Підсумки засідання НКРЗІ від 24 листопада 2020 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України Комісія видала за заявою ТОВ Компанія «Планета-Юг» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом (далі - РЧР) України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) в Одеській області строком на 5 років.

Комісія видала ТОВ «НЕТСАТ-СЕРВІС» ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Сумській області строком на 5 років.

У зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот Комісія переоформила ТОВ «НЕТСАТ-СЕРВІС» ліцензію на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Сумській області терміном дії по 24.08.2025.

Комісія продовжила ТОВ «ТрансКом» термін дії ліцензії на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Закарпатській області з 12.05.2021 по 11.05.2026.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія анулювала за заявою ТОВ «ЦЕНТРТЕЛЕКОМ» три ліцензії на користування РЧР України на території Черкаської області: дві ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів); ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації).

Відповідно до пункту 1 частини другої та частини четвертої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та враховуючи лист ДП «Український державний центр радіочастот» стосовно анулювання дозволів на експлуатацію та у зв’язку з анулюванням ліцензій на користування РЧР України Комісія анулювала: ТОВ «Телерадіокомпанія Краєвид» - 11 дозволів на експлуатацію РЕЗ; ПП «Плай» - 369 дозволів на експлуатацію РЕЗ.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування РЧР України НКРЗІ видала ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» ліцензію на додаткову смугу радіочастот для цифрового стільникового радіозв’язку CDMA – 800 у м. Київ терміном дії по 31.12.2024.

НКРЗІ переоформила ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» три ліцензії на користування РЧР для цифрового стільникового радіозв’язку CDMA–800: у зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот - ліцензію у Вінницькій, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Полтавській, Херсонській областях та м. Севастополь терміном дії до 01.01.2026; у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів - ліцензію у Кіровоградській області терміном дії до 01.01.2026; у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів та зменшенням смуги радіочастот - ліцензію у Вінницькій, Житомирській, Одеська областях, м. Київ терміном дії по 15.12.2021.  

Комісія анулювала за заявою ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» дві ліцензії на користування РЧР для цифрового стільникового радіозв’язку CDMA – 800.

Цим же рішенням Комісія вирішила видати на конкурсних або тендерних засадах відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та інших нормативно-правових актів ліцензії на користування РЧР України в Херсонській, Полтавській, Кіровоградській, Сумській, Миколаївській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій, Чернігівській, Житомирській областях.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру три типи РЕЗ: обладнання радіодоступу – точка доступу (IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax) з інтегрованим радіомодулем IEEE 802.15.1 (Bluetooth) та IEEE 802.15.4 (ZigBee) торгівельної марки Aruba; передавач радіомовний моделі RT-FMS-5001, виробництва Литовської республіки; морську автоматичну ідентифікаційну систему – AIS/AtoN-транспондер, виробництва Великої Британії.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв'язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлення про внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку Комісія внесла інформацію про двох операторів: ТОВ «АЛЛО» з надання послуг обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України, окрім населених пунктів Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя; підприємця Бараннікова Р.О. - приймання поштових відправлень; обробка поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставка (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України, окрім окупованих територій; міжнародні приймання, обробка та перевезення поштових відправлень, а також виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн Європейського Союзу та на території країн ЄС (Італія, Австрія, Німеччина, Бельгія, Люксембург, Данія, Нідерланди, Франція, Греція, Естонія, Ірландія, Іспанія, Кіпр, Латвія, Литва, Мальта, Португалія, Фінляндія, Швеція, Словенія, Угорщина, Словаччина, Чехія, Польща, Хорватія, Болгарія, Румунія).

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів та інших документів

Розглянувши надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України проект наказу «Про затвердження Технічних вимог до основних технічних засобів системи оперативно-технічного управління телекомунікаційними мережами», Комісія погодила його без зауважень.

Відповідно до Положення про Почесну грамоту Кабінету Міністрів України, враховуючи клопотання ДП «Український державний центр радіочастот», з нагоди Дня Соборності України, Комісія внесла подання про нагородження в установленому порядку Почесною грамотою КМУ працівників УДЦР за сприяння у реалізації державної політики у сфері зв’язку та інформатизації.

Відповідно до статей 8, 9 Закону України «Про поштовий зв’язок», Порядку регулювання тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 23 травня 2017 року № 260, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 червня 2017 року за № 759/30627 (далі – Порядок), враховуючи невідповідність пропозицій та комплекту документів для перегляду Граничних тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку, затверджених рішенням НКРЗІ від 03.029.2019 № 403, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.09.2019 за № 1048/34019, поданих АТ «Укрпошта», пункту 13 розділу IV та пункту 2 розділу V Порядку, Комісія  вирішила повернути АТ «Укрпошта» пропозиції на доопрацювання у зв’язку із неузгодженістю відомостей, зазначених у пропозиціях, та їх невідповідності вимогам Порядку.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» Комісія затвердила річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) НКРЗІ на 2021 рік з подальшим внесенням відомостей до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) до 01 грудня 2020 року.