Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 16 червня 2020 року

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України Комісія видала дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

 • підприємцю Когуту О.О. - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Запорізькій області;
 • ТОВ Багатопрофільній фірмі «ЕКСПРЕС, ЛТД» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Запорізькій області.

НКРЗІ продовжила ТОВ «САГА Ком’юнікейшнз Юкрейн» термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для радіозв’язку передавання даних (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб) з 06.10.2020 по 05.10.2025 у м. Київ, Дніпропетровській, Донецькій та Львівській областях.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України у смугах радіочастот загального користування

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – РЕЗ та ВП), затвердженого рішенням НКРЗ України від 03.11.2005 № 117, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.12.2005 за № 1574/11854 (у редакції рішення НКРЗІ від 10.11.2011 № 637), розглянувши заяву дочірнього підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Ерікссон», заяви ТОВ «ТРИНІС» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ Комісія внесла зміни у додаток до рішення НКРЗІ від 01.10.2019 № 452 «Про визначення можливим застосування радіоелектронних засобів на території України» (зі змінами) та у додаток до рішення НКРЗІ від 14.05.2019 № 228 «Про визначення можливим застосування радіоелектронних засобів на території України» (зі змінами).

Рішення НКРЗІ щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв’язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлення Комісія внесла інформацію про підприємця Волкова В.Л., який надаватиме послуги з  приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України, окрім окупованих територій; міжнародні приймання, обробку та перевезення поштових відправлень, а також виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн Європейського Союзу (Італія, Австрія, Німеччина, Бельгія, Люксембург, Нідерланди, Франція, Великобританія, Данія, Греція, Португалія, Іспанія, Фінляндія, Швеція, Словенія, Угорщина, Словаччина, Чехія, Польща, Хорватія,  Болгарія,  Румунія).

Рішення НКРЗІ стосовно регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, затвердженого рішенням НКРЗ від 01.06.2007 № 769 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.06.2007 за № 679/13946 (далі – Положення), Комісія  вилучила у ТОВ «КОМПАТЕЛ ЮКРЕЙН» за його заявою 1 000 номерів та два коди кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ, скасувавши відповідні дозволи.

Комісія виділила наступний номерний ресурс:

 • ТОВ «МАКСНЕТ» - ємністю 1 000 номерів у м. Київ;
 • ТОВ «КОМПАТЕЛ ЮКРЕЙН» - ємністю 1 000 номерів, два коди  кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ;
 • ТОВ «ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНА КОМПАНІЯ «ЧЕРЕДА» - код кінцевий  пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ;
 • ТОВ «МАЛС» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Охтирка Сумської області, код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Тростянець Сумської області та код транзитний  пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Суми.

Разом із тим Комісія переоформила чотири дозволи на номерний ресурс як такого, що використовується споживачами:

 • ТОВ «ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНА КОМПАНІЯ «ЧЕРЕДА» - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 14 900 номерів у м. Київ та дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1 000 номерів у с. Гатне, с. Віта Поштова Київської області;
 • ТОВ «МАЛС» - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 23 300 номерів у м. Суми; ємністю 1 000 номерів у м. Тростянець та Тростянецькому районі Сумської області; ємністю 1 000 номерів у м. Охтирка Сумської області.

Рішення НКРЗІ щодо розгляду нормативно-правових актів та інших документів

Розглянувши лист Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, Комісія висловилася щодо доцільності прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства стосовно ведення господарської діяльності», реєстраційний номер 3501 від 19.05.2020.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 6 Закону України «Про управління об’єктами державної власності», статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», а також розглянувши звернення Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», Комісія внесла зміну до інвестиційного плану Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» на 2019-2021 роки, затвердженого рішенням НКРЗІ від 09.07.2019 № 334 (зі змінами), виклавши його у новій редакції. Також Комісія  затвердила інвестиційний план Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» на 2021 рік.

Іншим рішенням, відповідно до статті 75 Господарського кодексу України, статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 02.03.2015 № 205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.03.2015 № 300/26745 (у редакції наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 31 липня 2018 року № 1070), розглянувши звернення Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», Комісія затвердила фінансовий план Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» на 2021 рік та уповноважила Голову НКРЗІ О. Животовського підписати затверджений фінансовий план Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» на 2021 рік.

Розглянувши проект Розпорядження Президента України «Про делегацію України для участі у переговорах між Україною та Канадою щодо перегляду положень Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою», надісланий листом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, враховуючи Положення про порядок підготовки та внесення проектів актів Президента України, затвердженого Указом Президента України від 15.11.2006 № 970/2006, НКРЗІ погодила цей проект без зауважень.

Розглянувши наказ Міністерства юстиції України від 10.06.2020 № 1924/5 «Про відмову в державній реєстрації нормативно-правового акта» та висновок зазначеного міністерства про відмову у державній реєстрації рішення НКРЗІ від 19.05.2020 № 195 «Про внесення змін до Розрахункових такс за послуги пропуску трафіку до телекомунікаційних мереж операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках послуг пропуску трафіку» (далі – Рішення НКРЗІ № 195), враховуючи положення пункту 7 частини першої статті 18 Закону України «Про телекомунікації» (далі – Закон), яким встановлені повноваження НКРЗІ щодо здійснення відповідно до закону тарифного регулювання у сфері телекомунікацій та встановлення порядку взаєморозрахунків між операторами телекомунікацій; пункту 3 частини другої статті 66 Закону, яким встановлені повноваження НКРЗІ щодо державного регулювання розрахункових такс за послуги пропуску трафіка до телекомунікаційних мереж операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках певних телекомунікаційних послуг; положення інших законодавчих актів, з метою недопущення перешкоджання повноцінному здійсненню виключних повноважень НКРЗІ щодо державного регулювання у сфері телекомунікацій в частині максимального задоволення попиту споживачів на телекомунікаційні послуги, створення сприятливих організаційних та економічних умов для залучення інвестицій, збільшення обсягів послуг та підвищення їх якості, НКРЗІ вирішила звернутися до:

 •  Міністерства юстиції України із заявою про перегляд рішення про відмову у державній реєстрації Рішення НКРЗІ № 195 з поданням додаткових матеріалів, що обґрунтовують потребу в такому перегляді;
 • Кабінету Міністрів України, Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України стосовно недопущення Міністерством юстиції України та Державною регуляторною службою України перешкоджання здійснення повноважень НКРЗІ щодо державного регулювання у сфері телекомунікацій;
 • Державної регуляторної служби України щодо необхідності врахування нею Закону та Положення про НКРЗІ під час розгляду звернень суб’єктів господарювання щодо рішень НКРЗІ з питань регулювання тарифів та надання роз’яснень стосовно відсутності необхідності погодження Рішення НКРЗІ № 195 із центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику.

Відповідно до частини шостої статті 18 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» НКРЗІ вирішила затвердити План перевірок користувачів радіочастотного ресурсу України у смугах радіочастот загального користування на третій квартал 2020 року.