Підсумки засідання НКРЗІ від 28 січня 2020 року

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала за заявою підприємцю Гирбі Н.В. ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Закарпатській області строком на 5 років.

НКРЗІ видала п’ять ліцензій суб’єктам господарювання на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

  • ТОВ «МЕГА - ІНЕТ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Полтавській області;
  • ПП «Перша Телекомунікаційна Компанія» - дві ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Запорізькій та Херсонській областях;
  • ПП «Евронет» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Полтавській області;
  • ДП «Укркосмос» - для супутникового радіозв’язку (радіозв’язку супутникової рухомої та фіксованої радіослужб) у м. Київ.

Комісія продовжила за заявами термін дії п’яти ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • підприємцю Шелухіну С.Д. - для широкосмугового радіо доступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Запорізькій області з 09.07.2020 по 08.07.2025;
  • ПП «Пульсар» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Тернопільській області з 11.05.2020 по 10.05.2025;
  • ТОВ «Іноваційні телекомунікації» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Львівській області з 09.07.2020 по 08.07.2025;
  • ТОВ «КОМПАНІЯ «СКАЙЛАЙН ТЕЛЕКОМ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Одеській області з 13.05.2020 по 12.05.2030;
  • ТОВ «ДОЛЯ І КО. ЛТД» - для аналогового транкінгового радіозв’язку (транкінгового радіозв’язку) у м. Київ та Київській області з 03.06.2020 по 02.06.2025.

Відповідно до пункту 3 частини п’ятої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія відмовила ТОВ «НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ-1» у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Херсонської області у зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП передавач абонентський IVA 2527TR-04 торговельної марки «Телевідео» виробництва України. Крім того, Комісія надала виробнику «САТЕЛ Ой.» код реєстраційного номера виробника, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, розглянувши заяви ТОВ «МОНГУС ТЕЛЕКОМ» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, НКРЗІ визначила можливим застосування восьми типів РЕЗ на території України: точок радіодоступу торгівельної марки ALTAI серії Super WiFi виробництва компанії «Altai Technologies Ltd.», Гонконг.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Розглянувши надісланий Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України проект наказу «Про внесення змін до Технічних вимог до створення технологічної інфраструктури телекомунікаційних мереж доступу», НКРЗІ погодила його без зауважень.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», НКРЗІ затвердила Зміни до Порядку виконання робіт з виявлення та усунення дії джерел радіозавад у смугах радіочастот загального користування (далі - Порядок), затвердженого рішенням НКРЗ України від 14.04.2007 № 695, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.07.2007 за № 829/14096 (із змінами). Дане рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня його офіційного опублікування, окрім глави 5 зазначеного Порядку, яка набуває чинності з 1 липня 2020 року.

Розглянувши проект Закону України «Про публічні консультації», надісланий листом Міністерства юстиції України, НКРЗІ погодила проект Закону без зауважень.

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України», надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України,  Комісія погодила його без зауважень.

На підставі пункту 10-1 статті 18 Закону України «Про телекомунікації» і Порядку проведення аналізу ринків певних телекомунікаційних послуг та визначення операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках таких послуг, затвердженого рішенням НКРЗІ від 11.12.2018 № 640, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.01.2019 за № 54/33025, Комісія вирішила провести в термін до 31 грудня 2020 року аналіз ринку послуг доступу до фіксованої телефонної мережі загального користування для споживачів (фізичних та юридичних осіб); аналіз ринку телекомунікаційних послуг місцевого та/або послуг міжміського фіксованого зв’язку, що надаються споживачам (фізичним та юридичним особам); аналіз ринку послуг міжнародного фіксованого зв’язку, що надаються споживачам (фізичним та юридичним особам). Окрім того, Комісія рекомендувала операторам, провайдерам телекомунікацій місцевого фіксованого зв’язку, місцевого та/або міжміського фіксованого зв’язку та операторам телекомунікацій, які надають послуги міжнародного фіксованого зв’язку, в термін до 01 квітня 2020 року надати НКРЗІ дані про показники діяльності за 2017 - 2019 роки.