Підсумки засідання НКРЗІ від 22 вересня 2020 року

Комісія видала одну ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України. Комісія внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку інформацію про одного оператора. Комісія прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу. Ці та інші рішення прийнято на засіданні НКРЗІ 22 вересня 2020 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України Комісія видала за заявою ТОВ Компанія «Планета-Юг» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) в Одеській області строком на 5 років.

У зв’язку з ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за видачу ліцензії на додаткову смугу радіочастот, Комісія скасувала пункт 1.3 рішення НКРЗІ від 14.07.2020 № 264 щодо видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот ТОВ «ЕІРЛАЙТ», а також пункт 2.2 рішення НКРЗІ від 28.07.2020 № 284 щодо видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот ПрАТ «ДАТАГРУП».

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв'язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлення про внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку, Комісія внесла інформацію про одного оператора - ПП «ТСЛ ЛЕМБЕРГ» для надання послуг з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів на території України, окрім окупованих територій. А також міжнародні приймання, обробка та перевезення поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн Європейського Союзу та на територію Європейського Союзу, а саме: Великобританія, Бельгія, Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди, Франція, Данія, Ірландія, Греція, Португалія, Іспанія, Австрія, Фінляндія, Швеція, Мальта, Польща, Словаччина, Словенія, Чехія, Угорщина, Кіпр, Болгарія, Румунія, Хорватія.

Рішення НКРЗІ щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України Комісія вилучила за заявами ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» номерний ресурс місцевих телефонних мереж та кодів пунктів сигналізації мережі СКС-7 в обсягах та індексах, які зазначені у 102 дозвільних документах.

Окрім того, Комісія виділила ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Миколаїв з видачею в установленому порядку відповідного дозволу на строк 5 років.

У зв’язку з переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами, Комісія тим же рішенням переоформила ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» 95 дозволів на використання номерного ресурсу на території України строком на 5 років.

Рішення Комісії щодо розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Відповідно до статті 93 Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України від 10.02.2010 № 1861-VI, листа Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації від 09.09.2020 № 04-33/18-2020/153128, Комісія висловилась за доцільність прийняття проекту Закону України «Про державні нагороди України» (щодо запровадження почесного звання «Заслужений працівник сфери телекомунікацій України»)», реєстраційний номер 4017 від 02.09.2020.

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг», надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Комісія погодила його без зауважень.

Розглянувши проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», реєстраційний номер 4101 від 15.09.2020, НКРЗІ затвердила висновок стосовно висловлення позиції щодо недоцільності прийняття цього проекту.

Відповідно до статті 93 Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України від 10.02.2010 № 1861-VI, враховуючи лист Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації від 16.09.2020 № 04-33/18-2020/159627, розглянувши проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», реєстраційний номер 4000 від 14.09.2020, Комісія затвердила висновок стосовно висловлення позиції щодо доцільності прийняття проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» із зауваженнями та пропозицією до нього.

Відповідно до статей 5, 111 Закону України «Про управління об’єктами державної власності», Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 950, НКРЗІ схвалила проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями».

Розглянувши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні», надісланий листом Міністерства цифрової трансформації України, Комісія погодила його без зауважень.