Підсумки засідання НКРЗІ від 02 червня 2020 року

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України Комісія видала ПП «телерадіокомпанія «АРТІМАКС» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Миколаївській та Кіровоградській областях строком на 5 років.

У зв’язку з втратою бланків ліцензій Комісія видала за заявами ТОВ «КОМПАНІЯ ХАТАНЕТ» дублікати двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Вінницькій області терміном дії по 11.01.2022 та у Чернівецькій області терміном дії з 06.04.2020 по 05.04.2025 та переоформила їх у зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи.

У зв’язку зі зменшенням кількості регіонів та зменшенням смуги радіочастот Комісія переоформила ПрАТ «Київстар» ліцензію для радіорелейного зв’язку у 16 регіонах України терміном дії до 26.12.2020.

Цим же рішенням Комісія продовжила ТОВ «ГРАНАТ УКРАЇНА» термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Чернігівській області з 04.11.2020 по 03.11.2025.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України у смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП два типи радіообладнання: радар автомобільний для контролю дистанцій 24 ГГц торговельної марки «AUTOCRUISE», виробництва Франції; пристрій автомобільний радіолокаційний торговельної марки «Bosch», виробництва Німеччини.

НКРЗІ надала виробнику ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» код реєстраційного номера виробника, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП, затвердженого рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 03 листопада 2005 року № 117, розглянувши заяви дочірнього підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Ерікссон» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія внесла зміни у додаток до рішення НКРЗІ від 28.03.2017 № 156 «Про визначення можливості застосування радіоелектронних засобів на території України» (зі змінами) та у додаток до рішення НКРЗІ від 01.10.2019 № 452 «Про визначення можливим застосування радіоелектронних засобів на території України» (зі змінами).

Рішення НКРЗІ щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв’язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлення Комісія виключила інформацію про підприємця Давидовича Т.Р. з єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, та внесла інформацію про одного оператора - підприємця Павліва М.В. для надання послуг з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів на території всієї України, окрім окупованих територій. Міжнародні приймання, обробка та перевезення поштових відправлень, а також виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн Європейського Союзу та на території країн Європейського Союзу, а саме: Бельгія, Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди, Франція, Великобританія, Данія, Ірландія, Греція, Португалія, Іспанія, Австрія, Фінляндія, Швеція, Латвія, Литва, Естонія, Мальта, Польща, Словаччина, Словенія, Чехія, Угорщина, Кіпр, Болгарія, Румунія, Хорватія.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Відповідно до статті 93 Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України від 10.02.2010 № 1861-VI, враховуючи пункт 2 параграфа 118 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 950 та резолюцію Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля від 25.05.2020 № 20797/1/1-20 до звернення Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку від 19.05.2020 № 04-16/13-2020/51628, Комісія висловилась за доцільність прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» (щодо розташування технічних засобів телекомунікацій), реєстраційний номер 3410 від 29.04.2020.

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) на 2020–2022 роки», надісланий листом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Комісія погодила проект постанови із зауваженнями.

Розглянувши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 р. № 770», надісланий листом Міністерства внутрішніх справ України, НКРЗІ погодила цей проект розпорядження без зауважень.

Відповідно до статті 59 Закону України «Про телекомунікації» та Правил взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж загального користування, затверджених рішенням НКРЗ від 08.12.2005 за № 155 (у редакції рішення НКРЗІ від 31.03.2015 № 174, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.06.2015 за № 667/27112), а також із метою регулювання взаємодії операторів при взаємоз’єднанні телекомунікаційних мереж, Комісія вирішила затвердити та  опублікувати в каталозі пропозицій щодо взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж та оприлюднити на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет надані ПрАТ «Київстар» та ПрАТ «ВФ Україна» пропозиції про взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж на 2020 рік та присвоїти номери пропозицій у каталозі.