Підсумки засідання НКРЗІ від 23 червня 2020 року

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України Комісія видала за заявою ПП «ЗЕУС НЕТ» ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Полтавській області строком на 5 років.

Комісія продовжила Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Київській області з 18.11.2020 по 17.11.2025.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України у смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП три типи радіообладнання: станцію базову систем стільникового зв'язку E-GSM/GSM-900 торговельної марки Huawei виробництва «Хуавей Технолоджіз Ко., Лтд.», Китай; станцію базову систем стільникового зв'язку IMT-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого (мобільного) зв'язку IMT (LTE) та станцію базову міжнародного рухомого (мобільного) зв'язку IMT (LTE) виробництва «Нокіа Солюшинз енд Нетворкс Оі», Фінляндія.

Рішення НКРЗІ про ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв'язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлення про внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку, Комісія внесла інформацію про ТОВ «АЙПОСТ ПРОГРЕС», яке здійснюватиме надання послуг з приймання поштових відправлень; обробку поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставку (вручення) поштових відправлень у м. Київ, м. Дніпро, м. Запоріжжя, м. Харків, м. Маріуполь, м. Херсон, м. Миколаїв, м. Полтава, м. Суми, м. Чернігів, м. Кропивницький, м. Кривий Ріг, м. Черкаси, м. Житомир, м. Рівне, м. Луцьк, м. Львів, м. Івано-Франківськ, м. Тернопіль, м. Ужгород, м. Чернівці, м. Хмельницький, м. Вінниця, м. Одеса, м. Біла Церква, м. Кременчук, м. Краматорськ.

Рішення НКРЗІ стосовно регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (далі – Положення), Комісія вилучила у ТОВ «Євротранстелеком» код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Харків; код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ; код міжнародний пункту сигналізації мережі СКС-7 міжнародного IP комутатора у м. Київ, згідно з підпунктом 10.1.3 Положення (за заявою оператора) з подальшим скасуванням трьох дозволів. Дане рішення набирає чинності з 01.07.2020.

Комісія виділила наступний номерний ресурс:

  • ТОВ «Євротранстелеком» - код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Харків; код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 та код міжнародний пункту сигналізації мережі СКС-7 міжнародного IP комутатора у м. Київ зі строком задіяння номерного ресурсу 1 рік та видачею дозволів на строк 5 років. Дане рішення набирає чинності з 01.07.2020;
  • ТОВ «БІНОТЕЛ» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ; код оператора 44 глобальної телекомунікаційної послуги 800 «Виклик за рахунок абонента, якого викликають» на території України; національний ідентифікаційний код 895 мережі призначення на території України зі строком задіяння номерного ресурсу 3 роки та видачею дозволів на строк 5 років.

Через недостовірність даних, зазначених у заяві оператора та в доданих до неї документах, згідно з підпунктом 8.3.1 Положення Комісія відмовила ТОВ «Чорнобаївка зв’язок» у переоформленні дозволу на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м. Херсон та дозволу на використання коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Херсон.

Рішення НКРЗІ щодо розгляду нормативно-правових актів та інших документів

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін в додаток до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», надісланий листом Міністерства цифрової трансформації України, НКРЗІ погодила цей проект із зауваженнями до нього.

На підставі пункту 10-1 статті 18 Закону України «Про телекомунікації» і Порядку проведення аналізу ринків певних телекомунікаційних послуг та визначення операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках таких послуг, затвердженого рішенням НКРЗІ від 11.12.2018 № 640, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.01.2019 за № 54/33025, Комісія вирішила провести в термін до 30 червня 2021 року: аналіз ринку послуги з надання доступу (включаючи спільний доступ) до абонентських ліній для надання послуг широкосмугового доступу та голосових послуг; аналіз ринку послуги з надання широкосмугового доступу до мереж передачі даних. Операторам, провайдерам телекомунікацій, які надають дані послуги на ринках в термін з 01 липня  до 31 липня 2020 року необхідно надати дані за 2019-2020 роки до НКРЗІ через Систему електронної звітності НКРЗІ.

Відповідно до Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 2011 року № 1067, та пункту 15 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355, враховуючи рекомендацію тимчасової експертної групи для надання консультацій щодо питань здійснення координації робіт з підтвердження відповідності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону, утвореної рішенням НКРЗІ від 16.08.2016 № 423 (протокол № 15/2020 від 05.06.2020), Комісія вирішила направити до Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України подання для оприлюднення радіоінтерфейсів.

Керуючись частиною першою статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», частиною п’ятою статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», підпунктом 50 пункту 4 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1067, пунктом 1 розділу II Положення про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій підприємств державного, комунального секторів економіки і господарських організацій, які володіють та/або користуються об’єктами державної, комунальної власності, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.12.2006 № 1213 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.12.2006 за № 1363/13237, а також розглянувши наказ Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (далі - УДЦР) від 29.05.2020 № 238 «Про внесення змін в Положення про облікову політику», НКРЗІ погодила зміни до облікової політики УДЦР, внесені згідно з наказом УДЦР від 29.05.2020 № 238.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», підпункту 2.1.4 пункту 2.1 Регламенту НКРЗІ, затвердженого рішенням НКРЗІ 21.10.2014 № 720, Комісія внесла зміни до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік, затвердженого рішенням НКРЗІ від 10.12.2019 № 596 (із змінами).