Перші підсумки надання доступу українцям до швидкісного мобільного Інтернету 4G у діапазоні 900 МГц

27 листопада завершується рефармінг частот у діапазоні 900 МГц. Про перші результати цього процесу, відчутні для абонентів мобільного зв'язку, розповіли в ході брифінгу керівники мобільних операторів, Мінцифри та НКРЗІ.

Олександр Животовський, розповідаючи про проект, зазначив: "Ми розпочали історію запуску LTE на частотах 900 МГц влітку 2018 року. Тоді було багато песимізму та питань до цього складного діапазону для технології LTE. Складність полягала у відсутності вільних частот у 900 діапазоні, які при цьому були нерівномірно розподілені між операторами. Завдяки злагодженій та ефективній роботі операторів, Міністерства та Регулятора маємо успішні результати покриття мобільним Інтернетом території та населення України. Наразі важливою та пріоритетною є робота над якістю зв’язку та зокрема мобільного Інтернету, оскільки тепер у мобільних операторів є усі необхідні для цього ресурси".

Нагадаємо, що основна робота по проекту у 2018-2019 роках полягала у пошуку варіантів добровільного та взаємоприйнятного обміну каналами між операторами та детального покрокового алгоритму усіх процесів, включно з переліцензуванням та майбутніми ліцензійними зобов’язаннями, погоджені та розроблені НКРЗІ разом з операторами – Спільний план заходів щодо виконання пунктів 4 та 5 Заходів з покращення доступу до мобільного Інтернету, затверджених Указом Президента України  від 08.07.2019 № 497/2019, та Дорожня карта виконання заходів рефармінгу, що мали бути виконані для вчасного старту LTE 900.
______________
Згідно з умовами отриманих ліцензій, оператори повинні повністю освоїти зазначений радіочастотний ресурс до листопада 2024 року. Умови ліцензій зобов'язують операторів забезпечити можливість отримання послуг з використанням LTE протягом 24 місяців у кожному населеному пункті із населенням більше 2 000 осіб за умови покриття не менше 90% населення України, а також забезпечити покриття на міжнародних автомобільних дорогах протягом 30 місяців та національних – протягом 48 місяців від початку дії ліцензії.