НКРЗІ продовжує вживати заходів на виконання вимог Закону України «Про радіочастотний ресурс України» у зв’язку з неоплатою ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» вартості ліцензій

В рамках виконання Указу Президента України від 08.07.2019 № 497/2019 «Про деякі заходи з покращення доступу до мобільного Інтернету», враховуючи ряд позитивних рішень Уряду та відповідних заяв операторів телекомунікацій ПрАТ «Київстар», ПрАТ «ВФ Україна», ТОВ «лайфселл» і ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» щодо отримання ними додаткових смуг радіочастот, анулювання, продовження строку дії, переоформлення та видачі нових ліцензій НКРЗІ задоволено всі заяви зазначених операторів телекомунікацій, результатами яких має стати впровадження з 01.04/07.2020  4G у діапазонах частот 800 - 900 МГц.

Операторами телекомунікацій ПрАТ «ВФ Україна», ПрАТ «Київстар» та ТОВ «лайфселл» вже сплачено до Державного бюджету України вартість згаданих ліцензій у повному обсязі (близько 612,4 млн грн) та отримано відповідні ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, що розпочнуть свою дію 01 липня 2020 року.

Водночас, ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» не оплатило в установленому законом порядку вартість ліцензій. Станом на сьогодні від оператора надійшло до Державного бюджету України лише 1 млн. грн, що становить близько 0,5 відсотка суми, що мала бути сплачена (194,6 млн грн) цим оператором до 10.03.2020.

На виконання чітких вимог статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України»  (якщо заявник протягом 30 календарних днів від дня направлення йому повідомлення про прийняття рішення щодо видачі йому ліцензії не надав документа, що підтверджує внесення плати за її видачу НКРЗІ скасовує рішення про видачу ліцензії або приймає рішення про визнання такої ліцензії недійсною) рішенням від 17.03.2020  № 117 НКРЗІ була вимушена скасувати свої рішення по видачі відповідних ліцензій цьому товариству. Враховуючи офіційний лист ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» щодо гарантування до 01 квітня 2020 року сплати в повному обсязі вартості відповідних ліцензій та плани ліцензіата, що були озвучені на відкритому засіданні НКРЗІ 17 березня 2020 року,  ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» була надана ще одна можливість отримати необхідні ліцензії.

В той же час, у зв’язку з відсутністю станом на 31.03.2020 оплати коштів до Держаного бюджету України по прийнятим раніше рішенням НКРЗІ (щодо видачі ліцензій на додаткові смуги радіочастот, продовження терміну дії ліцензій та видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для дострокового впровадження нової радіотехнології «Міжнародний рухомий (мобільний) зв’язок IMT») рішення НКРЗІ від 17.03.2020  № 117 набрало чинності. Наступним кроком відповідно до вимог Закону має стати анулювання дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів.

Поряд з цим, ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» також має виконати взаємоузгоджений з іншими операторами телекомунікацій план (дорожню карту виконання заходів рефармінгу), схвалений на засіданні Робочої групи з питань підготовки пропозицій щодо проведення дефрагментації радіочастотного спектру та впровадження новітніх радіотехнологій в діапазонах 700-900 МГц 15.01.2020 та розглянутий на засіданні НКРЗІ 21.01.2020, та вже до 05.04.2020 відключити 9-15 канали в Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Волинській областях.

Також, з метою захисту законних прав споживачів телекомунікаційних послуг, рішенням від 17.03.2020 № 117 НКРЗІ надала ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації»  відповідні рекомендації та очікує у десятиденний строк з дня набрання чинності (01.04.2020) цим рішенням  надання оператором до НКРЗІ відповідного плану заходів для належного реагування та прийняття необхідних заходів та рішень у разі прийняття оператором рішення про припинення в установленому порядку надання телекомунікаційних послуг.  

Крім того, НКРЗІ звернулась до Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Служби безпеки України, Держспецзв’язку щодо надання вичерпної інформації про отримання відповідними державними органами, у тому числі спецкористувачами, послуг рухомого (мобільного) зв’язку від ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації».

НКРЗІ звертає увагу громадян, споживачів телекомунікаційних послуг, що в НКРЗІ функціонує гаряча телефонна лінія: (044) 202-00-81 щосереди з 11:00 до 13:00. В разі відсутності послуг зв’язку, зокрема тих, що надаються ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації», інших пов’язаних питань, за телефоном гарячої лінії кожен бажаючий може отримати необхідну інформацію, роз’яснення, у тому числі щодо можливих, відповідно до законодавства, дій.  Під час роботи телефонної «гарячої лінії» НКРЗІ за бажанням громадян їх усні звернення можуть бути оформлені у письмовому вигляді. Крім того, безкоштовно і цілодобово подати усне звернення за допомогою засобів телефонного зв’язку можна за телефоном урядової «гарячої лінії» 1545. Водночас громадяни можуть надсилати звернення до НКРЗІ поштою на адресу: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 22, або електронною поштою на визначену для електронних звернень громадян адресу:  e_zvernen@nkrzi.gov.ua. Інформацію з питань реєстрації та стану розгляду звернень громадян, що надійшли до НКРЗІ, громадяни можуть отримати за телефоном Громадської приймальні НКРЗІ (044) 202-00-68. Детальна інформація щодо роботи із зверненнями громадян розміщена на сторінці «Звернення громадян» офіційного вебсайту НКРЗІ.

Поряд з цим, та у повній відповідності до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» НКРЗІ готова розглянути, у разі надходження, всі заяви ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» щодо радіочастотного ресурсу України, необхідного ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» для надання послуг та можливого збереження абонентів.