Підсумки засідання НКРЗІ від 27 жовтня 2020 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України Комісія продовжила термін дії шести ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) підприємцю Гаврилову В.Ю. у Дніпропетровській області з 01.04.2021 по 31.03.2026;
  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): дві ліцензії підприємцю Кленчищеву С.Б. у Вінницькій області з 24.02.2021 по 23.02.2026 та з 18.05.2021 по 17.05.2026; ліцензію підприємцю Костіку Ю.І. у Миколаївській області з 29.04.2021 по 28.04.2026; ліцензію ТОВ «ТІМАРКО ІТ» у Миколаївській області з 07.04.2021 по 06.04.2026;
  • для аналогового ультракороткохвильового радіотелефонного зв’язку (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб) ТОВ «ДОЛЯ І КО. ЛТД» у м. Київ та Київській області з 21.02.2021 по 20.02.2026.

Відповідно до пункту 2 частини другої, частин четвертої та дев’ятої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», розглянувши лист Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо анулювання ліцензій на мовлення ТОВ «ТРК «НБМ - Радіо» та лист ДП «Український державний центр радіочастот» стосовно анулювання дозволів на експлуатацію, НКРЗІ анулювала ТОВ «ТРК «НБМ - Радіо» 36 дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів аналогового звукового мовлення, видані на підставі ліцензії на мовлення у зв’язку з анулюванням зазначеної ліцензії на мовлення.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України у смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр), Комісія внесла чотири типи радіообладнання до розділу І Реєстру: станцію базову типу Ericsson Radio System системи міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT, стільникового зв’язку UMTS та GSM, виробник «Ерікссон AБ», Швеція; пристрій автомобільний радіолокаційний (Short Range Radar) виробництва «Аптів Сервісес Дойчленд ГмбХ», Німеччина, два типи навушників протишумових (комунікаційна гарнітура), виробництва «3М Компані» США.
Також Комісія надала виробнику «3М Компані», США, код реєстраційного номера виробника, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв'язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлення про внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку Комісія внесла інформацію про двох операторів: Кісова А.В. для надання послуг з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів на території України, міжнародної доставки; ТОВ «АВТОЛЮКС ГЛОБАЛ ПОСТ» - для приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів та інших документів

Розглянувши надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України проект наказу «Про затвердження Положення про систему міжвідомчого телефонного зв’язку», Комісія погодила його із зауваженнями.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Комісія внесла зміни до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік, затвердженого рішенням НКРЗІ від 10.12.2019 № 596.

Розглянувши надісланий листом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення проєкту Рішення Комітету асоціації Україна-ЄС у торговельному складі про внесення змін до Доповнення XVII-3 (Правила, що застосовуються до телекомунікаційних послуг), Доповнення XVII-4 (Правила, що застосовуються до поштових та кур’єрських послуг) та Доповнення XVII-5 (Правила, що застосовуються до міжнародного морського транспорту) Додатка XVII до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони», Комісія погодила проєкт без зауважень.

Відповідно до пункту 10-1 частини першої статті 18 Закону України «Про телекомунікації» і Порядку проведення аналізу ринків певних телекомунікаційних послуг та визначення операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках таких послуг, затвердженого рішенням НКРЗІ від 11.12.2018 № 640, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 17.01.2019 за № 54/33025, Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про результати аналізу ринків послуг міжнародного фіксованого зв’язку, що надаються споживачам (фізичним та юридичним особам)». Даний проект буде направлено на погодження до Антимонопольного комітету України.

Відповідно до абзацу шістнадцятого пункту 13 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.1992 № 731, підпункту 3 пункту 11 Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до органів юстиції та проведення їх державної реєстрації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2005 № 34/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.04.2005 за № 381/10661 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26.03.2020 № 1207/5), враховуючи висновок про відмову в державній реєстрації нормативно-правового акту, надісланий листом Міністерства юстиції України від 21.10.2020 № 1546/21232-26-20/10.1.3, Комісія скасувала рішення НКРЗІ від 29 вересня 2020 року № 369 «Про виконання у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Іншим рішенням НКРЗІ схвалила проект рішення НКРЗІ «Про виконання у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації Закону України «Про доступ до публічної інформації» вирішила подати його на погодження до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.