Підсумки засідання НКРЗІ від 17 листопада 2020 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України Комісія видала ТОВ «АЙ ТІ ПОІНТ» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Одеській області строком на 5 років.

У зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот Комісія переоформила ТОВ «Кейбл ТВ-Фінанси» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом та визнала недійсною ліцензію, що переоформлюється на користування радіочастотним ресурсом для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Кіровоградській та Запорізькій областях терміном дії по 02.05.2026.

Комісія продовжила термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • ТОВ «Луч» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Одеській області з 24.05.2021 по 23.05.2026;
  • ТОВ «ЄВРОЗВ’ЯЗОК» - для аналогового транкінгового радіозв’язку (транкінгового радіозв’язку) у Харківській області з 15.03.2021 по 14.03.2026.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія анулювала за заявами три ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України: ПАТ «Укртелеком» - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) на території Дніпропетровської та Закарпатської областей; дві ліцензії ТОВ «ПРІОРІ-НЕТ ПЛЮС» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Черкаської області.

Відповідно до пункту 1 частини другої та частини четвертої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та враховуючи лист ДП «Український державний центр радіочастот» стосовно анулювання дозволів на експлуатацію НКРЗІ анулювала ТОВ «ОКІНЕТ» два дозволи на експлуатацію РЕЗ широкосмугового радіодоступу у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України. Дане рішення підлягає виконанню одночасно з виконанням пункту 1 рішення НКРЗІ від 03.11.2020 № 417 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру п’ять типів радіообладнання: цифровий приймач радіомікрофона з обладнанням дистанційного керування і передачі даних торговельної марки «Sony» виробництва Японії; цифровий натільний безпроводовий мікрофонний передавач з обладнанням дистанційного керування та передачі даних виробництва Японії; обладнання радіодоступу - точка доступу торговельної марки ARUBA виробництва США; дві станції радіолокаційні системи радіовизначення виробництва України.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстр РЕЗ та ВП, розглянувши заяви ТОВ «Хуавей Україна» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічних експертиз з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявлених типів РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування двох заявлених типів РЕЗ на території України: станції базової системи міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) і повторювач систем стільникового зв’язку та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) та станції базової систем стільникового зв’язку E-GSM, GSM-900/1800, IMT-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) і повторювач систем стільникового зв’язку торговельної марки Huawei виробництва Китаю.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв'язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлення про внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку Комісія внесла інформацію про двох підприємців: Губарева К.М. для надання послуг з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень у м. Одеса, Одеській області та м. Київ; Городецького Т.М. - для приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України, окрім окупованих територій; міжнародні приймання, обробка та перевезення поштових відправлень, а також виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн Європейського Союзу, а саме: Італія, Австрія, Німеччина, Бельгія, Люксембург, Нідерланди, Франція, Великобританія, Данія, Греція, Португалія, Іспанія, Фінляндія, Швеція, Словенія, Угорщина, Словаччина, Чехія, Польща, Хорватія, Болгарія, Румунія.

Рішення Комісії щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, Комісія вилучила за заявами операторів номерний ресурс:

  • у ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» - код оператора 90 для надання послуг персональних номерів 700 на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Чернівецької, Чернігівської, Черкаської областей, м. Київ, м. Севастополь;
  • у ПрАТ «ЛИСИЧАНСЬКА НАФТОВА ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ» - 1000 номерів у м. Лисичанськ Луганської області;
  • у ПрАТ «ДАТАГРУП» - національний ідентифікаційний код 891 мережі призначення на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької, Чернігівської, Черкаської областей, м. Київ, м. Севастополь та Автономної Республіки Крим;
  • у ТОВ «Прикарпатське виробниче підприємство зв’язку» - у м. Івано-Франківськ 5000 номерів; у Івано-Франківській області ємністю: 300 номерів у с. Черемхів; 200 номерів у с. Лісна Слобідка; 700 номерів у с. Воскресінка; 300 номерів у с. Королівка Коломийського району; 300 номерів у с. Федьків Надвірнянського району; 2500 номерів у м. Надвірна; 2000 номерів у м. Калуш; у Івано-Франківській області; чотири коди кінцеві: у м. Надвірна; у м. Калуш; у м. Коломия; у м. Івано-Франківськ.

Комісія виділила наступний номерний ресурс:

  • ТОВ «АНЛІМІТЕД ТЕЛЕКОМ» - 1000 номерів у м. Київ; 500 номерів у м. Львів зі строком задіяння 2 роки та видачею дозволу на строк 5 років;
  • ТОВ «Прикарпатське виробниче підприємство зв’язку»  Івано-Франківській області чотири коди кінцеві: у м. Надвірна; у м. Калуш; у м. Коломия та у м. Івано-Франківськ з видачею дозволу на строк 5 років.

Тим же рішенням НКРЗІ переоформила вісім дозволів на використання номерного ресурсу:

  • у зв’язку з продовженням терміну задіяння номерного ресурсу АТ «Українська залізниця» - чотирьох кодів кінцевих пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Апостолове Дніпропетровської області; м. Мелітополь Запорізької області; м. Нікополь та м. Синельникове Дніпропетровської області без зміни терміну дії дозволу на строк 1 рік;
  • у зв’язку із переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами на строк 5 років: ПрАТ «ЛИСИЧАНСЬКА НАФТОВА ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ» - 1000 номерів у м. Лисичанськ Луганської області; ПрАТ «ДАТАГРУП» - національного ідентифікаційного коду мережі призначення на території України; ТОВ «Прикарпатське виробниче підприємство зв’язку» у Івано-Франківській області ємністю: 700 номерів у с. Воскресінка; 300 номерів у с. Королівка Коломийського району; 300 номерів у с. Федьків Надвірнянського району; 1000 номерів у м. Надвірна; 1000 номерів у м. Калуш; 4600 номерів у м. Івано-Франківськ.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів та інших документів

Відповідно до пункту 7 частини першої статті 18 Закону України «Про телекомунікації», враховуючи рішення НКРЗІ від 17.09.2019 № 424 «Про результати аналізу ринку послуги термінації голосового трафіку на місцевих мережах фіксованого зв’язку телекомунікаційної мережі загального користування», Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Розрахункових такс за послуги пропуску трафіку до телекомунікаційних мереж операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках послуг пропуску трафіку» та установила строк до 17 грудня 2020 року, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження та пропозиції до проекту акта та аналізу регуляторного впливу з дня їх оприлюднення.

Відповідно до статей 18, 39 Закону України «Про телекомунікації», враховуючи зауваження та пропозиції, надіслані листом Державної служби статистики України, Комісія схвалила доопрацьований проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації від 05.04.2016 № 180 «Про затвердження Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації і визнання такими, що втратили чинність, рішень НКРЗ від 04.11.2008 № 1189 та від 25.12.2008 № 1283». Даний проект буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.

Відповідно до статей 18, 32, 39 та 63 Закону України «Про телекомунікації» Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про затвердження змін до деяких рішень НКРЗІ з питань надання послуг із перенесення абонентських номерів». Даний проект буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.

Розглянувши надісланий листом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії розвитку системи технічного регулювання на період до 2025 року», Комісія погодила його із пропозиціями.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», підпункту 2.1.4 пункту 2.1 Регламенту НКРЗІ, затвердженого рішенням НКРЗІ 21.10.2014 № 720, Комісія внесла зміни до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік, затвердженого НКРЗІ від 10.12.2019 № 596 (із змінами).

Відповідно до пункту 10-1 частини першої статті 18 Закону України «Про телекомунікації» і Порядку проведення аналізу ринків певних телекомунікаційних послуг та визначення операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках таких послуг, затвердженого рішенням НКРЗІ від 11.12.2018 №640, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17.01.2019 за № 54/33025, та враховуючи результати аналізу ринку послуг міжнародного фіксованого зв’язку, що надаються споживачам (фізичним особам) та аналізу ринку послуг міжнародного фіксованого зв’язку, що надаються споживачам (юридичним особам), проведеного згідно з рішенням НКРЗІ від 28.01.2020 №33 «Про проведення аналізу ринків послуг на роздрібному рівні (роздрібних ринків)», Комісія затвердила Звіт за результатами аналізу ринків послуг міжнародного фіксованого зв’язку, що надаються споживачам (фізичним та юридичним особам).