спрямування «Гаряча лінія» Маріупольської міської ради» для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 67, 68, 96, 97, 98 на території м. Маріуполь Донецької області.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів та інших документів

Комісія врахувала зауваження та пропозиції Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та Міністерства цифрової трансформації України і схвалила доопрацьований проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг». Цей проект постанови буде направлено на повторне погодження до заінтересованих державних органів та на розгляд Кабінету Міністрів України.

Комісія врахувала надіслані листом пропозиції та зауваження Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України і схвалила доопрацьований проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Положення про вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж з метою здійснення державного нагляду у сфері телекомунікацій». Цей проект рішення НКРЗІ буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.

Комісія прийняла рішення внести зміни до рішення НКРЗІ від 05 квітня 2016 року № 180 «Про затвердження Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації і визнання такими, що втратили чинність, рішень НКРЗ від 04.11.2008 № 1189 та від 25.12.2008 № 1283», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 травня 2016 року за № 739/28869, яким буде затверджено Зміни до Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації. Це рішення НКРЗІ буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Відповідно до пункту 3 примітки Тарифів на роботи (послуги) УДЦР, пов’язані з користуванням радіочастотним ресурсом України та вимірюванням параметрів телекомунікаційних мереж, затверджених рішенням НКРЗІ від 01 листопада 2016 року № 578, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25 листопада 2016 року за № 1530/29660 (далі – Тарифи) (зі змінами), розглянувши лист УДЦР Комісія погодила на 2021 рік зниження рівня Тарифів.

Комісія розглянула надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про подання до Верховної Ради України проекту Закону України «Про вихід з Угоди щодо співробітництва у розвитку та використанні систем стільникового рухомого зв’язку», і погодила проект без зауважень.

Комісія розглянула надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Перелік національних стандартів, відповідність яким надає презумпцію відповідності радіообладнання суттєвим вимогам Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року № 355, врахувала рекомендацію тимчасової експертної групи для надання консультацій щодо питань здійснення координації робіт з підтвердження відповідності РЕЗ, ВП, що виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону, і погодила проект Переліку із зауваженнями та пропозиціями до нього.

Відповідно до пункту 22 статті 18 Закону України «Про телекомунікації», Закону України «Про міжнародні договори України», Положення про порядок укладання, виконання та денонсації міжнародних договорів України міжвідомчого характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.1994 № 422, Комісія врахувала зауваження та пропозиції, надіслані заінтересованими державними органами, та схвалила доопрацьований проект Угоди про регулювання послуг міжнародного роумінгу у мережах мобільного зв’язку загального користування країн Східного партнерства.