Підсумки засідання НКРЗІ від 29 вересня 2020 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України Комісія видала три ліцензії суб’єктам господарювання на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

 • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): ліцензію ТОВ «ПАЛВІ ТЕЛЕКОМ» у Київській області та ліцензію ПП «Сателіт» у Дніпропетровській області;
 • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): підприємцю Северенчуку М.В. у Полтавській області.

У зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот Комісія переоформила за заявами Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення ліцензію на користування радіочастотним ресурсом та визнала недійсною ліцензію, що переоформлюється для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Львівській області терміном дії по 17.05.2021.

Комісія продовжила ТОВ «НТ - СЕРВІС» термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Кіровоградській області з 20.01.2021 по 19.01.2026.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України у смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру три типи радіообладнання: радіостанцію носивну торговельної марки Motorola виробництва «Моторола Солюшинс Джермені ГмбХ», Німеччина; радіостанцію стаціонарну берегової автоматичної ідентифікаційної системи торговельної марки «ELMAN», виробництва Італія; пристрій автомобільний радіолокаційний торговельної марки «Veoneer», виробництва «Віонір ЮС, Інк.», США. Комісія надала виробнику ТОВ «Елман Ес.ер.Ел.», Італія, код реєстраційного номера виробника, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП, розглянувши заяви ТОВ «Шерлог-Холмс» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічних експертиз з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявлених типів РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування моніторингового комплексу визначення місцезнаходження мобільних об’єктів у складі базової станції і мобільного терміналу виробництва «UAB Monitoringo centras», Литва.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв'язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлення про внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку, Комісія внесла інформацію про оператора ТОВ «Експерт-Логістік-АВ», який надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України та за її межами.

Рішення НКРЗІ щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, Комісія за заявами операторів вилучила наступний номерний ресурс з подальшим скасуванням дозволів:

 • у ПрАТ «КИЇВСТАР» - скорочений номер 1580 на території м. Івано-Франківськ;
 • у комунального підприємства «МІСЬКИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР» - 10000 номерів та два коди кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Харків;
 • у Національного університету «Львівська політехніка» - 2500 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Львів;
 • у ТОВ «ТриМоб» - міжнародний код пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ та код мережі пунктів сигналізації мережі СКС-7 на території України.

Комісія виділила наступний номерний ресурс з видачею дозволу на строк 5 років:

 • Комунальному підприємству «МІСЬКИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР» - два коди кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Харків;
 • Національному університету «Львівська політехніка» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Львів;
 • ПрАТ «ВФ Україна» - скорочений номер 1501 для організації інформаційно-довідкової служби «Опрацювання звернень з питань отримання житлово-комунальних послуг» для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 50, 66, 95, 99 на території м. Білгород-Дністровський Одеської області. Замовник послуги ТОВ «КОЛ-ЦЕНТР 15-01»;
 • ТОВ «ТриМоб» - код міжнародний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ та код мережі пунктів сигналізації мережі СКС-7 на території України.

У зв’язку з переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами, Комісія переоформила п’ять дозволів на використання номерного ресурсу на строк 5 років:

 • Комунальному підприємству «МІСЬКИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР» - ємністю 10000 номерів у м. Харків;
 • Національному університету «Львівська політехніка» - ємністю 2500 номерів у м. Львів;
 • ТОВ «БІНОТЕЛ» - ємністю 1300 номерів у м. Мелітополь Запорізької області; 1000 номерів у м. Харків; 4200 номерів у м. Запоріжжя.

Рішення Комісії щодо розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

З метою удосконалення механізмів проведення планових та позапланових перевірок, додержання принципів об’єктивності та неупередженості здійснення державного нагляду (контролю), відповідно до статті 18 Закону України «Про телекомунікації», абзацу восьмого частини другої статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Положення про НКРЗІ, Методики розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 року № 342, Комісія затвердила уніфіковану форму акту, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом ринку телекомунікацій вимог законодавства у сфері телекомунікацій. Також Комісія визнала таким, що втратило чинність рішення НКРЗІ від 13.12.2012 № 649 «Про затвердження Порядку здійснення державного нагляду за ринком телекомунікацій та визнання такими, що втратили чинність, деяких рішень НКРЗ», зареєстроване в Міністерстві юстиції України 10.01.2013 за № 92/22624. Дане рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Відповідно до статті 93 Регламенту Верховної Ради України, листів Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації Комісія висловилась за доцільність прийняття, із зауваженнями, проектів законів України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо підвищення ефективності протидії кібератакам», реєстраційний номер 4003 від 01.09.2020, та «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо підвищення ефективності боротьби з кіберзлочинністю та використання електронних доказів», реєстраційний номер 4004 від 01.09.2020.

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», враховуючи постанови Кабінету Міністрів України від 15.01.2020 № 4 «Про внесення змін до граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію», від 13.07.2011 № 740 «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію», Комісія затвердила Порядок складення, подання, реєстрації та опрацювання запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є НКРЗІ.

Окрім того, Комісія затвердила Розмір фактичних витрат на копіювання, друк копій документів або виготовлення цифрових копій документів шляхом сканування, Порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання, друк копій документів або виготовлення цифрових копій документів шляхом сканування, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є НКРЗІ. Комісія визнала таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 21.06.2012 № 310 «Про виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації», зареєстроване в Міністерстві юстиції України 10.07.2012 за № 1160/21472. Дане рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Відповідно до статей 18, 57, 66 Закону України «Про телекомунікації», враховуючи Порядок установлення розмірів розрахункових такс за послуги пропуску трафіку до телекомунікаційних мереж операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою, затверджений рішенням НКРЗІ від 07.06.2016 № 295, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 922/29052, НКРЗІ вирішила внести зміни до Розрахункових такс за послуги пропуску трафіку до телекомунікаційних мереж операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках послуг пропуску трафіку, затверджених рішенням НКРЗІ від 30.08.2016 № 456, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 22.09.2016 за № 1280/29410 (у редакції рішення НКРЗІ від 09.10.2018 № 525), а саме: встановити з 01.01.2022 розрахункові такси за послуги термінації міжміського телефонного трафіку та рухомого (мобільного) телефонного трафіку на телекомунікаційних мережах операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринку послуг термінації голосового трафіку на телефонних мережах рухомого (мобільного) зв’язку у розмірі 0,08 грн за хвилину без ПДВ. Тимчасово, на період з 01.01.2021 по 31.12.2021 включно, вказані розрахункові такси встановлюються у розмірі 0,10 грн за хвилину без ПДВ. Рішення набере чинності з 01 січня 2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», пункту 4-1 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 560, Комісія погодила затвердження робочого проекту «Реконструкція системи газопостачання від котельної № 1 до котельної № 2 з встановленням єдиного вузла обліку газу ДП «Український державний центр радіочастот» по проспекту Перемоги, 151 м. Києва» (Коригування).

Відповідно до статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Комісія внесла зміни до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік, затвердженого рішенням НКРЗІ від 10.12.2019 № 596.

Відповідно до статті 59 Закону України «Про телекомунікації» та Правил взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж загального користування, затверджених рішенням НКРЗ від 08.12.2005 за № 155 (у редакції рішення НКРЗІ від 31.03.2015 № 174, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.06.2015 за № 667/27112), а також із метою регулювання взаємодії операторів при взаємоз’єднанні телекомунікаційних мереж Комісія прийняла рішення затвердити, опублікувати в каталозі пропозицій щодо взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж та оприлюднити на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет надану ПрАТ «ДАТАГРУП» пропозицію про взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж на 2020 рік та присвоїти номер пропозиції у каталозі.

Відповідно до статті 18 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», пункту 141 Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483, частини першої статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», розглянувши листи регіонального відділення Фонду державного майна в Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі та враховуючи лист ДП «Український державний центр радіочастот», Комісія погодила продовження договору оренди індивідуально визначеного нерухомого майна, що належить до державної власності.