Підсумки засідання НКРЗІ від 01 грудня 2020 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України, у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів Комісія за заявою переоформила ТОВ «ВЕП-КОМПАНІ» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом та визнала недійсною ліцензію, що переоформлюється для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Полтавській області терміном дії по 15.02.2022.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр), Комісія внесла до розділу І Реєстру два типи РЕЗ: станцію базову систем стільникового зв'язку GSM-1800, UMTS та міжнародного рухомого (мобільного) зв'язку IMT (LTE) у складі внутрішнього блоку BBU та зовнішнього блоку RRU, торговельної марки «ZTE» виробництва Китай; пристрій автомобільний радіолокаційний торговельної марки «DENSO» виробництва «ДЕНСО КОРПОРЕЙШН», Японія. Окрім того, Комісія надала виробнику «ДЕНСО КОРПОРЕЙШН» код реєстраційного номера виробника, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв'язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлення про внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку Комісія внесла інформацію про двох операторів: ТОВ «ДЕНДІ – ФАРМ» для надання послуг з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів на території України; ТОВ «Двадцять п'ять годин» - приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставка (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів на території України та м. Одеса.

Рішення Комісії щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України Комісія за заявами АТ «Українська залізниця» вилучила наступний номерний ресурс:

 • у Вінницькій області - 400 номерів у м. Калинівка, 500 номерів у смт Вапнярка, 3000 номерів у м. Козятин; 3200 номерів у м. Жмеринка; 1000 номерів у м. Вінниця;
 • у Житомирській області - 400 номерів у м. Бердичів; 1700 номерів у м. Житомир; 6000 номерів у м. Коростень;
 • у м. Київ - 9800 номерів;
 • у м. Фастів Київської області - 2000 номерів;
 • у Чернігівській області - 1000 номерів у м. Чернігів; 500 номерів у м. Бахмач; 1000 номерів у м. Ніжин; 400 номерів у м. Прилуки;
 • у Хмельницькій області - 1600 номерів у м. Хмельницький; 200 номерів у м. Кам’янець-Подільський; 2000 номерів у м. Шепетівка;
 • 7 кодів кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7.

Цим же рішенням НКРЗІ виділила АТ «Українська залізниця» 7 кодів кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 на строк 5 років з видачею дозволів на використання.

З метою захисту прав споживачів загальнодоступних телекомунікаційних послуг та у зв’язку із переоформленням дозволів на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами, Комісія переоформила АТ «Українська залізниця» 15 дозволів на використання номерного ресурсу, а саме:

 • у Вінницькій області - 400 номерів у м. Калинівка, 500 номерів у смт Вапнярка, 3000 номерів у м. Козятин; 3200 номерів у м. Жмеринка; 1000 номерів у м. Вінниця;
 • у Житомирській області - 400 номерів у м. Бердичів; 1700 номерів у м. Житомир; 5600 номерів у м. Коростень;
 • у м. Київ - 9800 номерів;
 • у м. Фастів Київської області - 1900 номерів;
 • у Чернігівській області - 800 номерів у м. Чернігів; 500 номерів у м. Бахмач; 700 номерів у м. Ніжин; 300 номерів у м. Прилуки;
 • у Хмельницькій області - 1600 номерів у м. Хмельницький; 200 номерів у м. Кам’янець-Подільський; 1300 номерів у м. Шепетівка.

Рішення НКРЗІ щодо розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Відповідно до частини другої статті 14, статей 41, 42 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, на експлуатацію яких потрібен дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою». Комісія установила строк до 05 січня 2021 року, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження та пропозиції до проекту акту та проекту аналізу регуляторного впливу з дня їх оприлюднення.

Відповідно до листів Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації та Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, Комісія висловилася за доцільність прийняття проектів законів України «Про поштовий зв’язок», реєстраційний номер 4353 від 10.11.2020, «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності в галузі поштового зв’язку», реєстраційний номер 4354 від 10.11.2020, із зауваженнями та пропозиціями.

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», враховуючи постанови Кабінету Міністрів України від 15 січня 2020 року № 4 «Про внесення змін до граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію», від 13 липня 2011 року № 740 «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію», Комісія затвердила: Порядок складення, подання, реєстрації та опрацювання запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є НКРЗІ; Розмір фактичних витрат та Порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання, друк копій документів або виготовлення цифрових копій документів шляхом сканування, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є НКРЗІ. Дане рішення буде подане на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Відповідно до пункту 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню» від 18.09.2019 № 102-IX (далі – Закон), оператори, провайдери телекомунікацій, інформація про яких внесена до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій (далі – Реєстр), у разі невідповідності відомостей про них у Реєстрі повинні протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом подати до НКРЗІ повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері телекомунікацій згідно із статтею 42 Закону України «Про телекомунікації». З метою забезпечення прав споживачів телекомунікаційних послуг на вибір оператора, провайдера телекомунікацій, забезпечення рівних умов діяльності суб’єктів господарювання всіх форм власності, ефективності та прозорості здійснення діяльності в зазначеній сфері, Комісія рекомендує суб’єктам господарювання, які продовжують здійснювати діяльність у сфері телекомунікацій після набрання чинності Законом та не внесені до Реєстру, подати до НКРЗІ повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері телекомунікацій відповідно до Порядку ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, затвердженого рішенням НКРЗІ від 17.12.2019 № 610 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.02.2020 за № 11/34294.

Цим же рішенням Комісія припиняє розміщення на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет інформації, що оприлюднювалась за формою, наведеною у додатку 6 до Порядку ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, затвердженого рішенням НКРЗІ від 01.11.2012 № 560, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.11.2012 за № 1958/22270, як такоъ, що є неактуальною у зв’язку з втратою чинності зазначеного рішення НКРЗІ.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Комісія внесла зміну до розділу «Проекти регуляторних актів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації» Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік, затвердженого рішенням НКРЗІ від 10.12.2019 № 596 (із змінами), доповнивши його новим пунктом.

З нагоди Дня Соборності України, відповідно до Порядку представлення до нагородження та вручення державних нагород України, затвердженого Указом Президента України від 19.02.2003 № 138/2003, Комісія вирішила: за значний особистий внесок у розбудову України, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу унести подання про відзначення члена НКРЗІ Бісюка Олександра Анатолійовича орденом Данила Галицького; за видатні особисті досягнення в державній діяльності висунути до відзначення орденом «За заслуги» ІІІ ступеня члена НКРЗІ Дзюбу Сергія Вікторовича.