Комісія переоформила ТОВ «Інтертелеком» ліцензії у зв’язку зі скороченням території надання послуг

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» НКРЗІ на засіданні 18.08.2020 розглянула заяви ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» щодо радіочастотного ресурсу у зв’язку зі скороченням кількості регіонів, у яких оператор використовує радіочастотний ресурс. ТОВ «Інтертелеком» повідомило НКРЗІ про свої плани щодо оптимізації використання радіочастотного ресурсу та скорочення регіонів, у яких товариство надаватиме послуги. Така оптимізація проводитиметься оператором у три етапи. На даному етапі компанія припиняє користування радіочастотним ресурсом CDMA-800 у Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Рівненській, Чернівецькій, Донецькій та Луганській областях.

Наразі, в рамках проекту по впровадженню нових технологій у діапазоні 900 МГц, ТОВ «Інтертелеком» своєчасно виконало покладені на нього обов’язки щодо проведення радіочастотного рефармінгу, пов’язаного з вивільненням своєї частини радіочастотного ресурсу для наступного впровадження стандарту зв’язку E-GSM та запуску LTE-900 іншими операторами мобільного зв’язку.

Водночас, ТОВ «Інтертелеком» поновлюватиме використання 4 та 5 каналів CDMA-800 у Одеській області та повідомило про свій намір щодо покращення надання послуг в цьому регіоні із подальшим переходом до стандарту LTE.

НКРЗІ очікує, що ТОВ «Інтертелеком» проведе в установленому порядку усі необхідні заходи з метою захисту законних прав споживачів телекомунікаційних послуг.

У разі прийняття ТОВ «Інтертелеком» рішення про припинення надання послуг фіксованого зв’язку з використанням номерного ресурсу місцевих телефонних мереж на зазначених територіях НКРЗІ рекомендує оператору в строк до 01 вересня 2020 року подати заяви про повернення номерного ресурсу, а також дані про номерний ресурс, який використовується споживачами телекомунікаційних послуг на дату прийняття рішення про припинення їх надання.