Підсумки засідання НКРЗІ від 14 квітня 2020 року

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України Комісія переоформила за заявами шість ліцензій на користування радіочастотним ресурсом:

  • у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів - ТОВ «Інтелектуальні Комунікації» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Дніпропетровській, Житомирській, Миколаївській, Сумській областях та м. Київ терміном дії по 14.11.2025;
  • у зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи - ТОВ «ВСЕСВІТ ОНЛАЙН» чотири ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): терміном дії по 15.08.2021 та дві - терміном дії по 20.03.2023 у Сумській області; терміном дії по 05.04.2025 у Полтавській області; одну ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Полтавській області терміном дії по 28.01.2024.  

Комісія продовжила підприємцю Драновському А.Й. термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Львівській області з 05.08.2020 по 04.08.2025.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України у смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла два типи радіообладнання до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП: станцію базову систем стільникового зв'язку GSM-1800 та міжнародного рухомого (мобільного) зв'язку IMT (LTE), а також станцію базову систем міжнародного рухомого (мобільного) зв'язку IMT (LTE) з віддаленим радіочастотним блоком виробництва «Хуавей Технолоджіз Ко., Лтд», Китай.

Рішення НКРЗІ щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (далі – Положення) Комісія виділила номерний ресурс:

  • ПАТ «Укртелеком» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Кам’янка-Дніпровська Запорізької області зі строком задіяння 2 роки та видачею дозволу на строк 5 років;
  • ТОВ «О-2» - номерний ресурс місцевої телефонної мережі ємністю 100 номерів та код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Львів; номерний ресурс місцевої телефонної мережі ємністю 100 номерів та код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро; номерний ресурс місцевої телефонної мережі ємністю 100 номерів та код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Харків; номерний ресурс місцевої телефонної мережі ємністю 100 номерів та код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Одеса; код оператора 35 глобальної телекомунікаційної послуги 800 «Виклик за рахунок абонента, якого викликають» на території України зі строком задіяння 3 роки та видачею дозволу на строк 5 років.

Комісія вилучила за заявами у ТОВ «ЮТІМ» номерний ресурс ємністю 1000 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м.Івано-Франківськ.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду інших питань

Відповідно до статті 36 Закону України «Про Рахункову палату», розглянувши рішення Рахункової палати від 11.02.2020 № 2-2 «Про розгляд Звіту про результати аудиту ефективності виконання повноважень державними органами в частині контролю за повнотою і своєчасністю надходження рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України до державного бюджету», надіслане листом Рахункової палати, враховуючи резолюцію Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А., НКРЗІ затвердила План заходів з виконання рішення Рахункової палати з подальшим направленням копії цього рішення до Рахункової палати та інформуванням Міністерства цифрової трансформації України.

Відповідно до вимог частини шостої статті 18 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», враховуючи пункт 3 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», статтю 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та постанову Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами), Комісія скасувала рішення НКРЗІ від 10.03.2020 № 107 «Про затвердження Плану перевірок користувачів радіочастотного ресурсу України у смугах радіочастот загального користування на другий квартал 2020 року».