До уваги суб’єктів господарювання (щодо території здійснення діяльності, яка зазначається у повідомленні про початок здійснення діяльності у сфері телекомунікацій)

Частиною четвертою статті 42 Закону України "Про телекомунікації" (далі – Закон) визначено, що відповідальність за достовірність і повноту відомостей, зазначених у повідомленні про початок здійснення діяльності у сфері телекомунікацій  (далі – Повідомлення) покладається на суб’єкта господарювання, який подав таке повідомлення.

Відповідальність у вигляді штрафу за надання суб’єктом господарювання недостовірної або не в повному обсязі наданої інформації у відповідному Повідомленні встановлена статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Останнім часом до НКРЗІ надходять Повідомлення, в яких суб’єкти господарювання позначають територію здійснення своєї діяльності (особливо це стосується надання послуг доступу до Інтернету) як всю територію України.

Просимо звернути увагу, що, наприклад, здійснюючи діяльність на території однієї або декількох областей та подавши Повідомлення, згідно з яким така діяльність здійснюється на всій території України, Вами подано недостовірну інформацію. Відповідно до Порядку ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, затвердженого рішенням НКРЗІ від 17.12.2019 № 610, суб’єкт господарювання, який повідомляє про здійснення діяльності на всій території України, має її здійснювати на території всіх областей та більше ніж у 50% населених пунктів кожної з областей.

Крім того, суб’єктам господарювання, які здійснюють свою діяльність у статусі провайдера телекомунікацій рекомендуємо звертати увагу на межі території здійснення такої діяльності оператором телекомунікацій, з яким укладено договір.

Також просимо врахувати, що відповідно до частини п’ятої статті 42 Закону у разі виявлення суб’єктом господарювання помилки у поданому Повідомленні такий суб’єкт господарювання протягом десяти робочих днів після його подання має право подати до НКРЗІ виправлені (достовірні) дані щодо інформації, яка потребує змін. Інформація не вважається недостовірною або поданою не в повному обсязі, якщо суб’єкт господарювання протягом десяти робочих днів після подання Повідомлення подав виправлені дані.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання на важливість подання до НКРЗІ достовірних (виправлених) даних!

Рекомендуємо терміново перевірити подані у Повідомленні відомості наступним суб’єктам господарювання: Фізична особа-підприємець ЖЕЛЄЗНИЙ Віктор Валерійович, Фізична особа-підприємець ПАВЛОВСЬКИЙ Ярослав Вікторович, Товариство з обмеженою відповідальністю "АТЛАНТІС ТЕЛЕКОМ", Товариство з обмеженою відповідальністю "МІКСНЕТ", Товариство з обмеженою відповідальністю "АЛЬФА ЛІНК", та іншим суб’єктам господарювання, відомості про яких уже внесено до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

Детальна інформація з питань ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, зокрема подання Повідомлення, наведена в рішенні НКРЗІ від 17.12.2019 № 610 «Питання ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій», зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 02.01.2020 за № 11/34294.