Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Комісія визначила заходи, за умови яких можлива демонстрація ТОВ «Хуавей Україна» радіообладнання 4G із антенами Massive MIMO

До НКРЗІ звернулося ТОВ «Хуавей Україна» щодо можливості продемонструвати своє радіообладнання із багатоелементним смарт-антенним модулем (Massive MIMO) на одній з існуючих базових станцій ПрАТ «ВФ Україна» у межах міста Дніпро Дніпропетровської області у партнерстві із цим оператором.

Демонстрація радіообладнання 4G із багатоелементним смарт-антенним модулем (Massive MIMO) запланована з метою показати максимальну працездатність в польових умовах, а саме в режимах LTE 1800 МГц та LTE 2100 МГц з функціоналом Carrier Aggregation (LTE-1800 +  LTE-2100), що допоможе оцінити покращення ефективності використання частотного ресурсу та оцінити витрати на впровадження цієї системи.

Після аналізу наданої інформації та згідно з пунктом 18 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355, НКРЗІ прийняла рішення і запропонувала заходи для уникнення шкідливих завад, електромагнітних завад, ризику для здоров’я та безпеки людей, домашніх тварин та майна, за умови яких можлива демонстрація радіообладнання із багатоелементним смарт-антенним модулем (Massive MIMO).

         Зокрема :

  • Демонстрація повинна бути закритою (без підключення до телефонної мережі загального користування), доступ до мережі оператора за допомогою багатоелементного смарт-антенного модуля (Massive MIMO) повинні отримати тільки інженери ПрАТ «ВФ Україна» з відповідними сім-картами.
  • ТОВ «Хуавей Україна» повинно забезпечити налаштування випромінювання електромагнітної енергії тестових базових станцій (зони покриття) виключно на одній з існуючих базових станцій ПрАТ «ВФ Україна» у межах міста Дніпро Дніпропетровської області.
  • У разі створення радіозавад роботі будь-яких радіоелектронних засобів інших користувачів ТОВ «Хуавей Україна» повинно негайно припинити роботу (випромінювання) тестового радіообладнання до моменту усунення дії шкідливих радіозавад.
  • Запропонувати звернутися у встановленому порядку до державного підприємства «Український державний центр радіочастот» для здійснення заходів щодо забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів.
  • Монтаж,  встановлення та випромінювання електромагнітної енергії тестових базових станцій повинні відповідати Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»,мають бути проведені належний аналіз ризиків та доведення до громадян достовірної і своєчасної інформації про наявні та можливі фактори ризику для здоров'я та їх ступінь від впливу електромагнітних випромінювань тестових базових станцій.
  • Демонстраційний сегмент під час демонстрації повинен відповідати вимогам Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, Технічного регламенту радіообладнання, Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань.
  • Радіообладнання (демонстративний сегмент) повинно мати видиме позначення, на якому чітко зазначено, що таке радіообладнання не може бути надане на ринку та введено в експлуатацію до його приведення у відповідність з вимогами Технічного регламенту радіообладнання.

ТОВ «Хуавей Україна» у десятиденний термін після початку демонстрації має направити до НКРЗІ копію розділу робочого проекту «Оцінка впливу на навколишнє середовище» в частині, визначеній підпунктом 1.6.1 пункту 1.6 розділу 1 Державних санітарних норм і правил охорони здоров'я України, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 01.08.1996 № 239, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 29 серпня 1996 р. за № 488/1513, та копію протоколу досліджень електромагнітного поля.

Заявлений строк  проведення демонстрації: з 01.09.2020 по 31.10.2020