Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 21 липня 2020 року

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Законів України «Про радіочастотний ресурс України», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», Комісія видала за заявою ПП «МЕРЕЖА» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Київській області строком на 5 років.

Цим же рішенням НКРЗІ переоформила ліцензію на користування радіочастотним ресурсом та визнала недійсною ліцензію, що переоформлюється ПрАТ «ТЕЛЕСИСТЕМИ УКРАЇНИ» – для цифрового стільникового радіозв’язку CDMA-800, у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів (Дніпропетровська область) терміном дії по 31.12.2020.

Комісія продовжила за заявами ліцензіатів термін дії чотирьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) підприємцю Чернезі О.А. в Одеській області з 23.10.2020 по 22.10.2025;
  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): підприємцю Літвін Н.С. у Вінницькій області з 03.12.2020 по 02.12.2025; підприємцю Гармашу С.М. у Миколаївській області з 06.11.2020 по 05.11.2025; ТОВ «ВАЙ - НЕТ» у Сумській області з 04.11.2020 по 03.11.2025.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія відмовила ТОВ «ПАЛВІ ТЕЛЕКОМ» у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Київської області у зв’язку з порушенням заявником вимог частини першої статті 37 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та пункту 3.9 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених рішенням НКРЗ від 19.08.2005 № 53 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.10.2005 за № 1237/11517, щодо форми подачі заяви.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України у смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП три типи радіообладнання: станцію базову типу Ericsson Radio System системи міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT, стільникового зв’язку UMTS та GSM, виробник «Ерікссон AБ» (Швеція) та два датчика радіолокаційних (рівнеміри мікрохвильові) для безперервного вимірювання рівня рідини або сипучих продуктів в закритих і відкритих резервуарах, виробництва «ВЕГА Грішабер КГ» (Німеччина).

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП, розглянувши заяви ТОВ «Хуавей Україна» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявлених типів РЕЗ, НКРЗІ визначила можливим застосування чотирьох типів РЕЗ, а саме: обладнання радіодоступу – точка доступу (IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax) т.м. Huawei (моделі: AirEngine 6760R-51, AirEngine 6760R-51E, AirEngine 6760-X1 та AirEngine 6760-X1E) виробництва компанії «Huawei Technologies Co., Ltd» (Китай).

Рішення НКРЗІ про ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв’язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлень про внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, Комісія внесла інформацію про двох операторів: ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ – для надання послуг з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень на території України; ФОП Іванчука І.Р. – для приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів на території всієї України, окрім окупованих територій; міжнародні приймання, обробка та перевезення поштових відправлень, а також виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн ЄС та на територію країн ЄС, а саме: Бельгія, Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди, Франція, Великобританія, Данія, Ірландія, Греція, Португалія, Іспанія, Австрія, Фінляндія, Швеція, Латвія, Литва, Естонія, Мальта, Польща, Словаччина, Словенія, Чехія, Угорщина, Кіпр, Болгарія, Румунія, Хорватія.

Рішення НКРЗІ щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (далі – Положення), Комісія за заявами вилучила у ПрАТ «КИЇВСТАР» номерний ресурс: один код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро; три коди кінцеві пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Бровари Київської області; у м. Бориспіль Київської області та у м. Вишгород Київської області з подальшим скасуванням чотирьох дозволів.

Цим же рішенням НКРЗІ переоформила за заявою ПрАТ «КИЇВСТАР» дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1 000 номерів у м. Макіївка Донецької області згідно з підпунктом 7.2.4 Положення (продовження терміну задіяння номерного ресурсу) зі встановленням строку його задіяння 1 рік та видачею дозволу на строк 5 років.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів та інших документів

Відповідно до частини другої статті 14, статей 41, 42 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Комісія вирішила внести зміни до Порядку надання висновків щодо електромагнітної сумісності та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, затвердженого рішенням НКРЗІ від 01 листопада 2012 року № 559, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 січня 2013 року за № 57/22589 (із змінами) та в установленому законодавством порядку подати це рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Відповідно до пункту 3 частини другої статті 14, частин п’ятої та десятої статті 21 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», на виконання третього заходу завдання 1928 Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.10.2017 № 1106 (зі змінами), враховуючи лист ДП УДЦР, НКРЗІ прийняла рішення подати до Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України пропозиції щодо внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України.

Відповідно до статті 59 Закону України «Про телекомунікації» та Правил взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж загального користування, затверджених рішенням НКРЗ від 08.12.2005 за № 155 (у редакції рішення НКРЗІ від 31.03.2015 № 174, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.06.2015 за № 667/27112), а також із метою регулювання взаємодії операторів при взаємоз’єднанні телекомунікаційних мереж, Комісія вирішила затвердити, опублікувати в каталозі пропозицій щодо взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж та оприлюднити на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет надану ПрАТ «Фарлеп-Інвест» пропозицію про взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж на 2020 рік та присвоїти номер пропозиції у каталозі.

Відповідно до абзацу шістнадцятого пункту 13 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.1992 № 731, підпункту 3 пункту 11 Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до органів юстиції та проведення їх державної реєстрації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2005 № 34/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.04.2005 за № 381/10661 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26.03.2020 № 1207/5), враховуючи висновок про відмову в державній реєстрації нормативно-правового акта, надісланий листом Міністерства юстиції України, Комісія вирішила скасувати рішення НКРЗІ від 30.06.2020 № 252 «Про затвердження Порядку організації та проведення особистого прийому громадян у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації».