Підсумки засідання НКРЗІ від 24 березня 2020 року

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України Комісія переоформила за заявою ТОВ «ОХОРОНА «РЕСПЕКТ» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для цифрового ультракороткохвильового радіозв’язку (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб), у зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи у Дніпропетровській області терміном дії по 02.10.2024.

Комісія продовжила ПрАТ «Київстар» за заявою термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) в 13 регіонах України з 07.07.2020 по 06.07.2035.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» НКРЗІ анулювала за заявами ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) підприємцю Белікову С.В. на території Донецької області; ТОВ виробничо – комерційній фірмі «ГЮСС» на території Запорізької області.

Відповідно до пункту 1 частини другої та частини четвертої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та враховуючи лист ДП «Український державний центр радіочастот» стосовно анулювання дозволів на експлуатацію, НКРЗІ анулювала ТОВ «АРТНЕТ ПЛЮС» 19 дозволів на експлуатацію РЕЗ у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України. Дане рішення підлягає виконанню одночасно з виконанням пункту 1 рішення НКРЗІ від 10.03.2020 № 101 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Про визначення можливості застосування РЕЗ на території України

 Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі Реєстр РЕЗ та ВП), розглянувши заяви ТОВ «ЗТЄ Корпорейшен», ТОВ «Нокіа Солюшнз енд Нетворкс Україна», дочірнього підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Ерікссон», ТОВ «Хуавей Україна», лист ТОВ «ТРИНІС» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування восьми типів РЕЗ на території України: базових станцій системи стільникового зв’язку E-GSM/GSM-900 та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) виробництва Китаю, Фінляндії та Швеції. Також Комісія внесла зміни в додатки до рішень НКРЗІ від 28.03.2017 № 156 та від 14.05.2019 № 228 «Про визначення можливості застосування радіоелектронних засобів на території України».

Рішення НКРЗІ щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв'язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлень про внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку, Комісія внесла інформацію про двох операторів: ТОВ «КСД-Україна» та ТОВ «АГЕНЦІЯ «КУР’ЄР» з надання послуг приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень на території всієї України, крім анексованих територій та зони проведення ООС.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду законопроектів та інших нормативно-правових актів

Відповідно до частини другої статті 14, статей 41, 42 та 44 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», з урахуванням Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 червня 2006 року № 815, Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Порядку надання висновків щодо електромагнітної сумісності та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв». Даний проект рішення буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.

Розглянувши лист Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Комісія висловилася за доцільність прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони використання мобільних телефонів та інших пристроїв, що мають підключення до Інтернету, та не створення перешкод для отримання освіти іншими здобувачами освіти», реєстраційний номер 2792 від 22.01.2020, із зауваженнями до нього.

Розглянувши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності та покращення бізнес-клімату», надісланий листом Міністерства цифрової трансформації України, Комісія погодила цей документ без зауважень.

Враховуючи пункт 21 частини першої статті 18 Закону України «Про телекомунікації» та Положення про НКРЗІ, затверджене Указом Президента України від 23.11.2011 № 1067, НКРЗІ вирішила внести зміну до розділу 3 Регламенту НКРЗІ, доповнивши його новим підпунктом про те, що Голова НКРЗІ може прийняти рішення про проведення засідання Комісії у режимі реального часу (онлайн) з використанням відповідних технічних засобів, зокрема, через Інтернет, або про участь члена НКРЗІ в такому режимі у засіданні Комісії. У зазначеному засіданні беруть участь Голова та члени НКРЗІ, а також інші особи, які визначені Головою НКРЗІ.