Підсумки засідання НКРЗІ від 19 травня 2020 року

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України Комісія переоформила за заявами чотири ліцензії на користування радіочастотним ресурсом:

  • ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ»: відповідно до рекомендацій, наданих суб’єкту господарювання рішенням НКРЗІ від 28.04.2020 № 176 «Про надання рекомендацій ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації»», та у зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот три ліцензії для цифрового стільникового радіозв’язку CDMA – 800: у м. Київ та Київській області, Автономній Республіці Крим, м. Севастополь та Дніпропетровській, Донецькій, Одеській, Харківській, Луганській, Запорізькій, Полтавській, Миколаївській областях терміном дії до 01.01.2026; на території 24 регіонів України, в Автономній Республіці Крим та м. Києві терміном дії по 12.08.2024; у Закарпатській, Івано-Франківській, Тернопільській та Чернівецькій областях терміном дії до 31.12.2027; у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів та зменшенням смуги радіочастот ліцензію для цифрового стільникового радіозв’язку CDMA – 800 у 15 регіонах України терміном дії до 01.01.2026.

Комісія анулювала за заявою ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» 17 ліцензій на користування радіочастотним ресурсом: для цифрового стільникового радіозв’язку CDMA–800.

Цим же рішенням Комісія продовжила термін дії чотирьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): КП «Міський інформаційний центр» у Харківській області з 02.08.2020 по 01.08.2025;
  • для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): ТОВ «Кейбл ТВ-фінанси» у Закарпатській, Тернопільській, Івано-Франківській, Чернігівській областях з 06.09.2020 по 05.09.2025; дві ліцензії ПрАТ «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ» у Закарпатській, Тернопільській, Івано-Франківській, Чернігівській областях та у Тернопільській, Івано-Франківській, Чернігівській областях з 06.09.2020 по 05.09.2025.

Відповідно до пункту 4 частини п’ятої статті 33 та частини четвертої статті 39 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія відмовила підприємцю Хрульову С.С. у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації), на території Волинської області у зв’язку з невідповідністю заявника та поданих документів вимогам пункту 3.10 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України у смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП чотири типи радіообладнання: дві станції базові системи міжнародного рухомого (мобільного) зв'язку IMT (LTE) торговельної марки «Huawei», з віддаленим радіочастотним блоком та дві станції базові систем стільникового зв'язку E-GSM/GSM-900 та міжнародного рухомого (мобільного) зв'язку IMT (LTE) торговельної марки «Huawei» з віддаленим радіочастотним блоком виробництва «Хуавей Технолоджіз Ко., Лтд.», Китай.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП, розглянувши заяви ТОВ «А-Технології», ТОВ «СЕС Сіріус Україна», ТОВ «Флай Технолоджи» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України, та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування трьох заявлених типів РЕЗ на території України: радіолокаційної станції радіовизначення виробництва ТОВ «А-Технології» (Україна); земної станції на борту повітряного судна – AES (Aircraft Earth Station) виробництва компанії «New Skies Satellites Licensee B.V.» (Нідерланди); радіокерованого пристрою типу «квадрокоптер» з обладнанням радіодоступу (2,4 ГГц), GPS-приймачем та неспеціалізованим обладнанням телеметрії та дистанційного керування виробництва компанії «SZ DJI TECHNOLOGY CO., LTD» (Китай).

Рішення НКРЗІ щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв’язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлення Комісія внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку інформацію про одного оператора - підприємця Чумаченка С.О. для надання послуг з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень на території Одеської, Київської областей та м. Київ.

Рішення НКРЗІ щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України Комісія вилучила за заявами наступний номерний ресурс:

  • у підприємця Череди Г.В. - 14900 номерів у м. Київ; 1000 номерів у с. Гатне с. Віта Поштова Київської області; 23300 номерів у м. Суми; ємністю 1000 номерів у м. Тростянець та Тростянецькому районі Сумської області; 1000 номерів у м. Охтирка Сумської області; код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ; код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Тростянець Сумської області; код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Охтирка Сумської області; код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Суми з подальшим скасуванням 8 дозволів (набирає чинності з 01.07.2020).
  • у ПрАТ «РОСАВА» - 2000 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Біла Церква Київської області з подальшим скасуванням двох дозволів (набирає чинності з 01.06.2020).

Комісія виділила ТОВ «ПРЕМІОРІ» номерний ресурс ємністю 1000 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Біла Церква Київської області зі строком задіяння 1 рік та видачею дозволу на строк 5 років (набирає чинності з 01.06.2020).

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання функціонування Національної телекомунікаційної мережі», надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Комісія погодила проект постанови Кабінету Міністрів України із зауваженнями.

Відповідно до статей 18, 57, 66 Закону України «Про телекомунікації», Комісія унесла зміни до пункту 3 розділу ІІ та пункту 3 розділу ІІІ Розрахункових такс за послуги пропуску трафіку до телекомунікаційних мереж операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках послуг пропуску трафіку, затверджених рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації від 30 серпня 2016 року № 456, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 22 вересня 2016 року за № 1280/29410 (у редакції рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, від 09 жовтня 2018 року № 525), замінивши цифри та знак «0,12» цифрами та знаком «0,08». Рішення набирає чинності з 01 січня 2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування

Розглянувши проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування правоохоронними органами безпілотних повітряних суден та протидії їх незаконному використанню», надісланий листом Міністерства внутрішніх справ України, Комісія вирішила погодити його без зауважень.

Розглянувши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо впровадження в Україні в 2020 році системи рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління», надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Комісія не погодила проект розпорядження Кабінету Міністрів України у зв’язку із зауваженнями та пропозиціями до нього.

Відповідно до пункту 18 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355, позиції 8 Переліку продукції, для якої застосовується спеціальний порядок оформлення, визначеного додатком 3 до Порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, затвердженого рішенням НКРЗІ від 13.02.2018 № 78, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2018 за № 282/31734, та за результатом розгляду звернення дочірнього підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Еріксcон» (далі - ДП «Ерікссон») щодо можливості проведення демонстрації можливостей технології 5G з 01.06.2020 до 30.11.2020, Комісія вирішила запропонувати заходи для уникнення шкідливих завад, електромагнітних завад, ризику для здоров’я та безпеки людей, домашніх тварин та майна, за умови яких можлива демонстрація радіообладнання технології 5G ДП «Ерікссон».

Також Комісія прийняла рішення про те, що заходи, передбачені рішенням НКРЗІ від 29.10.2019 № 509 «Про заходи для уникнення шкідливих завад, електромагнітних завад, ризику для здоров’я та безпеки людей, домашніх тварин та майна, за умови яких можлива демонстрація радіообладнання технології 5G дочірнім підприємством з 100% іноземними інвестиціями «Еріксcон», продовжені до 30 листопада 2020 року.

З метою удосконалення положень Регламенту НКРЗІ, затвердженого рішенням НКРЗІ від 21.10.2014 № 720 (зі змінами), а також приведення його положень у відповідність до Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.1992 № 731, та до Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до органів юстиції та проведення їх державної реєстрації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2005 № 34/5, Комісія вирішила внести до Регламенту НКРЗІ зміни.