Підсумки засідання НКРЗІ від 04 лютого 2020 року

Про ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв'язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 29.11.2016 № 623 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.12.2016 за № 1679/29809, на підставі повідомлення про внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку, Комісія внесла інформацію про підприємця Ярему С.В. для надання послуг з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень на території Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Волинської областей; Польщі, Німеччині.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявами суб’єктів господарювання дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

  • ПрАТ «ДАТАГРУП» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у м. Київ та Київській області;
  • ПАТ «Укртелеком» - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Харківській області.

Комісія продовжила термін дії семи ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): підприємцю Іванякову О.В. у Полтавській області з 10.08.2020 по 09.08.2025; підприємцю Федоренко К.С. у Київській області з 13.07.2020 по 12.07.2025; ТОВ «Нет Он Лайн» у Закарпатській області з 21.05.2020 по 20.05.2025; ПрАТ «ФАРЛЕП - ІНВЕСТ» у Донецькій області з 19.05.2020 по 18.05.2025;
  • для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) ТОВ «Кейбл ТВ- фінанси» у м. Київ з 24.05.2020 по 23.05.2025;
  • ПрАТ «ФАРЛЕП - ІНВЕСТ» - ліцензію для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у м. Київ з 24.05.2020 по 23.05.2025 та ліцензію для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у м.Київ та Київській області з 24.05.2020 по 23.05.2025.

Відповідно до пункту 3 частини п’ятої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» НКРЗІ відмовила ТОВ «НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ-1» у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Херсонської області у зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії.

Відповідно до пунктів 3 та 4 частини п’ятої статті 33 та частини четвертої статті 39 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» НКРЗІ відмовила підприємцю Ліфанову О.В. у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Житомирської області у зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії та у зв’язку з невідповідністю заявника та поданих документів вимогам пункту 3.10 Ліцензійних умов користування РЧР України, затверджених рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 19.08.2005 № 53 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.10.2005 за № 1237/11517.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» за заявами ліцензіатів Комісія анулювала підприємцю Радзивілу М.Т. ліцензію на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Житомирської області та ПП «Телерадіокомпанія «ТЕЛКОМ» ліцензію на користування РЧР України для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) на території Чернігівської області.

Відповідно до пункту 1 частини другої та частини четвертої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та враховуючи лист ДП «Український державний центр радіочастот» стосовно анулювання дозволу на експлуатацію, НКРЗІ анулювала ПАТ «Укртелеком» дозвіл на експлуатацію РЕЗ у зв’язку з анулюванням ліцензії на користування РЧР України. Це рішення підлягає виконанню одночасно з виконанням пункту 1 рішення НКРЗІ від 14.01.2020 № 6 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП два типи радіообладнання: базову станцію системи стільникового зв’язку GSM-900 моделі ZXSDR BS8700, виробництва «ZTE Corporation», Китай; радіокерований пристрій типу «квадрокоптер» т.м. DJI типу Mavic Mini моделі MT1SD25, виробництва Шеньчжень ДиЖиАй Технолоджи Ко., ЛТД, Китай.

Рішення НКРЗІ щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, Комісія виділила за заявами АТ «Укртранснафта» шість кодів кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Львів; м. Броди Львівської області; с. Козьова Сколівського району Львівської області; с. Жулин Стрийського району Львівської області; м. Рівне; с. Васьковичі Коростенського району Житомирської області зі строком задіяння 2 роки та виданням відповідних дозволів на строк 5 років.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Відповідно до частини другої статті 14, статей 41, 42 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Порядку надання висновків щодо електромагнітної сумісності та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв» та встановила, що до 07.03.2020 від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань прийматимуться зауваження та пропозиції до проекту акта та проекту аналізу регуляторного впливу.

Відповідно до пунктів 1, 3 частини другої статті 72 Закону України «Про телекомунікації», розглянувши проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про вихід з Угоди про координацію міждержавних відносин у галузі поштового та електричного зв’язку», надісланий листом Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, НКРЗІ погодила проєкт постанови КМУ.

Відповідно до пунктів 16, 20 частини другої статті 14, пункту 1 частини другої статті 59, Закону України «Про радіочастотний ресурс України», підпункту 1 пункту 2 статті 72 Закону України «Про телекомунікації», розглянувши проєкт Закону України «Про вихід з Угоди щодо співробітництва у розвитку та використанні систем стільникового рухомого зв’язку», надісланий листом Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, НКРЗІ погодила проєкт Закону.