Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 07 квітня 2020 року

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісією прийнято рішення видати за заявою ПрАТ «ДАТАГРУП» ліцензію на додаткову смугу радіочастот для супутникового радіозв’язку (радіозв’язку супутникової рухомої та фіксованої радіослужби) у Полтавській та Харківській області строком на 5 років. Зазначена ліцензія буде видана ПрАТ «ДАТАГРУП» у встановленому Законом України «Про радіочастотний ресурс України» порядку не пізніше ніж через 3 робочі дні від дня надходження документа, що  підтверджує внесення плати за видачу ліцензії.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» НКРЗІ анулювала ТОВ «ВЕП-КОМПАНІ» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Одеської області та ТОВ «УКРКОМ» - ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території м. Київ та Київської області з подальшим анулюванням дозволів на експлуатацію.

Відповідно до пункту 1 частини другої та частини четвертої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та враховуючи лист ДП «Український державний центр радіочастот» (далі – УДЦР) стосовно анулювання дозволів на експлуатацію, Комісія анулювала підприємцю Белікову С.В. дозвіл на експлуатацію РЕЗ у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України. Дане рішення підлягає виконанню одночасно з виконанням пункту 1 рішення НКРЗІ від 24.03.2020 № 122 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Відповідно до статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», враховуючи пункт 3 рішення НКРЗІ від 07.02.2020 № 49 «Про можливість дострокового впровадження нової радіотехнології ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації», в рамках виконання Указу Президента України від 8 липня 2019 р. № 497/2019 «Про деякі заходи з покращення доступу до мобільного Інтернету», а також Орієнтовного плану (дорожньої карти виконання заходів рефармінгу), схваленого на засіданні Робочої групи з питань підготовки пропозицій щодо проведення дефрагментації радіочастотного спектру та впровадження новітніх радіотехнологій в діапазонах 700-900 МГц 15.01.2020, та підтриманого рішенням НКРЗІ від 21.01.2020 № 23 «Питання проведення дефрагментації радіочастотного спектру та впровадження новітніх радіотехнологій в діапазонах 700-900 МГц», на відкритому засіданні НКРЗІ, що відбулось 07.04.2020 прийнято рішення НКРЗІ за №146 «Про анулювання дозволів на експлуатацію РЕЗ, виданих ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації». Це рішення підлягає виконанню одночасно з виконанням пункту 3 рішення НКРЗІ від 07.02.2020 № 49 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

На час проведення засідання НКРЗІ 07.04.2020 року за інформацією, розміщеною в Єдиному державному реєстрі судових рішень, Окружним адміністративним судом міста Києва прийнято рішення:

- про відкриття спрощеного провадження у справі за позовом ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» до НКРЗІ (детальніше тут);

- про відмову в забезпечені позову ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» (детальніше тут).

НКРЗІ готова до захисту прав та інтересів держави, а також до відстоювання в судовому порядку законності прийнятих нею рішень.

Нагадаємо, зазначена ситуація виникла у зв’язку з неоплатою ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» до Державного бюджету України замовлених ним же ліцензій 4G на загальну суму 194,6 млн.грн, про що НКРЗІ повідомляла раніше.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України у смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП) Комісія внесла радіообладнання до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП, зокрема радіостанцію носивну торговельної марки «Motorola» виробництва «Моторола Солюшинс Джермені ГмбХ», Німеччина.

Рішення НКРЗІ щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв’язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлення Комісія внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку інформацію про оператора ТОВ «Транспортна компанія «САТ», яке здійснює надання послуг з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів на території України, крім території, визнаної тимчасово окупованою відповідно до законодавства та території, на якій тимчасово не здійснюють свої повноваження ограни державної влади України.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду нормативно-правових актів та інших питань

Розглянувши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2020 рік з реалізації Стратегії кібербезпеки України», надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, НКРЗІ вирішила погодити проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2020 рік з реалізації Стратегії кібербезпеки України» без зауважень.

Враховуючи підпункт 11 пункту 6 Положення про НКРЗІ, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1067, НКРЗІ внесла зміну до Положення про тимчасову експертну групу для надання консультацій щодо питань здійснення координації робіт з підтвердження відповідності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону, затвердженого рішенням НКРЗІ від 16.08.2016 № 423, доповнивши його абзацом такого змісту: «Керівник Експертної групи може прийняти рішення про проведення засідання Експертної групи у режимі реального часу (онлайн) з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет. У зазначеному засіданні беруть участь члени Експертної групи, а також інші особи, які визначені керівником.».